Кіровоградський інститут розвитку людини

Бібліотека

Розповідь про книгу можна небезпідставно назвати розповіддю про хліб для людини, про світло для її очей. Як людина не може прожити без життєдайного кисню, як очі наші відкривають нам світ, так і книга стала найбільшою коштовністю в людському житті. Книга з дитинства входить у нашу свідомість, як слово материнське, як промінь сонця. .Книга - це казкова лампа, що дарує людині світло на самих далеких і темних дорогах життя, а також книга просвітлює душу, піднімає і зміцнює людину, пробуджує у ній кращі стремління, відточує її розум і пом'якшує серце.

У кожному навчальному закладі бібліотека є серцем, фундаментом закладу. Не винятком є і наш інститут. Бібліотека інституту "Україна" була створена в 1998 році. Діяльність бібліотеки інституту була спрямована на виховання гармонійної, морально досконалої особистості, відкритої до інтелектуального і творчого розвитку. З цією метою дуже важливо сприяти реалізації державної політики в галузі культури та освіти, бібліотечно-бібліографічно забезпечувати навчально-виховний процес шляхом повного, якісного й оперативного обслуговування студентів і викладачів. Дуже часто книга, що справила глибоке враження на юний розум, становить епоху в житті людини.

В сучасному світі без електронних приладів обійтись неможливо, тому бібліотеку КІРоЛ "Україна" забезпечили 2 ксероксами та 7 комп'ютерами, на яких міститься корисна для читачів інформація. Також це дає можливість підготуватись до пар тим студентам, які не мають можливості придбати комп'ютер, або підготуватись тим, хто не встиг удома. До бібліотеки звертаються різні групи читачів із різними інформаційними потребами: як студенти, які готуються до пар, або пишуть наукові роботи, так і викладачі які готують матеріал для викладання на парах або ж пишуть дисертаційні й наукові роботи. Тому вся бібліографічна діяльність бібліотеки має на меті задовольнити ці та інші інформаційні потреби читачів.

.Сьогодні бібліотека має багатогалузевий фонд за профілем нашого навчального закладу, в якому невід'ємною складовою є література з питань педагогіки, психології, книги з методики викладання навчальних предметів, а також підручники, навчальні посібники, художня література, довідково-енциклопедичні видання, періодичні фахові видання. На сьогодні бібліотека є важливим джерелом одержання інформації, місцем самоосвіти, інтелектуального відпочинку, творчого спілкування і розвитку студентів і викладачів.

Бібліотека КІРоЛ "Україна" налічує 9749 тисяч примірників на електронних носіях, 55 періодичних видань щомісячно. Так, за останній час електронна бібліотека поповнилась такими новими електронними підручниками, як "Соціологія", "Політологія", "Маркетинг", "Облік та аудит", "Гуманітарні та природничі дисципліни", "Управління персоналом", "Інформаційні технології" та інші. Порівняно з минулим роком кількість книг в електронній бібліотеці зросла на 3%. У подальшому необхідно ще більш оперативно розширювати базу електронної бібліотеки шляхом внесення до неї найбільш необхідних підручників та посібників. Кожного місяця на придбання нових підручників адміністрація інституту виділяє кошти у розмірі 1500 гривень. Завдяки тісній співпраці з видавництвами, книжковими магазинами та авторами стало можливим оперативно та своєчасно забезпечувати бібліотеку новими підручниками і навчальними посібниками. Продовжує діяти добра традиція, коли студенти та гості дарують бібліотеці книги.

Бібліотека намагається задовольнити потреби студентів та викладачів стосовно періодичних видань. Враховуючи їхні побажання, передплачуються такі журнали, як "Фінанси України", "Право України", "Економіка, фінанси і право", "Підприємництво, господарство та право", "Науковий світ", "Пожежна безпека", "Вища школа", "Охорона праці", "ЛФК", "Бізнес-консультант", "Науковий світ", "Позакласний час", "Довідник кадровика", "Секретар-референт" та інші. Загалом з кожної спеціальності отримуємо 8-9 періодичних фахових видань.

Бібліотека веде і культурно-просвітницьку роботу. Так, за рік були проведені круглі столи та дискусії на теми "Літературна година, присвячена декламуванню віршів О.С. Пушкіна, приурочена до 170-річниці з дня смерті поета", "Літературна година, присвячена декламуванню віршів Т.Г. Шевченка", "Декламування віршів, присвячене Дню Матері", під час яких студенти розповідали вірші, показували уривки з творів. Також проводився брейн-ринг між факультетами, приурочений до Міжнародного дня рідної мови, а згодом - між академічними групами Економічного факультету до Дня банківських працівників, де студенти показали свої чудові знання. Не залишився без обговорення День Чорнобильської трагедії та День боротьби із захворюванням на туберкульоз. Студенти знаходили інформацію та виступали зі своїми доповідями і вели дискусії по даних темах. По закінченню круглих столів та брейн-рингів студентів нагороджували за активну участь у діяльності бібліотеки. Проводились виставки, присвячені таким святам: "День Святого Валентина", "Всесвітній день здоров'я" та "Всесвітній день авіації і космонавтики".

Постійно діє виставка "Нові надходження". Щомісяця до бібліотеки надходить близько 10 різновидів підручників. В інституті "Україна" окрім знань студентів по фахових предметах велику роль відіграє участь у конференціях. Тому останні надходження були такими: "Теорія та методика наукової творчості", "Технологія соціально-економічних наукових досліджень", "Ієрархічна система експертизи дисертаційних робіт", а також "Дисертаційні помилки" і "Творчі задачі, вправи на логічне мислення та тести".

Тісний зв'язок бібліотека інституту має з Кіровоградською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Д.І. Чижевського. Студенти КІРоЛ "Україна" мають можливість ходити на виставки та брати участь у конференціях, які там проводяться.

Актуальною за сучасних умов стає інноваційна діяльність нашої бібліотеки, спрямована на пошук нових, ефективних способів організації одержання інформації і знань, активізацію і розвиток навчальних інформаційних ресурсів і форм їх раціонального використання. Саме такі завдання має виконувати бібліотека в майбутньому.

Адже за висловом Френсіса Бекона - англійського філософа: "Книжки - кораблі думки, що породжують хвилі часу й бережно несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління".