Перлини світу

ПЕРЛИНИ СВІТУ

 

Мудреці Сходу говорили, що жінка – це скарб, це найдорожча перлина, яку треба ховати від стороннього погляду. Навіть зараз побутує приказка, що жінка має бути, як золото – таємничою, цінною і важкодоступною. Цікаво, а як сучасні «мудреці» думають про жінку? Чи є вона для когось скарбом? Чи відчуває сама жінка свою неоціненність у сучасному світі «оригіналів» і «копій»?

Сьогодні однією з рис сучасної жінки стали накладні нігті, накладні вії, штучний рум'янець на обличчі, штучний колір ще не посивілого волосся. А що ж далі? Певне, накладні брови, накладне серце, штучна посмішка, штучна душа? Безумовно, у світі є свої примхливі тенденції щодо уподобань, смаків, моди, але частіше ми живемо за правилами сучасності, які диктують нам, у що влягатись, що їсти, як і кого оцінювати, як себе поводити, кого поважати, до кого прислухатись, як, кого і за що любити... Звісно, будь-хто може це заперечити, мовляв, ми самі створюємо свою реальність. Я погоджусь із цим, свою реальність ми створюємо самі і власноруч, але от межі цієї реальності встановлюються не нами.

Всі ми вільні і незалежні від чогось одного, але залежні від чогось іншого. Добре, в сучасному світі, зараз і тут ти можеш бути, ким забажаєш, вдягатися в те, що тобі до вподоби, мислити так, як дозволяють тобі твої власні совість і погляди. Ти маєш на це повне право. І все ж, є одне маленьке але. Чому ж тоді стільки років, віків, поколінь, епох, тисячоліть модним вважалося бути сором'язливою, чесною, не лестити всім і кожному; бути доброю і вірною чоловікові, а не кидатися в обійми чергового «кохання»; бути мудрою, не хизуватися зовнішньою красою, краще, щоб тебе цитували за духовні здобутки і щирість серця?

Світ – мінливий, але є цінності, які не втрачають свого значення в будь-які часи, в будь-якій країні, за будь-яких умов. Для буддистів жінка – це повна покора існуючому стану речей, її головна якість – милосердя. Вимога до жінки в індуїстів – за будь-яку ціну зберегти чистоту і цнотливість. В ісламі зосереджується увага на тому, що жінка для суспільства – це в першу чергу любляча матір і дружина. В іудаїзмі жінка є основою родини. А християнство проповідує святість жінки... То ж можна стверджувати, що з абсолютно різних точок зору, філософських поглядів століттями, ні, навіть тисячоліттями увага акцентувалася на божественному, чистому, природному початку жінки. А в що ж вірить сучасна жінка, які вона цінності сповідує, за якими канонами живе і мислить?

Сучасна жінка має вимагати від цього світу, аби на неї дивились, як на цілісну особистість, у якої є скромність, розум і виховання. Не дивлячись на те, що фізичне завжди більше керує людиною, ніж духовне, завжди потрібно прагнути, аби ці поняття були рівнозначними. А це можливо зробити лише толі, коли ти духовно розвиваєшся, саме тоді твій духовний світ почне знаходити відображення і в твоєму зовнішньому вигляді, поведінці. Духовність, якою б вона різною і багатозначною для кожного з нас не була, впливає на наше зовнішнє життя, соціальне обличчя і моральну гідність. Суть гармонії – це знайти місток між внутрішнім і зовнішнім світом, тому навіть зовнішні атрибути нашого життя мають обиратися нами з поняттями збереження моральності, чистоти думки, миру, гармонії, благочестя, скромності, щирості, всіх найкращих моральних принципів. Адже просто обираючи благочестя у поведінці і вдягаючи в моральність думки і дії, ми не лише збагачуємо власну душу, ми як жінки – бережемо культуру і можливість існування в цьому суспільстві нашого майбутнього покоління, що виростатиме з нас!

Тому дуже важливо вчасно звернути увагу на те, яким шляхом ти ідеш, якими принципами керуєшся, що для тебе чистота, гармонія і як гідно прожити цей подарунок – життя.

Є істини, від яких неможливо та й не варто відмовлятися – це гідна поведінка і природність в одязі, це сім'я, материнство, сестринство і добрі стосунки з людьми, це відповідальність у навчанні і роботі, це заклик інших до віри в те, що жінка створена, аби нести світло, духовне наповнення, мир, радість і любов.

Один мудрець сказав: «Золота дуже мало і воно приховане в землі, а пилюка – її багато і вона відкрита, доступна для всіх». І ось, щоб жінки не впали, не спустились до рівня дорожнього пилу, сміття, вони мають самі себе оберігати, щоб залишатись істинно прекрасними, як перлина. І щоб зберегти свою цінність, ми в першу чергу маємо зрозуміти, що існуємо не просто так, живемо не лише сьогодні, ми маємо чітко знати, що ми варті поваги, що варті більшого і не маємо права піддаватися негативним віянням сучасності, тимчасовим примхам оманливого світу. Жінка має оберігати свою духовну моральність і чистоту розуму, душі і тіла.

 

Ліна Швидка

Студентський інформаційний часопис «СІЧ» №1,

Експериментальний випуск студентів ІV курсу

Інституту філології та масових комунікацій

Університету «Україна»,

травень 2010

автор: Ліна Швидка

видання: Студентський інформаційний часопис «СІЧ» №1, Експериментальний випуск студентів ІV курсу Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна», час видання: 2010


09/08/2011