Незабаром наш університет матиме свою оздоровницю

Незабаром наш університет матиме свою оздоровницю

 

Що потрібно, щоб вищий навчальний заклад став успішним? Щоб про нього знав широкий загал, передусім молодь? Складових успіху чимало. Це – потужний викладацький склад, сучасна матеріально-технічна база, гарно організоване дозвілля викладачів і студентів… Цей перелік можна продовжувати. Але ж не одними заняттями чи підготовкою до них зайняті юнаки і дівчата і їхні наставники. Більшість вищих навчальних закладів мають свою досить гарну оздоровчу базу. Йдеться не лише про медпункти чи навіть поліклініки, а й про добре облаштовані місця відпочинку.

Нашому університету лише ось-ось виповниться одинадцять років. Але зроблено і робиться чимало, щоб навчальний заклад став успішним. Невдовзі студентам, викладачам, загалом усім працівникам колективу буде де відпочити, поправити, за необхідності, здоровя. Наша розповідь про оздоровницю, яка невдовзі стане до ладу.

Кілька років тому Університет придбав ділянку землі площею близько 1,5 гектара разом із недобудованим будинком на 25 місць на околиці селища Міжгір’я Закарпатської області. Вибір був невипадковим. Майбутня оздоровчо-туристська база розташована в дуже мальовничій місцевості – урочищі «Квасівське». Навколо прекрасні заповідні краєвиди, полонини, кілька джерел мінеральної води. За якихось двадцять кілометрів загальновідоме озеро Синєвир. Не так далеко й до іншої перлини Закарпаття – Долини нарцисів, що під Хустом.

Я пройшов невеличкою територією майбутньої оздоровниці. Весняне сонце лише додавало краси урочищу. Директор бази Василь Миколайович Маркович розповів, що якби не криза, тут ще кілька місяців тому були б перші відпочивальники. Залишилося не так багато зробити для відкриття оздоровчо-туристичної бази. Зокрема, завершити обладнання кімнат у великому корпусі на 100 місць, упорядкувати подвіря, придбати трохи меблів, телевізорів, телефонних апаратів. Що ж, будемо сподіватись, що університет знайде необхідні кошти ще нинішнього року.

Уже вималювався сучасний харчоблок. Він у змозі прийняти людей в одну зміну. Вісім кімнат у VIP-корпусі, в тому числі три люкси (двомісні), сподіваємося, сподобаються відпочивальникам. Решта п’ять кімнат корпусу – напівлюкси, де зможуть поселитись молоді пари (без дітей) або ж ті, хто виявить бажання відпочивати чи оздоровлюватися разом із дітьми. В кожному номері буде все необхідне для комфортного проживання – шафи, ванни. В окремих кімнатах душові кабіни. Такі ж умови для відпочиваючих і у більшому корпусі.

Звичайно, більшість людей, котрі приїздитимуть в оздоровницю, віддаватимуть перевагу активним формам відпочинку.

- Ми це враховуємо, - розповів мені Василь Миколайович Маркович. – На території бази діятиме амфітеатр (для проведення різних розважальних заходів: танці, конкурси, вікторини тощо). Буде де помірятись умінням любителям більярду і настільного тенісу. Знайшлося місце і волейбольному майданчику. Територія бази обладнана альтаночками. А ті, хто захоче просто повболівати за різними дійствами, можуть посидіти на лавочках. Із урахуванням особливостей рельєфу окреслились алеї. На західному схилі урочища планується гірськолижний спуск.

Квасівське урочище – дуже мальовнича місцина на околиці селища. Але більшість відпочивальників захочуть краще познайомитись із Закарпаттям, його чудовою природою. Тож улітку для найбільш мобільних людей влаштовуватимуться туристські походи (піші і кінні). Взимку пропонуватимуться лижні вилазки на природу. У програмі кожного заїзду – відвідини історичних і найбільш мальовничих місць Закарпаття і Прикарпаття. Щоб бути готовим до таких навантажень, можна скористатись послугами тренажерного залу.

А що ж запропонує база тим, кому в першу чергу треба подбати про здоровя? Назву, передусім, масажний кабінет, сауну з басейном, консультації (за необхідності) у кращих медиків районного центру.

Я попросив назвати архітектора, за чиїми проектами зводились гарні будівлі оздоровниці. Це – Олександр Миколайович Ляшенко. А будівельні роботи виконували (і, вочевидь, завершуватимуть виконання) працівники Міжгірського підприємства, де керівником Михайло Григорович Рущак.

Оздоровниця, безумовно, приверне увагу всіх, хто хоче гарно відпочити або ж, чи заодно, зміцнити здоровя.

 

На зніимках:мінеральні джерела оздоровниці університету(фото взято з книги «Майбутнє за нами», виданої до 10-річчя навчального закладу)

 

 

Анатолій Урбан,

Газета «Університет «Україна», №5-6, 2009

автор: Анатолій Урбан

видання: Газета «Університет «Україна», №5-6, 2009, час видання: 2009


27/02/2010