Студенти Університету „Україна” активно „захоплюють” соціальні інтернет-мережі

Студенти Університету „Україна” активно „захоплюють” соціальні інтернет-мережі

 

12 травня, 2012 

Тала ПРУТКОВА, журналіст.

 

Для початку вельми показова цифра: на сьогодні серед студентства і випускників Університету «Україна» – понад 22 тисячі користувачів соціальних мереж. Офіційна група університету на сайті «вКонтакті» налічує близько 4 тисяч учасників, серед яких – студенти й випускники з усієї України, а також викладачі.

За інформацією дослідницької компанії GFK та з інших джерел відомо, що на сьогодні в соціальних Інтернет-мережах зареєстровано близько 20 млн. українців, 6 млн. із них – постійні користувачі віком від 16 років. Найпопулярнішими є мережі «вКонтакті», «Однокласники» та «Facebook».

Для багатьох користувачів соціальних мереж Інтернет-спілкування – не просто ще один спосіб розважитися. Так, молодь, яка навчається, обговорює в Інтернеті актуальні теми: проблему відвідуваності занять, якість освітніх послуг, майбутнє працевлаштування випускників. Йде активний обмін враженнями, корпоративними фотографіями та відео, складаються рейтинги викладачів, розміщуються і розклади занять, виносяться на обговорення пропозиції щодо освітнього процесу.

Не цураються соціальних мереж і викладачі та співробітники. Так, багатьма студентськими групами «вКонтакті» керує начальник відділу виховної роботи Університету „Україна” Вікторія Дика. Під її егідою тут жваво функціонує «Студентська організація українських скаутів», а також офіційна університетська спільнота. Вікторія Андріївна, будучи невтомним масовиком-витівником, використовує можливості сайту «вКонтакті» для організації різних заходів та зустрічей. Цікаво, що серед зареєстрованих користувачів «вКонтакті» є і президент Університету «Україна» Петро Таланчук.

У той час як для одних студентів Інтернет – це засіб, що полегшує навчальний процес і спілкування з колегами, для інших мережа стала чи не єдиним способом жити повноцінно. Йдеться про людей із особливими потребами. Таких в Університеті «Україна» налічується близько 10%, що становить понад 2 тис. осіб. Багато серед них інвалідів-візочників. Саме ця група людей має найбільшу проблему в комунікації через неможливість вільного пересування. Інтернет для них – спосіб безперешкодно спілкуватися, заводити нові знайомства, отримувати корисну інформацію, здійснювати покупки в онлайн-магазинах і, що неабияк важливо, – навчатися та працювати.

На сайті «вКонтакті» є чимало українських спеціалізованих груп для «візочників». Одна з них – «Група активної реабілітації» – налічує близько півтисячі осіб. Група покликана об’єднати людей зі спільною проблемою, надати їм необхідну інформацію щодо фізичної, психологічної, соціальної адаптації. Найважливіше те, що, не виходячи з дому, можна отримати підтримку та пораду.

Опікується цією Інтернет-групою студентка Університету «Україна» Уляна Смирнова. Не зважаючи на те, що дівчина пересувається на візку, вона… займається спортом, танцює, подорожує і має багато друзів. Такому життєлюбству дівчина хоче навчити тих, у кого схожі проблеми зі здоров’ям.

Є «вКонтакті» ще одна незвична спільнота – «Всеукраїнський відкритий конкурс краси серед дівчат в інвалідних візках». Його учасницями є близько сотні справді привабливих наших співвітчизниць, котрі, попри проблеми з опорно-руховим апаратом, залишаються вродливими жінками. Серед них – випускниця Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна» Олена Добруцька: людина не лише зовнішньо приваблива, а й з глибокою внутрішньою красою. Олена – професійний журналіст, вона пише проникливі вірші, співає, організовує творчі вечори.

– Завдяки Інтернету я знайшла роботу, нових друзів, розширилось коло знайомств із цікавими людьми, що для мене, як для журналіста, дуже важливо, – розповідає Олена Добруцька. – Але я не обмежую свій простір Інтернетом і в жодному разі не замінюю реальний світ віртуальним. Найбільше люблю «живі» зустрічі, особливо цікавими вони бувають з тими, з ким спілкуєшся в мережі, коли перевіряєш перше враження… Я, наприклад, можу собі «дозволити розкіш» живого спілкування, не зважаючи на мою хворобу, але є люди, котрі прикуті до ліжка чи не здатні вийти з квартири. Для них Інтернет стає єдиним вікном у світ – там можна навчатися, спілкуватися, дружити і працювати. Тому вважаю розвиток комп’ютерних технологій важливим кроком суспільства назустріч людям, котрі через певні життєві обставини опинилися сам на сам із бідою. До речі, я не підтримую поширеної думки про те, що в мережі не можливо знайти справжніх друзів. Перевірено – це цілком реально!

На сайті «вКонтакті» плідно працює «Асоціація інвалідів-комп’ютерників», активними учасниками якої є 240 осіб, серед яких – студенти Інституту комп’ютерних технологій Університету «Україна». „Асоціація…” намагається сприяти створенню в Україні умов, які забезпечать людям із обмеженими фізичними можливостями гідне та безбар’єрне існування у суспільстві завдяки новітнім інформаційним технологіям.

Ще одна показова цифра: в Україні зареєстровано 44 інтернет-сайти з реабілітації інвалідів. Серед них є сайти знайомств, інформаційно-ресурсні портали, персональні сторінки осіб із інвалідністю…

Звичайно, Інтернет для людей із особливими потребами – крок назустріч повноцінному життю. В Інтернеті вони можуть працювати на рівні зі здоровими, тим паче, що зараз широкого впровадження набула схема «Домашній офіс», за якою соціальні працівники надають послуги в домашніх умовах і через мережу постачають їх замовнику. Проте не всі наші співвітчизники з особливими потребами мають доступ до Інтернету, не всі з них можуть дозволити собі мати навіть комп’ютер. На жаль, держава в цьому їм не дуже великий помічник. Верховна Рада, скажімо, так і не прийняла законопроект про внесення змін до закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в України» щодо надання інвалідам 1-ї групи безкоштовного доступу до Інтернету. Хоча, безумовно, такої допомоги чекають тисячі українських інвалідів.

 

Джерело: Інтернет-сайт «Трибуна України» http://ukrtribune.org.ua/

автор: Тала Пруткова

видання: Інтернет-сайт «Трибуна України», час видання: 2012

адреса видання: http://ukrtribune.org.ua/


26/05/2012