Пишаюся, що двічі українець

Пишаюся, що двічі українець

 

Ніколи не сумував за школою так, як цього літа за інститутом. Студентські роки перетворюються на казку. Я це збагнув, коли у 2004 році перед шкільним випускним балом отримав листа, з якого дізнався, що зайняв перше місце в конкурсі серед абітурієнтів інституту «Україна» на кращий журналістський твір. А ще - нагороджуюся безкоштовним навчанням на факультеті журналістики протягом першого семестру. Роботи, які взяли участь у конкурсі, - це статті і замітки, надруковані в місцевій газеті «Прибузький вісник». Саме вони, підписані так лаконічно: «І. Жусєв, учень Кам'яномостівської школи», відкрили мені дорогу до цього ВНЗ. Тоді, коли для абітурієнтів літо стало гарячою порою вступних іспитів, для мене це залишилося нескуштованим плодом. Навіть не вірив, що зарахований.

Із приходом у стіни вищого навчального закладу розумієш - це не школа. Захоплює ставлення професорсько-викладацького складу до студентів, розуміння ними кожного з нас як індивідуальності, особи, здатної вирішувати життєві питання самостійно. Зламалися стереотипи щодо того, що в навчальному закладі доведеться здавати іспити з «пачкою зелених». Тут навпаки, ще й пільги тобі нададуть за відмінне навчання протягом року чи твій внесок у культурне життя інституту. Здається, розважальним програмам немає кінця. Увазі любителів спорту - настільний теніс, рукопашний бій, гімнастика, легка атлетика, тренажерний зал. Хочеш співати - будь ласка, на «фабрику зірок», любиш ставити вистави -в театр «Шанс», пишеш вірші - в літературну студію.

Шановна ректор Л.П Матвієнко потурбувалася також про те, щоб студенти могли відвідувати хореографічну та вокальну студії в БК «Суднобудівник». Складається враження, що відпочинок студентів у вузі - попри все. Крім цього, молодь подорожує у Крим, побували в Пелагеївському монастирі - історичній пам'ятці початку минулого століття у нас на Миколаївщині, таланти поїхали в Київ. Досить цікаво проходять конференції «Мій науковий дебют», де студенти можуть представляти матеріали самостійного наукового пошуку.

Я пишаюсь тим, що двічі українець: за паспортом - тобто за народженням, і за студентським квитком, адже моя альма-матер - інститут «Україна». Тут можу добре проводити своє дозвілля і одночасно здобувати професію журналіста.

 

І. ЖУСЄВ,

студент факультету журналістики

інституту «Україна»

автор: І. Жусєв, студент факультету журналістики Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини

час видання: 2010


15/03/2010