Університет «Україна» проводить «Дні відкритих дверей»

УНІВЕРСИТЕТ «УКРАЇНА» ПРОВОДИТЬ «ДНІ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ»

 

3 лютого, 2011

Ніна ГОЛОВЧЕНКО, для «Трибуни України».

 

Традиційно наприкінці кожного місяця у новому корпусі Університету «Україна» відбувається зустріч професорсько-викладацького складу, працівників цього вищого навчального закладу із учнями шкіл, які обирають своє майбутнє.

29 січня 2011 року гостей університету – майбутніх випускників шкіл, учителів, батьків потенційних абітурієнтів − привітала спершу відповідальний секретар Приймальної комісії університету Оксана Волинчук:

- Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» − це неприбутковий вищий навчальний заклад недержавної форми власності IV рівня акредитації, заснований 1998 року. Співзасновниками університету є: Київська міська державна адміністрація, Українська спілка інвалідів, Міжнародний благодійний фонд розвитку людини та інші юридичні і фізичні особи.

Очолює університет Петро Михайлович Таланчук – перший міністр освіти незалежної України, Заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор, дійсний член Академії педагогічних наук України, ініціатор створення і президент Академії інженерних наук України, автор 50 запатентованих винаходів та понад 350 наукових праць.

Універсальність Університету «Україна» полягає в тому, що під його дахом об’єднано десятки наукових напрямів і спеціальностей. Тут постійно відбувається прогнозування конкурентоспроможних на майбутньому ринку праці професій, відкриваються нові спеціальності.

Дуже важливо правильно обрати майбутній фах, тобто практично свій життєвий шлях. Проте зробити це не так просто – школярам ще не завжди вистачає знань про кожну із професій і вміння оцінити власні здібності та можливості, виявити свої інтереси й уподобання. З метою підвищення ефективності роботи зі вступниками, а головне надання допомоги у виборі майбутньої професійної діяльності відповідно до потенційних можливостей юної особистості ми пропонуємо програму професійної діагностики. Ця програма містить чотири типи тестів. Після здійснення тестування абітурієнтам видається звіт про його результати з висновками та рекомендаціями фахівців-психологів.

Потім із коротким вітанням та інформацією до випускників шкіл звернулися керівники університетських інститутів.

Віктор Малишев, директор Інженерно-технологічного інституту, наголосив на актуальності оволодіння інженерно-технологічними професіями: Україна переживає тепер дефіцит висококваліфікованих кадрів, які здатні розвивати конкурентоспроможні економічні напрямки держави. Запросив навчатися на кафедри хімії та новітніх хімічних технологій, побутової електронної апаратури, автомобільного транспорту, технології харчування, дизайну.

Микола Мних, директор Інституту економіки та менеджменту, визначив економічну освіту як підґрунтя життєвого успіху загалом і наголосив, що в інституті набувати цього фаху можна з різних спеціальностей (фінанси, маркетинг, банківська справа, менеджмент організацій і зовнішньоекономічної діяльності тощо) із використанням денної, заочної чи дистанційної форм навчання. Також Інститут економіки та менеджменту пропонує всі рівні освіти: молодший спеціаліст, бакалавр, спеціаліст, магістр; перепідготовку кадрів - другу вищу освіту, підвищення кваліфікації, навчання в аспірантурі.

Вячеслав Поліновський, директор Інституту комп’ютерних технологій, своїм виступом викликав пожвавлення серед абітурієнтів, адже говорив про необхідність оволодіння найпрестижнішим фахом епохи інформаційного суспільства – комп’ютерними технологіями.

Людмила Сердюк, директор Інституту соціальних технологій, зазначила, що психологічна та соціальна компетентність сучасної людини є основою успіху у динамічному світі, що стрімко розвивається і щодня продукує нові випробовування. Майбутніх абітурієнтів пані Людмила запросила на екскурсію до єдиного в Україні реабілітаційного центру, що функціонує в Університеті «Україна» і як навчальна база практики студентів, і як лікувально-оздоровчий заклад.

Наталя Барна презентувала очолюваний нею Інститут філології та масових комунікацій. Студенти опановують тут базові філологічні спеціальності (українська мова та література, іноземна філологія - переклад), соціально-комунікативні фахові напрями (видавнича справа та редагування, журналістика, документознавство та інформаційна діяльність, менеджмент туризму), а також поліграфічні технології у пакованні. Серед викладачів інституту – низка відомих в Україні людей: Олександр Глушко, Віталій Карпенко, Ігор Конвісер, Анатолій Денисенко, Микола Корпанюк та ін. Директор інституту наголосила, що системне вивчення філологічних та гуманітарних дисциплін обумовлює виховання гуманістичних цінностей серед студентської молоді університету, який спеціалізується на навчанні людей із особливими потребами. Через те абітурієнти, що мають складні захворювання чи інші соціально значущі проблеми, почуваються в університеті комфортно. Пріоритет гуманістичних цінностей, технічний, медико-реабілітаційний, педагогічний, психологічний, соціальний супровід навчання студентів із особливими потребами формує особливу ауру Університету «Україна».

Інститут права та суспільних відносин представив викладач кафедри цивільного та господарського права Станіслав Довгий.

Про особливості опанування професій у галузі мікробіології розповіла заступник декана факультету біомедичних технологій Наталя Ілюк.

Із великою цікавістю слухали гості університету Вікторію Дику, начальника відділу виховної роботи. Пані Вікторія розповіла про структуру і види студентського життя юних «українців»: про студентське самоврядування, скаутську організацію, волонтерський рух, туристичні маршрути, інтелектуальні конкурси, спортивні змагання тощо. Запросила майбутніх абітурієнтів 9 лютого відпочити на дискотеці в одному з нічних клубів Києва. Повідомила, що на офіційному сайті університету vmurol.com.ua школярі можуть більше дізнатися про цей навчальний заклад. А також сказала про те, що в соціальних інтернет-мережах, зокрема «Вконтакте», відбувається неформальне спілкування студентів та випускників університету, і там можна також почерпнути багато інформації про діяльність Університету «Україна».

Потім абітурієнтів запросили взяти участь у грі, переможці якої були нагороджені квитками на ковзанку. Гостям університету запропонували оглядову екскурсію: вони відвідали навчальні аудиторії, лабораторії, бібліотеку, студентську кав’ярню, приміщення «Талан-студіо», видавничо-друкарського комплексу тощо.

Найцікавішими видалися прикінцеві заходи, організовані як перфоманси. Майбутні студенти взяли участь у майстер-класах психологів, дизайнерів, фотохудожників університету тощо. Участь у психологічному тестуванні зорієнтувала молодь у виборі майбутньої професії.

Деякими родзинками професії поділився завідувач кафедри дизайну, заслужений художник України Анатолій Ломовський. Школярі тут же могли виявити свої малярські уміння. А фотохудожник Ігор Конвісер продемонстрував технологічні аспекти професії: уміння добирати тло для фахового фото, вибудовувати світло, коригувати відзняті кадри у програмі «Photoshop». Залучені до процесу абітурієнти (хтось був моделлю, хтось тримав світло, хтось обережно взяв із рук Ігоря Олександровича фотоапарат «Nikon») із захопленням слухали цінні поради досвідченого майстра.

Потім у приміщенні Приймальної комісії школярі визначалися у виборі, одержували додаткові консультації, знайомилися з системою знижок для тих, хто пише заяву на вступ у Дні відкритих дверей, вивчали зміст необхідних документів і бралися за ручку…

Наступний День відкритих дверей в Університеті «Україна» відбудеться в суботу, 26 лютого, об 11 годині за адресою: м. Київ, вул. Львівська, 23 (станція метро «Житомирська»).

автор: Ніна ГОЛОВЧЕНКО

видання: Інтернет-видання "Трибуна України", час видання: 2011

адреса видання: http://ukrtribune.org.ua/


14/02/2011