Подвиг, гідний наслідування

ПОДВИГ, ГІДНИЙ НАСЛІДУВАННЯ

 

В Івано-Франківському представництві нашого Університету відбувся вечір пам'яті славетної дочки України, "поетеси вогненних меж" Олени Теліги, яка загинула від рук нацистських заброд у Бабиному Яру 21 лютого 1942 року.

Вшанувати пам'ять чудової поетеси і журналістки, борця за національну ідею, мужньої жінки-красуні, яка своє молоде життя віддала за Україну та її волю, зібралися студенти денної та заочної форми навчання і викладачі Університету.

Ведуча вечора, старший викладач Н.С. Гриців, яка відповідає за виховну роботу, виступила зі словом про життєвий і творчий шлях цієї чудової українки. Вона звернула увагу присутніх на те, що Олена Теліга - це одна з найбільших жіночих постатей XX століття після Лесі Українки, що започаткувала нову добу в житті й літератури нашого народу. її творчість була замовчувана тільки через те, що своїми віршами й публіцистичними статтями вона закликала до боротьби за незалежність України, за звільнення її як від фашистського, так і від російського поневолення.

З російськомовної "петербуржанки", "сеператистки", якою Олена вважала себе спочатку, відтворилася справжня патріотка, борець за незалежність України, що, використавши свій письменницький талант, стала трибуном ідей українського націоналізму, організатором духовності народу та оборонцем тих ідей, які сильніші від гарматних пострілів для всіх ворогів України.

Олена Теліга всім своїм життям і героїчною смертю стала зразком жінки-патріотки для всіх нас, сучасників, особливо для підростаючого покоління, яке ще не може знайти приклад для наслідування, бо не розкрито всі так звані "білі плями" в літературі та історії нашого народу. Отож, наше завдання — розкрити ці невідомі сторінки.

Тому гірко усвідомлювати, що ця чарівна жінка загинула в Бабиному Яру разом із чоловіком Михайлом Телігою та редакцією газети "Українське слово". Але доки буде жити в пам'яті народу це славне ім'я, доти залишатиметься з нами Олена Теліга як символ невмирущості української нації.

Наприкінці вечора прозвучали поезії О. Теліги у виконанні п. Надії Гриців та студентів. Відвідувачі мали змогу ознайомитися з творами поетеси та статтями про неї, серед яких чимало написаних ведучою вечора Надією Степанівною, зокрема в журналі "Перевал" та місцевих газетах.

Протягом усього часу лунали пісні національно-патріотичного спрямування із власної колекції ведучої.

Вечір справив незабутнє враження як у студентів, так і в інших присутніх.

Прозвучало побажання продовжувати традицію вшанування видатних осіб, започатковану 1999 року, від часу заснування нашого представництва ВМУРоЛ "Україна".

 

Н. ЧАЙКА

(Івано-Франківське представництво),

Газета «Університет «Україна», №10, 2001

автор: Н. Чайка, Івано-Франківське представництво

видання: Газета «Університет «Україна», №10, 2001, час видання: 2001


24/02/2010