Чому я обрала Університет «Україна» (Катерина Гаврик)

Чому я обрала Університет «Україна»

 

Потрісканою бруківкою плутаних вулиць Подолу гуляємо старим містом. Неподалік від церкви Миколи Притиска бачимо триповерхову будівлю з вивіскою «Університет «Україна». Це - центральний офіс Відритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», президентом якого є Петро Михайлович Таланчук, у минулому – міністр освіти України.

Заходимо до середини. Довгий і трохи темний коридор. На трьох поверхах розміщується весь адміністративний та фінансовий центр університету. Тут майбутні абітурієнти можуть отримати інформацію про все, що їх цікавить. Найважливіший для кожного абітурієнта кабінет знаходиться за дверима з вивіскою «Приймальна комісія» (примітка адміністратора сайту – починаючи з березня 2009 року Приймальна комісія працює в Університетському містечку по вул. Львівській, 23 (ст. М. «Житомирська»).

Університет «Україна» нараховує 2 інститути і 5 факультетів, на яких можна отримати найрізноманітніші спеціальності. Найбільша кількість студентів навчається на філологічному, економічному та юридичному факультетах. Також є ще факультети комп’ютерних, інженерних, біомедичних і соціальних технологій. Щороку університет видає дипломи (серед яких немало «З відзнакою») спеціалістам із цих та багатьох інших напрямків. І хоча частина підрозділів знаходиться у різних приміщеннях, що їх винаймає університет, більшість факультетів уже переїхали у головний корпус, розташований у затишному місці на Львівській вулиці.

Однією з сильних сторін університету є його викладацький склад. Велика частина викладачів має науковий ступінь, багато з них одночасно працює в інших вищих навчальних закладах, у першу чергу у національних, у тому числі й Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Та найцікавіші лекції студентам читають «практики». Люди, які не одне десятиліття присвятили не теоретичному вивченню предмету, а реалізації його в реальному житті. Це – програмісти, юристи, дизайнери, соціологи, редактори… Ті, хто не з чужих уст знає про підводні рифи своєї професії та про способи від них уберегтися. Студенти із захопленням слухають їхні розповіді про різноманітні випадки у професійній діяльності, таким чином здобуваючи найважливіші знання своєї спеціальності – практичні.

Безсумнівною перевагою Університету «Україна» перед іншими закладами освіти є те, що він надає свої послуги також категорії, що її прийнято називати «люди з особливими потребами». Малозабезпечені, діти-сироти та інваліди мають право на безкоштовне (або 25% вартості) навчання в університеті за рахунок Київської міської держадміністрації. Не позбавлені привілеїв і ті, хто навчаються на «відмінно» - таким студентам університет щосеместрово надає знижку в оплаті за навчання. Відсоток цієї знижки можна суттєво підвищити, активно займаючись громадською роботою: це і староста групи, й участь у благодійних акціях університету, волонтерство, участь у студраді, навіть – президент! Звісно, студколективу.

Виходячи з приміщення центрального офісу університету в тому ж таки коридорі бачимо багато різноманітних яскравих фотографій. Це – студенти на різних заходах, що їх влаштовує університет: конкурси (як от «Містер та Міс Факультету/Університету»), змагання (щорічний день здоров’я), походи, екскурсії та багато іншого. Розглядаючи фото, розумієш: Університет «Україна» – одна велика дружна сім’я!

 

Катерина Гаврик,

студентка IV курсу

Факультету філології та масових комунікацій

автор: Катерина Гаврик, студентка IV курсу Факультету філології та масових комунікацій

час видання: 2010


27/02/2010