http://institutukraine.at.ua/_si/0/s46030664.jpghttp://institutukraine.at.ua/_si/0/s68146485.jpghttp://institutukraine.at.ua/_si/0/s41848025.jpghttp://institutukraine.at.ua/_si/0/s97639691.jpghttp://institutukraine.at.ua/_si/0/s29106044.jpghttp://institutukraine.at.ua/_si/0/s22995930.jpghttp://institutukraine.at.ua/_si/0/s80166714.jpghttp://institutukraine.at.ua/_si/0/s21073091.jpghttp://institutukraine.at.ua/_si/0/s21394631.jpghttp://institutukraine.at.ua/_si/0/s66570228.jpghttp://institutukraine.at.ua/_si/0/s48170616.jpghttp://institutukraine.at.ua/_si/0/s66620622.jpg

Кіровоградський інститут розвитку людини

Вища народна школа

http://institutukraine.at.ua/_si/0/90329200.jpg

 

Україна відома в усьому світі своїми видатними педагогами. Всі знають імена К.Д. Ушинського, А.С. Макаренка, В.А. Сухомлінського, Н.І. Пірогова.

Перша народна Вища школа на території України була відкрита в 1959 році у Севастополі педагогом Н.І. Пироговим і була інноваційним проектом.

В останнє десятиліття основними організаторами програм дозвілля і освіти, орієнтованих на людей пенсійного віку, стали громадські організації, у тому числі і Вищі народні школи.

З метою активізації суспільного життя людей пенсійного віку, які мають високий соціальний статус, у Кіровоградському інституті розвитку людини Університету "Україна" була створена Вища народна школа.

Для слухачів Вищої народної школи складена спеціальна програма навчання, розроблені теми лекційних і практичних занять. Заняття проходять по таких напрямах:

- комп'ютер;

- іноземні мови;

- здоров'я людини;

- краєзнавство;

- релігія;

- політика;

- ведення бізнесу;

- універсологія.

Проводять заняття висококваліфіковані фахівці. Педагогами інституту індивідуально проводяться лекції з основ юридичного права, податкового законодавства, практичні заняття по освоєнню англійської мови, інформатики, заняття з фітнесу.

Слухачам вищої народної школи надана вся матеріально-технічна база інституту: бібліотека, комп'ютерні класи, Інтернет, тренажерний зал.Вони беруть активну участь у суспільному житті інституту, будучи ініціаторами різних зустрічей з цікавими людьми, творчих вечорів, "круглих столів".

З величезним задоволенням слухачі школи зустрічаються зі студентами нашого інституту. Зустрічі з ними на кураторській годині, творчих вечорах, у літературних студіях дають великий результат в учбово-виховній роботі. Адже кожен зі слухачів народної школи має величезний життєвий досвід і професіоналізм. Для них дуже важливо бути потрібними і корисними.

Велика увага в роботі школи приділяється вивченню історії рідного міста й області. Історія і культура нашого краю - невичерпне джерело творчої енергії, життєвої сили, які допомогають подолати всі труднощі і проблеми.

Суховещенко Галина Олександрівна, слухач Вищої народної школи, в 2009 році до 255-річчя міста Кіровограда випустила перший "Путівник по Кіровограду". Зараз вона працює над путівником по області, який буде корисний туристам, турагентствам, всім тим, хто хоче познайомитися з історією нашого краю. Адже народ, що не знає свого минулого, не має майбутнього.

Презентация путівника Галини Олександрівни відбулася в інституті, де вона виступила перед студентами. Розповідь про те, як збирався, оброблявся матеріал, дуже зацікавив студентів. Відразу виникла маса ідей про спільну роботу.

В цьому році для слухачів народної школи і студентів була організована спільна поїздка по духовних місцях. Вони побували у Свято-Троїцкому Мотроновському жіночому монастирі (Черкаська область), Свято-богоявленському жіночому монастирі (с. Диковка Знаменського району), Хрестовоздвиженському Храмі і в усипальні сім'ї Раєвських (с. Розумовка Александровського району).

Особливий акцент у навчанні приділяється пропаганді здорового способу життя.

У лабораторії кафедри фізичної реабілітації слухачі проходять сеанси аромотерапії, фітотерапії, масажу, профілактичні процедури. У кваліфікованих фахівців і лікарів отримують відповіді на всі питання, які їх цікавлять.

Слухачі народної школи мають можливість ознайомитися з потребами Кіровоградського регіону, середнім і малим бізнесом, питаннями його фінансування, сфер застосування, отримавши заздалегідь консультації у сфері послуг і юриспруденції. Вони починають замислюватися про створення своєї справи, адже це - дотація до їх пенсії.

Їх життя з кожним днем стає цікавішим, насиченішим, змістовнішим.

Кількість охочих відвідувати Вищу народну школу поступово збільшується.

Зацікавились роботою Вищої народної школи і в інших районах нашої області. Вже відкрита філія Вищої народної школи в Онуфрієвському районі. Планується відкрити філії в Петровському і Новоукраїнському районах Кіровоградської області.