Валерій Грищук: "Поява критичної маси розумних людей – основа перетворення україни на справжню європейську державу"

Валерій Грищук: "Поява критичної маси розумних людей – основа перетворення україни на справжню європейську державу"

 

20 жовтня, 2012

Тала ПРУТКОВА, журналіст.

 

Цей захід в Університеті «Україна» був незвичний, але цікавий. Бо зустріч із кандидатом у народні депутати України Валерієм Грищуком була зовсім не типовою і студентів примусом заганяти на неї не довелося.

Адже Грищук – далеко не типовий кандидат у нардепи. Почнемо з того, що в Університеті «Україна» Валерій Грищук уже давно, як то кажуть, свій. Із 2007-го року він очолює Центр високих технологій при університеті, й за цей час полюбився молоді та колегам завдяки професіоналізму й гарній вдачі. Кандидат фізико-математичних наук, доцент, розробник та ідейний натхненник численних екологічних проектів, автор наукової концепції про «живу» і «мертву» воду…

Вочевидь, не випадково його довіреною особою на цьогорічних виборах став Президент «України» Петро Таланчук, який щирою патріотичною промовою закликав присутніх «відділити зерна від плевели».

– Ми пережили чимало розчарувань за час незалежності, – сказав Петро Михайлович. – На момент розвалу Союзу ми мали блискучі перспективи, засвідчені міжнародними експертами. На жаль, економічного прориву не сталось, і 20 років ми топчемося на місці. Найбільша наша проблема в тому, що в нас немає свідомої національної еліти. Народні депутати не відчувають високого патріотизму і відповідальності за свою країну. До влади прийшли „деребанщики”, які розтягують державне майно, не вклавши ані свого інтелекту, ані праці. На агітаційних білбордах читаєш: «Цей найкращий, а той – ще кращий!», людей купують за гречку, каву, цукерки…

Будучи безпартійним, а, отже, не маючи за плечима грошовитих лобістів, Валерій Грищук на передвиборну агітацію мільйонів не витрачає. Та й до модної сьогодні критики опонентів не вдається. Натомість у його програмі прості і прозорі рішення, в яких відчувається бачення науковця, інтелігента.

Грищук вважає можливим у стислі строки перетворити нині бідну і хвору Україну на державу заможних і здорових людей. Для цього він пропонує втілити в життя розроблену ним програму «Інтелект нації», головним завданням якої є відновлення і накопичення інтелектуального потенціалу. Метою програми є пошук талановитих дітей та надання їм можливості навчатися за рахунок бюджету.

В ефективності такої практики Валерій Грищук мав змогу переконатись, адже і сам колись вчився в Київській республіканській фізико-математичній школі, до якої потрапляли найталановитіші учні Союзу. Саме наукові досягнення «світлих голів», на думку Валерія Грищука, здатні вивести країну із заціпеніння і залежності. Адже нині держава потребує не законів, які відстоюють інтереси правлячої верхівки, а нових розробок у царині економіки, енергозбереження та екології.

До слова, чи не найбільш цікавим пунктом у програмі Валерія Грищука є пункт про покращення життя киян за допомогою води із профілактично-оздоровчими та антиоксидантними властивостями.

– Київ офіційно визнаний найбруднішою столицею Європи, – говорить Валерій Грищук. – Тривалість життя скоротилась, зросла кількість онкологічних, алергічних, серцево-судинних захворювань. Все нові оздоровчі центри і лікарні лише засвідчують, що хвороби процвітають. Зараз ми маємо у столиці той самий Чорнобиль. Найбільше від негативних наслідків прогресу страждають люди, які працюють у закритих приміщеннях біля комп’ютерів – це школярі і студенти… Для того, щоб людина менше хворіла, їй потрібно відновлюватись. Цілющі, лікувальні властивості, необхідні сучасній людині, може мати питна вода. Адже вода – це значно більше, ніж рідина для пиття. Навіть лауреат Нобелівської премії вірусолог Люк Монтаньє наразі займається вивченням впливу води на молекулу людської ДНК. Він обіцяє навчитися лікувати водою аутизм, хворобу Паркінсона та ще багато недуг…

Про воду для народу пан Грищук розповідав не голослівно. Він продемонстрував уже запатентовані в Україні диво-горошки, які можуть очистити брудну воду за лічені хвилини і перетворити її на цілющу рідину. В арсеналі наукових розробок кандидата в депутати знайшлися і спеціальні фільтри, і прилади для вимірювання ступеню забруднення води і навіть лійки для душу зі згадуваними очисними горошками. Всі ці ноу-хау Валерій Грищук пропонує зробити широко вживаними і тим самим «суттєво поліпшити стан здоров’я киян та підвищити середню тривалість їхнього життя.

- Поява критичної маси розумних людей – носіїв інтелекту нації – в економічному та політичному житті є основною гарантією незворотності демократичних процесів у суспільстві, припинення корупційного свавілля чиновників усіх рангів і перетворення України на справжню європейську державу, – переконаний Валерій Грищук.

 

Джерело: http://ukrtribune.com/

автор: Тала Пруткова

видання: Інтернет-іидання "Трибуна України", час видання: 2012

адреса видання: http://ukrtribune.com/


21/11/2012