Приклад, гідний наслідування

ПРИКЛАД, ГІДНИЙ НАСЛІДУВАННЯ

Кияни звикли до ініціатив Київської міської Ради, що під керівництвом міського голови О.О. Омельченка часто першою у нашій державі приймає такі неординарні рішення, котрі з часом наслідують їхні колеги з інших місцевих рад. Так трапилося й 18 лютого минулого року, коли на III сесії ХХІІІ скликання було прийнято рішення "Про надання дозволу на створення вищого закладу освіти нового типу "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна".

Розглянувши подання постійних комісій із гуманітарних питань, охорони здоров’я, сім'ї та соціального захисту населення, власності, Київська міська рада позитивно вирішила питання щодо створення вищого навчального закладу "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна" й доручила Київській міській державній адміністрації (КМДА) виступити співзасновником університету.

На виконання рішення Київської міської ради, КМДА і стала співзасновником Відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна", надавши в установленому порядку в користування приміщення нежилого будинку № 1г по вул. Хоривій у Подільському районі м. Києва. Ця споруда, розташована неподалік від станції метро "Контрактова площа" — внесок міста до статутного фонду університету.

Представники держадміністрації, які працюють у тісному контакті з керівництвом новоствореного навчального закладу та іншими співзасновниками, взяли участь у підготовці установчих документів навчального закладу. Невдовзі потому на одному із засідань Київської міської ради обговорювалося надзвичайно актуальне питання про відбіркову комісію і направлення інвалідів на навчання до Університету "Україна". Адже йшлося про те, що місто не тільки допомагатиме соціальній адаптації людей із фізичними та сенсорними вадами, а й сплачуватиме за їхнє навчання.

Комісію очолив заступник голови Київської міської держадміністрації В.Г. Бідний. Президент університету П.М. Таланчук призначений заступником голови, а заступник начальника головного управління освіти В.М. Герасименко — секретарем комісії. Членами відбіркової комісії стали В.В. Загородній — заступник навчальника ГУ охорони здоров'я, Г.В. Матіко-Бубнова — голова постійної комісії з гуманітарних питань, В.В. Бичков — голова постійної комісії з охорони здоров'я, С.І. Бичков — начальник управління соціального захисту, В.З. Щербаков — депутат Київради по виборчому округу №6.

Відверто кажучи, не всі повірили у можливість навчатися за кошти міста у новоствореному навчальному закладі. А ті, хто повірив, — навчаються. Здобувають фах соціального працівника, правознавця, юриста-міжнародника, редактора видавничої справи на денному відділенні, а на заочному, крім цих спеціальностей, студенти опановують фах спеціаліста з фізичної реабілітації, фінансів, комп'ютерних технологій тощо.

Голова відбіркової комісії В. Г. Бідний розповідає:

— На кошти міста в Університеті "Україна" навчається 53% студентів на стаціонарі, 77% на заочному відділенні. Багатьом із них дістатися на навчання допомагають соціальні служби нашого міста. Ми вважаємо, що надана можливість здобути гідну освіту людям із обмеженими можливостями пересування до інтегрованих центрів навчання допоможе багатьом із них самореалізуватися, працювати за обраним фахом і приносити користь рідному місту.

Сподіваємося, що приклад Київської міськради здобуде поширення в нашій державі.

 

 

Газета «Університет «Україна», № 1-2, 2000

видання: Газета «Університет «Україна», № 1-2, 2000, час видання: 2000


27/02/2010