Що робити, якщо ти не набрав необхідної кількості балів під час ЗНО? або «Одісея» Абітурієнта-2012

 ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ТИ НЕ НАБРАВ 

НЕОБХІДНОЇ КІЛЬКОСТІ БАЛІВ ПІД ЧАС ЗНО?

або «ОДІСЕЯ» АБІТУРІЄНТА-2012

 

Ніна Головченко

Вступна кампанія-2012 року стартувала в Україні з 2 липня. У порівнянні з минулим роком кількість абітурієнтів суттєво зросла: якщо в 2011 році на тестування зареєструвалося 194 тисячі випускників, то в 2012 – 260 тисяч.

Окрім збільшення кількості бажаючих вступити на навчання до ВНЗ, уведення системи ЄДЕБО (Єдиної державної електронної бази з питань освіти), деяких змін у Правилах прийому, черг та шаленої спеки, частина абітурієнтів, за твердженням експертів, не набирали бажаної кількості балів з обраних предметів. «Приблизно 8 відсотків тих, хто пройшов ЗНО, не набрали 124 балів і приблизно 27 відсотків не набрали 140 балів», – зауважує Алла Рибалко.

Що робити, якщо ти не набрав необхідної кількості балів під час ЗНО?

  1. Не впадати у відчай і не відмовлятися від бажання навчатися у ВНЗ.
  2. Проконсультуватися з цього питання у Відповідального секретаря Приймальної комісії обраного вишу.
  3. Пройти профорієнтаційне тестування.
  4. Знайти за допомогою фахівця Приймальної комісії компромісний варіант навчання в університеті (бакалавр):

- якщо не потрапляєш за наявними сертифікатами на омріяну спеціальність – обери наближену до твого фаху, вивчи всі варіанти опанування бажаного фаху згодом: друга вища освіта, дві освіти паралельно (очно/заочно);

- відшукай обраний фах серед спеціальностей коледжу університету (молодший спеціаліст), це дасть змогу опанувати улюблену професію (2-3 роки навчання в коледжі залежно від спеціальності, 2 роки – в університеті на бакалавраті) та заощадити кошти;

- обери споріднену професію кваліфікованого робітника, опанувавши яку впродовж 0,5-1 року, продовжуй навчання в цьому ж університеті з 2-го курсу коледжу без сертифікатів ЗНО.

***

Враженнями від власної вступної «одісеї» поділилася абітурієнтка Університету «Україна» Леся Шемена:

– Я закінчила середню школу в м. Звенигородка Черкаської області, складала ЗНО, мріяла набувати чи по черзі, чи одночасно дві професії: з філології та психології.

Моя сестра, яка здобула в Університеті «Україна» економічний фах, порадила вступати сюди, бо тут гнучка система набуття освіти. А її досвід навчання в Німеччині дав їй право переконливо радити мені не обмежуватися одним фахом, бо світ динамічно змінюється, і треба бути до цього готовим. Про знання іноземної мови ми навіть не говорили: це аксіома, якщо ти хочеш бути успішним у житті.

Тестові випробування я писала з необхідних предметів, отримала нормальні результати (вище 150 балів) з української мови, географії, біології.

Іноземну мову не бралася складати, бо у нас часто змінювалися вчителі, й системних знань я не набула. Відклала це на період навчання (в університеті чи на якихось курсах у Києві. Столиця ж дає більше шансів, аніж моє рідне містечко!)

Але повною несподіванкою для мене стало отримання непрохідного балу з історії – 121(!). Шок. Ревла три дні. Тато дивився на мене, дивився (а мама працює за кордоном, заробляє мені на навчання)… І подзвонив тьоті Соні, яка живе в Києві.

Тьотя Соня сказала: з усіма документами на вступ приїхати до Києва. Я ніч не спала. Наче вже й не мріяла про вищу осіту, а тут знову зажевріло сподівання. Зранку ми вже були з татом у Києві, потім приїхали в Університет «Україна», і тьотя Соня завела мене на консультацію до Відповідального секретаря Приймальної комісії.

Оксана Анатоліївна переглянула мої сертифікати та атестат, розклала табличку зі спеціальностями рівня бакалавра, молодшого спеціаліста та кваліфікованого робітника, і сказала, що я можу вступати до університету за напрямом підготовки «Здоров'я людини», вступати до коледжу на спеціальності «Соціальна робота», «Організація туристичного обслуговування», «Правознавство», а потім продовжувати навчання в університеті. У співбесіді ми з’ясували, як здобути професію психолога, будучи вже студентом університету (зокрема, говорили про другу вищу освіту), як можна опанувати іноземні мови (тут є низка курсів), бо в університеті вже напрацьовуються міжнародні програми обміну студентами.

Усі бачили, що мені складно прийняти рішення. Тоді Оксана Анатоліївна порадила пройти профорієнтаційне тестування. Хвилин за 40 мені видрукували результати тестів: психологи не радили мені обирати роботу з паперами, документами. Радили обирати роботу з людьми…

Тоді я підійшла до працівників Інституту соціальних технологій, які працюють у фойє біля Приймальної комісії, на співбесіду. Методист детально розповіла мені про фах «Фізична реабілітація» за напрямом «Здоров'я людини», і про фах «Психологія», який можна здобути в їхньому ж інституті.

І я вирішила: буду вступати в університет на споріднену із психологією спеціальність «Фізична реабілітація». Далі, в процесі навчання, визначусь, як опанувати психологію. Швидко оформила всі документи, написала заяву, на надання гуртожитку в тому числі, одержала консультацію щодо змісту останнього випробовування на шляху до вищої освіти – творчого конкурсу…

***

Потім я, нарешті, змогла озирнутися навколо: побачила нові чистенькі приміщення університету, Україно-корейський інформаційний центр із сучасними комп’ютерами та доступом до Інтернет, великі аудиторії для потокових лекцій (я ще не знаю, що це таке, але так сказала тьотя Соня), побувала в Інституті соціальних технологій, до речі, уперше в житті я поспілкувалася (наживо!) з доктором наук, пообідала разом із татом у студентській кав’ярні університету (свідчу, що смачно й недорого!) Потім ми перевели дух в університетському парку, зателефонували мамі до Італії… і поїхали додому.

***

Які висновки можу зробити з власних вступних пригод?

  1. Я б порадила науковцям написати один раз для школярів нормальні підручники з історії. Бажано, щоб факти й дати у шкільних підручниках не інтерпретувалися залежно від політичної ситуації, а мали стабільний характер. Бо пишуть одне, а питають про інше.
  2. Дайте у провінцію більше гарних учителів іноземної мови!!!
  3. Спасибі тьоті Соні, що допомогла вирішити мою ситуацію. Але ж не в кожного з нас є така тьотя Соня!

Тоді, з дозволу пані Оксани (і обізнаної, й привітної, і з прекрасним почуттям гумору), я оприлюднюю контакти Відповідального секретаря Приймальної комісії Університету «Україна» Оксани Анатоліївни Волинчук:

тел.: 409-27-62, 424-70-08 (внутрішній 114); (067)-441-19-34;

e-mail: pkuu@vmurol.com.ua

Адреса: вул. Львівська, 23, корп. 1, кмн. 104. (Біля станції метро «Житомирська»).

 

Календар вступної кампанії – 2012 на денну форму навчання:

2 липня – старт вступної кампанії 2012 – подання документів

10 липня – починаються творчі конкурси у ВНЗ

17 липня – закінчується прийом документів, для тих, хто складає творчі конкурси у ВНЗ

21 липня – початок іспитів у ВНЗ для категорій вступників, які мають на це право

31 липня – завершення прийому документів для тих, хто вступає за сертифікатами ЗНО

1 серпня – перша хвиля рейтингових списків

2, 3, 4 серпня – час для подання оригіналів документів

5 серпня – друга хвиля рейтингових списків

6, 7 серпня – час для подання оригіналів документів

8 серпня – третя хвиля рейтингових списків

9, 10 серпня – час для подання оригіналів документів

11 серпня – накази про зарахування бюджетників, початок набору контрактників

25 серпня – завершення набору контрактників

 

автор: Ніна Головченко

час видання: 2012


07/07/2012