Особливості канікул, або немає найліпшої пори у житті, окрім пори студентської юності

ОСОБЛИВОСТІ КАНІКУЛ, АБО НЕМАЄ НАЙЛІПШОЇ ПОРИ У ЖИТТІ, ОКРІМ ПОРИ СТУДЕНТСЬКОЇ ЮНОСТІ

 

23 січня, 2011

Ніна ГОЛОВЧЕНКО, для «Трибуни України».

 

В Університеті «Україна» створена ціла система організації активного відпочинку для молоді. Узимку після успішного складання заліків та іспитів із числа найактивніших студентів, які постійно беруть участь в організації соціально-виховних акцій, формується група, що має снагу до гірськолижного спорту.

І цього року весела юрба студентів (44 особи) із наплечниками, лижами, сноубордами рано-вранці зійшла з потягу на вже рідній станції Бескид. Оскільки селище Верхні Студени з 2002 року привітно приймає університетську молодь, місцеву екзотику хлопці та дівчата відчувають одразу. Їх зустрічає кілька санних упряжок, солома на санях злегка прикрита пахучими смерековими гілками. Хтось кладе на сани важкі рюкзаки і пішки, пурхаючи у снігу, збігає стрімкими схилами до сільських будинків, що вже димлять розжареними грубками. Хтось умощується в санях і пізнає переваги гужового транспорту: сніг можна брати у жменю, можна сколихнути гілку смереки так, що всі будуть у сріблястому білому вбранні, можна грати в сніжки з тими, хто обганяє, а можна з усієї сили верещати, коли сани заносить на крутому схилі. Простір, мороз, сліпучий сніг спонукає до щирих позитивних емоцій.

 

Стомившись від яскравих вражень та постійного руху, хлопці та дівчата заходять перепочити до колиби, що розташована біля підніжжя гори. Тут можна випити кави, чаю з гірських трав, замовити якесь національне блюдо (кремзлики, квасолі), шашлик або морозиво. Розпашілій на морозних схилах юні смакує також духмяний гарячий глінтвейн. У каміні затишно потріскують дрова, звучить м’яка приємна музика, запах кориці нагадує, що тривають новорічні свята, у куточку поблискує гірляндами різдвяна ялинка…

Більш ніж десять років самоврядування студентів Університету «Україна», різні молодіжні акції координує начальник відділу виховної роботи Вікторія Дика. Чарівна жінка на перший погляд видається сором’язливим та крихким створінням. Насправді ж, вона – фаховий психолог, досвідчений педагог, спортсменка та найавторитетніша людина для студентів у позааудиторний час. Пані Вікторія прокоментувала цьогорічну поїздку в Карпати:

– Ми прагнемо напрацьовувати довготривалі зв’язки в різних сферах діяльності університету. Зимові канікули зазвичай проводимо у горах Карпат. Ми співпрацюємо з селищною радою Верхніх Студенів, власниками готелів різного рівня комфортності, місцевими жителями, які надають місця для проживання нашим студентам. Щороку група любителів гірськолижного спорту формується не лише з числа студентів, що навчаються в Києві. До нас приєднуються хлопці і дівчата із Вінниці, Горлівки, Кіровограду, Сум, а також викладачі. В умовах відпочинку формуються навички нестандартного спілкування, усі ми набуваємо нового досвіду.

Швидко промайнув тиждень. І вже по дорозі до Києва стукають ритмічно вагонні колеса, а їм у такт звучить молодий, завзятий сміх у купе. Студенти планують нову подорож, хтось мріє купити власний сноуборд, хтось – іще одну путівку в гори… Та як би там не склалося, я впевнена, що кожен із них ще довго буде згадувати, скільки разів упав на гірці, як стрибав у сніг після розжареної лазні, як танцював на дискотеці, а також пісні під гітару, підгорілу кашу. І обов’язково посміхнеться, коли вдесяте перегляне фото про лижні пригоди.

Але найголовніше, що всі вони зміцнили свою дружбу, перевірили її власними мірками, стали ближчими одне одному. Віднині їм цікаво буде робити разом будь-що: сидіти за одним столом на парі, організовувати ігротеку для малечі, екологічну акцію, розробляти сценарій КВК чи здійснювати неймовірно важливе для всього світу відкриття!

Мої студенти пронесуть ці відчуття через роки навчання і зберігатимуть ці враження ще багато років по закінченню ВНЗ, так само, як і їхні попередники. Адже немає найліпшої пори у житті, окрім пори студентської юності.

автор: Ніна Головченко

видання: Інтернет-видання «Трибуна України», час видання: 2011

адреса видання: http://ukrtribune.org.ua/


28/01/2011