Вчитися на чужих помилках

Вчитися на чужих помилках

 

Унікальна система супроводу студентів із особливими потребами, що діє в Університеті “Україна”, передбачає не лише використання передових світових методик для забезпечення якісної освіти в інтегрованому середовищі, але і всебічний розвиток особистості, максимальну адаптацію та повноцінну соціальну реабілітацію. Успішна реалізація цих завдань нерозривно пов¢язана з формуванням активної життєвої позиції, вихованням гуманістичного світогляду, високих моральних, культурних і загальнолюдських якостей. Тому в наш прагматичний час, коли відбувається глобальна криза у сфері духовності, моралі й правосвідомості, надзвичайно актуальними є теми людської совісті, честі, гідності, милосердя, сімейної та подружньої етики.

Свідками й активними “суддями” саме таких життєвих драм стали студенти факультету інженерних технологій і кафедри дизайну, які побували в павільйоні студії “Укртелефільм” на зйомках популярної телепередачі “Ключовий момент”. Кожен міг поспілкуватися з героями сюжетів, зблизька побачити відповідальну і виснажливу працю знімальної групи і чарівної ведучої - актриси Наталії Сумської.

На знімальному майданчику змінювалися герої й сюжети: через багато років зустрічались розкидані долею сестри; син обнімав знайдену біологічну матір-“зозулю”; доросла дочка – свого легковажного татуся-багатожонця; брат-зрадник, який заради кар¢єри відвернувся від рідної сестри, спокутувався перед нею і всім світом, а інфантильний батько зі сміхом “відхрещувався”, всупереч незаперечним доказам, від своєї кровинки, схожої на нього, як дві краплі води... Як у калейдоскопі, змішувались добро і зло, відповідальність і байдужість, любов і ненависть, правда і брехня. Ведуча в присутності аудиторії делікатно добирала потрібний ключик до серця кожного, щоб розтопити у душах лід, встановити істину, налагодити розірвані стосунки і прибрати стіну непорозуміння й відчуженості.

Емоції переповнювали і учасників, і глядачів. Молодь дуже щиро реагувала на події: то, затамувавши подих під час найдраматичніших моментів, крадькома витирала сльози, то вибухала шквалом схвальних оплесків і сяяла радісними посмішками. А в перервах між сюжетами студенти відчували на собі справжню материнську турботу надзвичайно чуйної жінки, організатора масових сцен А.Ф. Городньої, яка щедро частувала смачним печивом (як виявилося згодом, - купленим за свої кошти).

Зйомки продовжувалися до пізнього вечора і сколихнули душі багатьох присутніх. Йдучи вечірнім Києвом і обмінюючись враженнями після пережитого, студенти Університету “Україна” були одностайними, що легковажність у молоді роки обертається згодом життєвими драмами і навіть трагедіями, і дійшли висновку, що вчитися на чужих помилках краще, ніж спокутувати свої через відстань і час... Отже, співучасть і співпереживання на знімальному майданчику досягли своєї мети.

До речі, кожен, хто потребує допомоги “Ключового моменту”, може звернутися туди письмово за адресою: 01135, м. Київ-135, а/с 155. Тел. 496-0343; 496-09-69. E-mail: kluch@melorama.com.ua; http://www.km.com.ua.

 

04.04.2006 р.                                                                       Таїсія Святенко, співробітник управління соціальної 

                                                                                    адаптації та реабілітації Університету “Україна”,

                                                                                                                      член НСЖУ.

автор: Таїсія Святенко, співробітник управління соціальної адаптації та реабілітації Університету “Україна”, член НСЖУ

час видання: 2006


24/02/2010