Обличчям до обличчя

ОБЛИЧЧЯМ ДО ОБЛИЧЧЯ

 

У цьому році виповнюється 12 років Університету «Україна». У зв'язку з цим за взаємної зацікавленості і домовленості відбулася зустріч із помічником Президента «Україна» Кривоносовим Олександром Сергійовичем.

 

- Це як раз, мабуть, той вік, коли є про що сказати. За ці 12 років стільки всього довелося і хорошого і, повірте, поганого пережити, тому що будь-який період становлення, виникнення, розвитку - це завжди дуже складний процес, як і у будь-якої дитини.

Наш Університет створювався, формувався, будувався, продовжує будуватися в досить складних умовах. Це і проблеми, пов'язані з придбанням Україною незалежності, коли освіта виявилася, на жаль, на узбіччі, це і злостивці, які були і є по відношенню до Університету. Це і складнощі, які є сьогодні у зв'язку з тим, що демографічна ситуація в нашій країні далеко не найкраща. Але тим не менше ми сьогодні твердо стоїмо на ногах і можемо констатувати: Університет народився, є, відбувся і функціонує на повну потужність. І дуже приємно, що ті гості, які побували у нас за ці останні роки, дійсно були вражені, що бачать який ВНЗ створений з нуля. Ми цим пишаємося, і в цьому величезна заслуга його засновника, його натхненника, його мозкового тресту Петра Михайловича Таланчука, академіка. Я гордий тим, що маю честь бути його помічником.

- Які ваші безпосередні функціональні обов’язки як помічника Президента Університету «Україна»?

- Мої функціональні обов'язки досить великі. Склалося так, що за своєю емоційністю, за своїм світоглядом я дійсно намагаюся вникати у багато речей, у навчальний процес, тому що я сам викладач. Це і студентська дисципліна, оскільки я - колишній військовий, дисципліна завжди була на першому місці в моїй життєвій концепції. Це і бажання створити авторитет Університету, коли з’являється така можливість, тому що я багато років співпрацював із Верховною Радою, був помічником народного депутата, входив до групи позаштатних радників Голови Верховної Ради. На сьогоднішній день я є радником комітету Верховної Ради з молодіжної політики, туризму і спорту. І, безумовно, дуже хотілося б, щоб про Університет із його унікальною концепцією інтегрованої освіти знало якомога більше людей. І дійсно, дуже багато що було зроблено. Мені сьогодні є чим пишатися, оскільки я причетний до організації святкування 5-річчя і 10-річчя Університету «Україна» у Палаці культури «Україна». Ті заходи й акції, які відбуваються за моєї ініціативи та участі, дають позитивний ефект і знаходять хороший відгук у серцях не лише наших студентів, а й багатьох киян. Мені дуже приємно, що я є ініціатором, творцем і беззмінним ведучим клубу, який народився з моєї ініціативи, який називається «Обличчям до обличчя». Мета створення цього клубу поягала в тому, щоб дати можливість нашій молоді, нашим викладачам, які дуже завантажені, знайомитися з видатними людьми нашої країни, та й не тільки України, і гостями нашого клубу були відомі політики, музиканти, вокалісти, артисти, виконавці. Досить назвати деякі прізвища, які говорять самі за себе.

- У рамках створеного Вами клубу «Обличчям до обличчя» хто з цікавих і публічних гостей відвідав Університет «Україна»?

Першим гостем (це безпрецедентний і єдиний випадок, коли вона відвідала навчальний заклад) стала Алла Борисівна Пугачова. Ніколи за 45 років своєї сценічної діяльності, ні в одній країні СНД вона ні з одним університетом не зустрічалася. Це було п’ять з половиною років тому. До цього були запрошення ряду провідних університетів України, але Алла Борисівна погодилася саме на моє запрошення.

- Як Вам вдалося умовити Аллу Пугачову відвідати Університет «Україна»? Адже, наскільки я знаю, її час протягом гастролей розписано по хвилинах, і безкоштовно вона нічого не робить, благодійністю не займається. Або Ви, як колишній військовий, керувалися висловлюваннями О.В. Суворова: - «Немає неприступних жінок, як немає неприступних фортець»?

- Справа в тому, що 20 років тому вона була головою журі конкурсу серед військовослужбовців, де я став лауреатом. І наше знайомство триває вже понад 25 років. Я вокаліст, і навіть зараз я пройшов у фінал конкурсу «Україна має талант».

Чотири довгих роки ми вели перемовини, коли Пугачова приїжджала на гастролі до України. І все ж вона знайшла час, будучи 3 дні в Києві, коли давала концерти, присвячені Р. Паулсу, побувати у нас в Університеті. Ця зустріч незабутня, і більше 200 студентів, які були на ній, зберігають цю дивовижну ауру, емоції Пугачової, які ні з чим не можна сплутати.

Не один раз нашими гостями були брати Клички. Особливо ми вдячні Віталію Кличку, який відстоює наші інтереси як лідер блоку в Київраді. Величезна кількість політиків, народних депутатів, таких як Бондаренко, Борис Тарасюк, Олександр Мороз (при його перебуванні Головою Верховної Ради), Ірена Кільчицька, футболіст Андрій Шевченко, меценати - молодший Суркіс, ієрархи церков. Ми, мабуть, єдиний університет у Києві, де на рівних правах виступали і патріарх Філарет, і Голова мусульман України шейх Ахмед Ташім, і Голова греко-католицької церкви єпископ Любомир Гудзер. Зараз готується візит Головного раввина України Асмана. Патріарх Філарет удостоєний високого звання Почесного професора Університету «Україна». Він не тільки виступає у нас зі своїми дивовижними проповідями, але є і Меценатом. Він допоміг із виділенням грошей на будівництво нашої студентської їдальні. Ми раді, що саме він і освятив її та подарува ікони.

Ми пишаємося тим, що тільки за останні 4 місяці нашими гостями були такі дивовижні виконавці, як Лариса Доліна, Джамала, побувала міс Україна-всесвіт Ганна Паславська. Дуже пишаємося тим, що у нас у гостях побувала зірка російського театру і кіно, наймолодший народний артист Росії, Лауреат Державної премії, непередбачуваний, різноплановий у своїй творчості Сергій Безруков. Він не тільки виступив у нас, а й дав можливість 17 студентам і викладачам відвідати свою виставу. Адже ціни на цей спектакль становлять від 500 до 3000 гривень.

Мета клубу «Обличчям до обличчя» - дати можливість нашій молоді побачити, що всі наші зірки політики, культури, спорту - такі ж звичайні люди, тільки вони доклали набагато більше зусиль для розвитку свого таланту, вклали колосальну працю, щоб стати тими, ким вони є сьогодні у житті. Це хороша школа, це гарна акторська, політична, спортивна майстерність і професійний маркетинг.

Сьогодні нашій молоді не по кишені побачити зірок театру, кіно, естради на концертах, де вартість квитків зашкалює, а у клубі ми цю можливість створюємо. Звичайно, для цього потрібен талант. Звичайно, для цього потрібна аргументація. Аллах нагородив мене таким талантом, у мене це виходить.

Клуб «Обличчям до обличчя» існує вже 5 років і ми цим по праву пишаємося. І коли мені довелося піти з Університету на 4 роки, клуб не функціонував. Багато залежить від того, хто - ініціатор, хто веде і, напевно, потрібно володіти талантом, щоб запрошувати видатних людей, не витрачаючи при цьому коштів. Ми даруємо нашим гостям нашу любов, а на пам’ять про зустріч - унікальні подарунки, чудові квіти, пам'ятні знаки, аксесуари Університету. А Сергію Безрукову ми мали честь вручити приз «Кумір десятиліття», виготовлений із унікального венеціанського скла.

Гостями нашого Університету були Ігор Лехута і Таїсія Повалій, Руслана, Софія Ротару, Нана Брігвадзе. Незабаром відбудеться друга зустріч із цією дивовижною співачкою. Були Лоліта, Анні Лорак, Ян Табачник, Яна Клочкова, перший космонавт України Леонід Коденюк, Ален Делон, Павло Глоба, Анастасія Волочкова. Дуже пишаємося тим, що у нас відбулася зустріч із одним з найбільш видатних артистів СНД Олегом Меньшиковим, і, звичайно, пишаємося тим, що студентам і викладачам нашого Університету було надане ексклюзивне право зустрітися із зіркою світового кіно Софі Лорен.

- Крім організації зустрічей із цікавими людьми, що ще входить до кола Ваших функціональних обов’язків?

- До моїх обов'язків входить також пропагування Університету на високому державному рівні - я є радником шейха духовного управління мусульман України і тому часто супроводжую його на державні заходи, дуже часто буваю замість нього на різних заходах урядового рівня.

У мене є можливість спілкуватися і з президентами, як було з Віктором Ющенком, із прем’єр-міністрами Віктором Януковичем і Юлією Тимошенко, із величезною кількістю депутатів, послами. Я входжу до Міжнародного жіночого клубу, який відвідують усі дружини послів, акредитованих в Україні. Представники цього клубу вже побували у нас в Університеті. Ми маємо унікальну в цьому плані можливість рекламувати наш Університет.

Я супроводжую шейха в поїздках за кордоном. Презентація Університету відбулася в Лівії, Сирії, Йорданії. І я сподіваюся, що в недалекому майбутньому ми будемо мати можливість набирати іноземних студентів. Я вже знаю, до кого звертатися і кому пропонувати приїхати вчитися до нашого Університету.

- Яка робота проводиться по боротьбі за здоровий спосіб життя – проти паління, алкоголізму, наркотиків серед студентів Університету – підростаючого молодого покоління України?

- Досить багато зусиль докладається з формування здорового способу життя. Тут ми дуже тісно співпрацюємо зі студентським самоврядуванням, із відділом виховної роботи. Я брав участь в організації знакових заходів, таких як «Сяйво надій», «Університетське літо», спортивних змагань. На конкурсі «Міс та Містер Університету «Україна» мені вдалося домовитися з елітним автопарком про надання переможцям елітного авто, на якому вони вирушили до ресторану грузинської кухні, який безкоштовно влаштував їм святковий обід.

Акція «Кидаймо палити», під час якої цигарки обмінювалися на фрукти, цілий тиждень відбувалася в Університеті. Я домовився із центральним офісом торгової марки «Фуршет», яка виділила майже 5000 грн., на які ми кожного дня купували фрукти і соки. Ця пропагандистська акція за здоровий спосіб життя дала можливість 26 студентам прийняти остаточне рішення кинути палити. Київський ювелірний завод люб'язно погодився 5-7 студентам, які доведуть, що кинули палити (цю перевірку ми робимо через Інститут токсикології) вручити ювелірні вироби свого заводу.

- Університетське містечко розташоване у прекрасній лісосмуговій зоні, чого не має жоден ВНЗ Києва. Що робиться для того, щоб зберегти цей куточок первозданної природи?

- Сьогодні ми готуємо інноваційний проект зі створення навколо нашого Університету еко-системи, яка буде передбачати не тільки дотримання чистоти на території Університету та прилеглих територіях, а й створення еко-унікальних куточків рослинного і тваринного світу, тобто ми маємо ділянку лісу, де мешкають білки, їжаки ... Плануємо створити міні-зоопарк, щоб наші студенти, і в першу чергу інваліди, мали змогу спілкуватися з тваринним світом в умовах мегаполісу.

Але у нас не все так прекрасно, є, звичайно, і проблеми, як у будь-якого великого колективу, тим більше, коли є проблеми у країни. Через абсолютну непорядність чиновників КМДА, які рік блокують програму «Турбота», за якою навчаються наші інваліди, сироти, малозабезпечені, ми сьогодні змушені за рахунок власних внутрішніх ресурсів, заощаджуючи на зарплатах, блокуючи будівництво третього навчального корпусу, вчити велику кількість дітей (майже 1100 осіб), тому що це студенти 2-го, 3-го, 4-го, 5-го курсів, їх доля не повинна залежати від примхи політиків.

Ми, безумовно, як і інші ВНЗ, починаємо відчувати проблему з абітурієнтами, оскільки демографічна ситуація у країні в цьому відношенні справді не найкраща, але проблеми згуртовують колектив, примушують його шукати нові напрямки, форми і методи роботи в освітній, наукові та прилеглих сферах.

Повірте, наш Університет - дійсно шикарний, я не боюся цього слова, той рівень викладання і ті унікальні можливості студентського життя, які створені, дозволяють говорити, що ми йдемо в ногу з найкращими ВНЗ України.

 

Ігор Олександров, журналіст

автор: Ігор Олександров, журналіст

видання: Інтернет-видання "Трибуна України", час видання: 2010

адреса видання: http://ukrtribune.org.ua/


03/06/2010