Петро Таланчук: "Університет "Україна" здатний зробити свій вагомий внесок у зміцнення інтелектуального потенціалу нації"

Петро ТАЛАНЧУК: "УНІВЕРСИТЕТ "УКРАЇНА" ЗДАТНИЙ ЗРОБИТИ СВІЙ ВАГОМИЙ ВНЕСОК У ЗМІЦНЕННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ПОТЕНЦІАЛУ НАЦІЇ"

 

5 вересня, 2011

 

Початок нового навчального року в Університеті «Україна» відзначили традиційним святковим заходом – Посвятою у студенти. З вітальним зверненням-настановою до студентства звернувся Президент Університету «Україна», доктор технічних наук, дійсний член Академії педагогічних наук України Петро ТАЛАНЧУК:

 

Пошанування молоді, котра приступає до набуття грамоти, знань, професійних умінь і навичок, було і є подією високого суспільного і державного звучання. З цього моменту починається формування нових і нових майбутніх поколінь, їхніх якостей й можливостей, а відтак і майбутнього нашої держави.

Це має дуже важливе значення особливо для нашої такої ще молодої української держави, яка відзначила своє двадцятиріччя. Мабуть ми всі, сущі в Україні, усвідомлюємо, що здобуття українським народом незалежності є найважливішою подією в нашій новітній історії. Ця перемога до українців не прийшла сама. У світовій історії знайдеться небагато прикладів, коли потужний етнос створює таку ж потужну імперію, яка виходить на широчезну арену розвитку, про неї знає весь світ, її прихильності і дружби домагаються наймогутніші королівські двори і, відповідно, держави Європи. Ім’я цієї імперії – Київська Русь, а державотворчим осердям і каталізатором виступив праукраїнський народ. А потім через певні причини поступово вона втрачає свою могутність, а по тому й державність. Настає Велика Руїна. Щоправда, на одному щаблі із процесами руйнації зароджується запекла боротьба за відродження своєї державності, яка продовжується не на життя, а на смерть і в наші дні.

І в контексті сказаного я хочу підкреслити, що Україна відмітила не 20 років незалежності, вона відмітила 20 років відродження своєї державності, витоки якої знаходяться в історичних здобутках Київської Руси-України. Прожиті Україною двадцять років вселяють надію на те, що це буде остання спроба розбудувати незалежну заможну демократичну державу і вона увінчається переконливою перемогою!

Для цього необхідно насамперед усвідомити наш історичний досвід, очистити його від налипань фальсифікації, брехні, інсинуацій тощо. Донині українцям історію писали чужинці, а треба, щоб нашу історію написали свої вчені – патріоти-українці. Я не вірю в історію без ідеології, це суперечить природі речей: кожен народ любить себе більше за свого сусіда.

Україна – Європейська держава. Її предтеча – Київська Русь − зароджувалась у той же самий час, як й інші європейські держави, – Франція, Англія, Німеччина, Польща, Чехія тощо – VIII, IX-го століття. Географічний центр Європи знаходиться в Україні. Україна дала світові сотні й сотні видатних учених, педагогів, письменників, поетів, композиторів, художників, співаків, музикантів, архітекторів, економістів, юристів тощо. Витоки космонавтики та її матеріального забезпечення значною мірою знаходяться в Україні. І в наші дні перший комп’ютер на європейському континенті було створено в Києві, перший словник із кібернетики було написано українською мовою, а потім перекладено іншими мовами. В останньому світовому рейтингу талановитості народу Україна посідає 19 місце, а в новому – претендує на 17. Світові запаси чорноземів знаходяться теж в Україні.

Можна було б ще багато розповісти про славне минуле українців, їхні сучасні можливості, які в багатьох випадках так і залишилися нереалізованими.

Із гіркотою слід визнати, що так багато не здійсненого з того, що можна було б зробити за ці двадцять років, обумовлено насамперед тим, що нами правили некомпетентні нездари, недержавники і непатріоти.

У цілому в Україні є три сили, які визначають її долю: проукраїнська, проросійська партії і партія олігархів. Із проукраїнською партією все зрозуміло: між собою чубляться і луплять одне одного, щоб чужі боялися. Проросійська партія – це однозначно п’ята колона у нас в тилу. Її мета – поглинання України.

Є ще одна дуже галаслива партійка – комуністична. Демагогії її лідерів щодо турботи про народ хоч відбавляй, а справи практичні зводяться до обману свого електорату, щоб ще якийсь час продовжити собі безбідне життя біля владного корита.

Усі вже давно засвоїли, й історичний досвід підтверджує, що люди, які стають репрезентантами тоталітарної ідеології, частіше всього втрачають зв’язок із національною культурою, з культурою взагалі і стають заложниками ідеології, для якої фундаментальна цінність цивілізації – життя людини – не є цінністю. Яскравим прикладом цього є партії, які були вражені бацилами двох найстрашніших ідеологій – нацизму (фашизму) і комунізму.

Як бачимо, розраховувати нам слід тільки на самих себе, тобто на тих, хто вважає себе українцем незалежно від етнічної приналежності і хоче мати свою – незалежну, заможну й демократичну країну. Тому, любі мої українці, досить скиглити, на когось кивати і на щось міфічне розраховувати.

Кожен із нас повинен усвідомити, що держава, – це він, і нація – це також він. Об’єднавшись, ми створимо союз, чи партію саме за Україну, і якщо ми – проукраїнська партія, то ставаймо до роботи, та так, щоб аж із чубів і носів летіло! Майбутнє України вирішать наслідки протистояння двох партій – проукраїнської і проросійської.

Ми повинні це добре усвідомити і відповідно будувати навчально-виховний процес в університеті, робити все для того, щоб декларації нової влади втілювалися в життя і сприяли якнайшвидшому виходу України з комплексної кризи, яка дуже затягнулася. Й Університет «Україна» повинен сказати тут своє слово.

Тому цілком логічно оцінити наше студентське поповнення в цьому році, з якого у найближчому майбутньому ми розраховуємо отримати активних будівничих нового українського суспільства. Вступна кампанія до всіх ВНЗ цього року проходила, як ніколи, під знаком наслідків «демографічного провалля», яке утворилося внаслідок ненароджених дітей за 20 років незалежності України. Розміри цієї «ями» сягають 5 млн. осіб, оскільки чисельність українців віком до 25 років 2010 року становила 13 млн. проти 18 млн. 1990 року. І що є дуже важливим, що вона, яма, буде існувати, якщо ще й не збільшиться, протягом найближчих 20 років.

Тому ситуація на ринку освітніх послуг у цьому році така. Нині школи випустили 189 тис. осіб, а 2010 року було більше 400 тис. випускників. На ЗНО зареєструвалися вполовину менше охочих, ніж торік, із них близько 20% не з’явилися або не подолали «прохідного мінімуму» в 124 бали. Загалом ВНЗ чекають десь на 203 тис. абітурієнтів із сертифікатами ЗНО, не враховуючи учасників тестувань минулих років і осіб, які закінчили школу до 2007 року.

Якщо ж узяти до уваги, що в усіх ВНЗ України ліцензовано втричі більше місць, ніж чисельність вступників, а державне замовлення на підготовку фахівців складає 80156 студентів, причому всі місця віддаються лише державним закладам, то не важко здогадатися, яка складна ситуація склалася із набором у цьому році в усіх ВНЗ, окрім привілейованих, взагалі, й у недержавних, зокрема.

Виходячи з реальної ситуації, керівництво університету вжило низку заходів не тільки щодо забезпечення хоча б мінімального набору на І курс, але й поповнення контингенту за рахунок старших курсів, а також розширення спектру освітніх послуг шляхом створення коледжів, ліцензування робітничих професій, отримання другої вищої освіти, організації підвищення кваліфікації тощо.

Таким чином, набір на всі освітньо-кваліфікаційні рівні денної форми навчання у 2011 році складає в цілому по університету 5000 осіб, у тому числі на І курс – 1500 вступників. На заочну форму навчання прогнозується набір у цілому по університету 5000 осіб. Таким чином на 01.10.2011 року контингент студентів по університету в цілому складатиме близько 25 тисяч, у т. ч. по базовій структурі 6500 осіб.

Хочу запевнити і студентів, і їхніх батьків, що вони не прогадали, вибравши Університет «Україна»: тут зароджується нова освіта, що дозволить повніше розкрити творчий потенціал нації взагалі і незрівнянно піднести успіхи кожної особистості зокрема, а разом примножити національні здобутки. Так що, будьте певні, вам буде забезпечена добротна освіта за умови, що ви, шановні наші юні колеги, будете відповідно докладати і своїх зусиль.

До ваших послуг усі можливості Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», який динамічно розвивається. Це недержавний вищий заклад освіти, але він – безприбутковий, у ньому немає дивідендів, його співробітники – не заробітчани, а орачі на освітянській ниві. Нині Університет «Україна» − вищий навчальний заклад, де створюється сучасна матеріально-технічна база. Університетське містечко, розташоване по вул. Львівській, 23, стає окрасою західної частини столиці нашої держави. Спектр із 45 спеціальностей охоплює найбільш конкурентоспроможні на ринку праці професії. Зміст навчально-виховного процесу визначено на основі новітніх досягнень педагогіки із урахуванням нових державних стандартів, передового досвіду кращих не лише вітчизняних, а й закордонних вищих навчальних закладів.

Навчально-виховний процес забезпечує досвідчений професорсько-викладацький склад. Понад 75% наших професорів, докторів, кандидатів наук мають державні нагороди та відзнаки.

В університеті розвивається сучасна наука, яка органічно поєднується з навчальним процесом. Продовжується створення студентських навчально-науково-виробничих підрозділів, є напрацювання світового рівня, пов’язані з екологією, водоочисткою та водопідготовкою, лікуванням онкозахворювань нанотехнологіями, створенням надпотужних комп’ютерів та захистом інформації.

Професорсько-викладацький склад, студентство університету живуть повнокровним, напруженим життям. Навчально-виховний процес поєднується зі створенням власної матеріально-технічної та оздоровчо-лікувальної бази. Наукові дослідження й конференції, фестивалі, олімпіади, спартакіади й туристичні походи є органічною складовою навчально-виховного процесу. Серед студентів університету та його випускників 16 пара- та дефлімпійських і 2 олімпійських чемпіони, які мають по кілька урядових нагород.

Університет «Україна» має близько 100 угод про співпрацю з іноземними організаціями, виступив ініціатором створення Міжнародної Асоціації інклюзивної освіти. Запроваджена програма з отримання подвійних дипломів.

Університет «Україна» стабільно входить до числа провідних вищих навчальних закладів, незалежно від методик укладання рейтингів. Зокрема, нині ми посідаємо 42 місце серед 140 українських ВНЗ, які увійшли до світового рейтингу «Вебометрікс». Наші випускники, яких уже понад 80 тисяч, упевнено презентують себе на ринку праці як самодостатні фахівці.

Сказаного досить, щоб зрозуміти: Університет «Україна» − сучасний вищий навчальний заклад ІV рівня акредитації, здатний зробити свій вагомий внесок у зміцнення інтелектуального потенціалу нації.

Ми всі добре усвідомлюємо, що наші досягнення стали можливими насамперед завдяки самовідданій праці професорсько-викладацького складу, учбово-допоміжного й адміністративно-господарського персоналу. Низький уклін вам, шановні колеги, за вашу відданість справі та високу відповідальність. І звичайно ж, ми не змогли б досягти хороших результатів, якби суб’єкт навчання − наші студенти − не трудилися системно, наполегливо й цілеспрямовано. Бо ще не було такого випадку за часи існування людської цивілізації, щоб когось чомусь навчили попри його бажання.

Ми безмежно вдячні вчителям шкіл і викладачам ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, які доклали багато зусиль, щоб забезпечити вас необхідними знаннями і підготували вас для засвоєння університетської програми. Ми щиро дякуємо симпатикам нашого університету, які провели величезну роботу щодо формування контингенту студентів Університету «Україна».

Ми надзвичайно цінуємо реальну практичну допомогу Київської міської влади у розвитку і становленні університету. Хочу із вдячністю повідомити, що з приходом нової виконавчої влади у м. Києві в особі Голови Київської міської державної адміністрації Попова Олександра Павловича розпочалося повернення боргів міста Університету «Україна». Ми дуже вдячні за це, і просимо, по можливості, інтенсифікувати цей процес.

Ми постійно відчуваємо увагу і допомогу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України у впровадженні новітніх освітніх технологій та формуванні спектру спеціальностей. Щира подяка керівництву Міністерства праці та соціальної політики, Фонду соціального захисту інвалідів України, його регіональному відділенню в м. Києві за їхню постійну участь у розв’язанні наших проблем. Низький уклін народним депутатам України за їхню співучасть, поради і допомогу в розвитку Університету «Україна».

Ми радо вітаємо також персонально тих, чиї імена викарбувані навічно на Стелі Пошани Університету.

Я невтомно і з вдячністю буду повторювати, що основним нашим інвестором є батьки, родичі і близькі студентів, і тому наша сердечна подяка всім за довіру й допомогу у створенні необхідних умов для отримання обраної вашими підопічними професії, фінансування всіх наших задумів, діяльності і нових проектів. За умови об’єднання ваших зусиль і зусиль колективу Університету «Україна» на нас чекає успіх − ваші діти стануть чудовими людьми, висококласними фахівцями, патріотами України.

 

Хай живе Велика Україна − наша Батьківщина!

Хай живе мала «Україна» − наш Університет!

Слава Україні!

 

Інтернет-видання «Трибуна України» http://ukrtribune.org.ua/

автор: Петро Таланчук

видання: Інтернет-видання "Трибуна України", час видання: 2011

адреса видання: http://ukrtribune.org.ua/


21/09/2011