Фінальні акорди гендерного проекту

Фінальні акорди гендерного проекту

 

Нещодавно завершився гендерний проект "Створення української національної мережі жінок з обмеженими фізичними можливостями", що стартував у жовтні 2001 року і успішно реалізовувався протягом двох років. Проводив його жіночий інформаційно-реабілітаційний центр "Любомира" за підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку, Посольства Канади в Україні, Канадсько-українського гендерного фонду, фіналом проекту став Табір активного способу життя "Джерело -2003". Він пройшов у дуже дружній, майже домашній обстановці. Цьому сприяли як самі учасники Табору, так і тепле, шанобливе ставлення персоналу культурно-оздоровчого центру "Джерело" у Пущі-Водиці під Києвом.

Свіже повітря осіннього лісу, прекрасна кухня (в ресторані годували справді не тільки дуже смачно, але й естетично красиво), гарний настрій обслуговуючого персоналу - все це позитивно вплинуло на гармонійне проведення робочих тренінгівз 9 по 12 жовтня) та Національної конференції "Реалізація незалежного життя неповносправних осіб в Україні" (13 жовтня).

У перший робочий день тренер Євген Ткаченко провів заняття "Психологічні аспекти реалізації незалежного життя неповносправних осіб". Для створення відповідного клімату групою були запропоновані правила поведінки на тренінгу. Всі присутні погодилися з кожним їх пунктом. Це стало своєрідною "ратифікацією", яка дозволила далі посилатися на них як на закон поведінки під час тренінгу. Виконані вправи мали на меті підвищити рівень самовпевненості у собі присутніх осіб. Були обговорені ситуації на прикладах життя громадських організацій, де лідерство концентрується в руках чоловіків, і як жінці на це мати вплив.

Наступні три дні заняття доброчинно проводили Голова правління Інформаційно-консультативного жіночого центру Олена Суслова та тренерка цього центру пані Наталя з наданням для кожного учасника і учасниці Табору роздаткових матеріалів та посібника для тренерів "Уповноважувальна освіта". Також протягом цих днів тренерами працювали автор цих рядків та пан Лисенко - молоді тренери, підготовлені Центром "Любомира", кілька студентів Університету "Україна".

Пані Суслова має навдивовижу юне світосприйняття. Вона світиться бажанням допомогти і допомагає людям, які того потребують. Програма, як вона зазначає, зробила її саму іншою людиною вільнішою у спілкуванні, гендерно чутливішою та толерантнішою щодо інших поглядів і думок. З Центром "Любомира" пані Олена підтримує тісний зв'язок, допомагаючи йому в усіх починаннях.

Що дали товариству ці тренінги? Думаю, немало: емоційне розкріпачення, вихід особистих проблем у русло загальних, гендерну чуйність як у роботі громадських організацій, так і в особистому житті.

Були також проведені вечірні зустрічі та два літературні вечори, які виявили серед учасників Табору неабиякі таланти. Обдарованими особистостями показали себе всі: одні як поети, інші як слухачі. Бо вислухати поезію, хоч і талановиту, але різних напрямів та стилів, адже також треба мати хист і любов до лірики.

Національна конференція "Реалізація способів незалежного життя неповносправних осіб в Україні", яку відкрила пані Любомира Бойчишин, пройшла жваво і мала високий доповідний рівень пленарного засідання. Зокрема, дуже цікавим був виступ експерта проекту ПРО-ОН "Сприяння гендерній рівності", кандидата юридичних наук Тамари Мельник. Вона в доступній формі розкрила багатозначну термінологію слова "гендер" та показала шляхи розв'язання гендерних проблем на національному та світовому рівнях.

Представниця Держкомітету у справах сім'ї та молоді Лариса Колос виступила з доповіддю про гендерну політику, що ведеться в Україні на державному рівні.

Виконавчий директор Ресурсного центру незалежного життя, голова Львівського обласного відділення Українського Фонду "Реабілітація інвалідів" Ярослав Грибальський розповів, як вирішуються проблеми гендерності у світі та зокрема у місті Львові.

На конференції виступила також голова Національної ради жінок України Ірина Голубєва.

Насамкінець ми мали цікаву оглядову екскурсію по Києву. Її проводила тележурналістка Світлана Пустовойтенко.

Завітали також на відкриття Галереї творчості інвалідів "Ми духом незламні" в рамках Всеукраїнської мистецької акції "Ми духом незламні - 2003-2004" до відзначення проголошеного Європейською Радою "Року інвалідів європейських країн" та "Року культури в Україні". Мистецька акція є одним із напрямків благодійної просвітницької роботи, спрямованої на створення умов пошуку і підтримки нових талановитих особистостей серед людей із обмеженими фізичними можливостями, які завдяки своєму хисту до мистецької діяльності проголошують ідеї прогресивного гармонійного суспільства.

На столі у мене ще стоїть червона троянда, подарована мені на осінньому вернісажі. Вона чудова, викликає такі ж почуття: спогади та роздуми про незламну волю людей, які, попри всі життєві негаразди, творять прекрасне та вміють в наш нелегкий час донести те прекрасне іншим людям.

 

Газета «Університет «Україна», №12, 2003

видання: Газета «Університет «Україна», №12, 2003, час видання: 2003


24/02/2010