Тут навчають душею торкатись краси...

Тут навчають душею торкатись краси...

 

Богдан НОВОСЯДЛИЙ,

м. Тернопіль («Свобода», № 41-42, 30 травня 2012 р.)

 

В одному з двадцяти філій Відкритого міжнародного університету розвитку людини „Україна” – Тернопільському коледжі, який очолює досвідчений педагог Неля Сухорукова, уже кілька років здійснюють підготовку фахівців за популярною сьогодні спеціальністю „Дизайн обладнання та інтер’єру”. Примітно, що таких спеціалістів на Тернопільщині, окрім згаданого навчального закладу, більше ніхто не готує.

Люди старшого покоління добре пам’ятають вірш класика радянської поезії Максима Рильського під назвою „Троянди й виноград”, в якому мова йшла про красиве й корисне. Так ось, це благородне поєднання цілком стосується Тернопільського коледжу – структурного підрозділу Університету „Україна”, який запровадив нову й популярну у нашому краї спеціальність „Дизайн обладнання та інтер’єру”. Навчаючись за її програмою, студенти коледжу мають чудову нагоду отримати ґрунтовні знання з дизайну інтер’єру, обладнання, виставкових експозицій, житлових, офісних і промислових приміщень та зовнішньої реклами.

Як зазначила керівник навчального закладу Неля Сухорукова, „Ми намагаємося бути максимально відкритими і соціально відповідальними за те, що робимо. Відтак кращі роботи наших вихованців, маю на увазі передусім зі спеціальності „Дизайн”, виставляємо на публічний показ. Скажімо, упродовж травня-червня експозиція творчих студентських праць демонструється у торгово-розважальному центрі „Подоляни”. На суд глядачів виставлені художні твори, а саме: графіка, живопис та інші мистецькі роботи, які засвідчили нестандартне бачення, на перший погляд, здавалось би буденних речей та оригінальне пізнання світу нашими студентами”.

А те, що їх художні і дизайнерські твори справді талановиті, не викликає сумніву, адже професійної майстерності їх ретельно навчають такі досвідчені і знані на Тернопіллі професійні архітектори, як Володимир Михайлович Гой, Ярослав Миколайович Сокульський та Михайло Іванович Капустинський.

І ще одна характерна особливість Тернопільського коледжу. Крім усього іншого, керівництво та викладацький персонал максимальний режим сприяння створюють для дітей із певними вадами здоров’я. І це не випадково. Уявіть собі, коли будинок проектує цілком здорова людина, чи зможе вона повністю врахувати у своїй розробці запити, скажімо, людей із проблемами опорно-рухового апарату? Інша справа, коли автором такого помешкання буде фахівець із інвалідністю. Експерти переконані, що такий дизайнер зробить майбутнє житло не лише красивим, а й комфортним для різних категорій населення, максимально враховуючи при цьому запити людей із обмеженими фізичними можливостями.

До розмови про коледж, особливості навчання майбутніх дизайнерів та перспективи їх працевлаштування приєднався і вже згаданий зодчий високого класу Володимир Гой. На його думку, дуже добре, що спеціальність „Дизайн” відкрили у Тернопільському коледжі, бо донедавна бажаючі здобути такий фах могли це зробити хіба що у кількох львівських вишах. Тепер же у навчальному закладі майбутні студенти отримують знання з універсального дизайну, адже кому, як не їм, створювати будівлі, котрі мають бути зручними і комфортними. Викладачі навчають своїх вихованців рисунка, художньої композиції. Тут вчать проектувати простори будівель і споруд, робити їх макети, а також вивчають методику будівництва, формотворення, закони гармонії, перспективу та матеріалознавство.

Зрештою, згідно з навчальними планами намагаємося подати студентам дизайн інтер’єру, закони етики, естетики та художньої краси, – продовжив Володимир Гой. – І, звичайно, звертаємо увагу на дизайн середовища. Бо ж, приміром, на дачній ділянці, крім ошатного будиночка, залишається ще кілька соток землі. І саме від ініціативи чи ідеї дизайнера залежатиме, що там буде в майбутньому: образно кажучи, господар там пастиме козу, вирощуватиме картоплю чи для затишку і комфорту можна створити альпійську гірку, альтанку, облаштувати басейн та дитячий майданчик. Словом, наші дизайнери усе це будуть уміти, а відтак ніколи не залишаться без роботи.

Свого колегу цілком підтримує і доповнює викладач-архітектор Ярослав Сокульський. За його словами, якщо у школярів є задатки до творчої роботи, то у коледжі їх розвинуть і навчать вишуканій дизайнерській майстерності. Однак уже зі шкільної лави вони повинні звертати увагу на сумлінне вивчення такої дисципліни, як креслення. На жаль, судячи зі знань сьогоднішніх студентів, цьому предмету в загальноосвітніх школах багато уваги не приділяють, а відтак викладачам у коледжі замість подачі важливого професійного матеріалу доводиться починати з азів.

Нашу цікаву розмову підсумувала Неля Степанівна, яка наголосила на тому, що сьогодні у Тернопільському коледжі навчають студентів із нашої та сусідніх областей не лише за спеціальністю „Дизайн”, а також за цікавими й потрібними на ринку праці спеціальностями „Діловодство”, „Видавнича справа та редагування”.

А перевагою вступу і навчання у згаданому коледжі є одразу кілька аргументів. Наприклад, для вступу сюди випускникам 11 класу достатньо пред’явити два сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання, а на спеціальність „Дизайн” – лише один – з української мови; прохідний бал сертифіката ЗНО тут становить 124. Звісно, претенденти на навчання за спеціальністю „Дизайн” у стінах Тернопільського коледжу мають пройти творчий конкурс, під час якого досвідчені викладачі визначать потенційну готовність абітурієнта вдосконалюватися за таким фахом. Окрім того, поряд із контрактною впроваджена ще й безкоштовна форма навчання.

Не менш важливо, що тут працюють особливо професійні й уважні до студентів викладачі, які зацікавлені в тому, аби їхні вихованці стали класними спеціалістами і знайшли місце праці. Зрештою, якщо у випускників коледжу виникне бажання продовжити навчання, то це вони можуть зробити в Університеті „Україна” чи в інших вишах нашої держави. Так що саме нині, напередодні вступу до вищих навчальних закладів, настав час зробити свій вибір. Я ж переконаний: хто з вас обере Тернопільський коледж Університету „Україна” – зробить справді правильний вибір.

Р.S. Для тих, кого наша розповідь про Тернопільський коледж зацікавила всерйоз, називаємо його адресу: м. Тернопіль, вул. Братів Бойчуків, 4; тел.: 23-24-01, 067-890-30-61.

автор: Богдан НОВОСЯДЛИЙ, м. Тернопіль («Свобода», № 41-42, 30 травня 2012 р.)

видання: «Свобода», № 41-42, час видання: 2012


19/06/2012