Училися на чужих помилках

Училися на чужих помилках

 

Унікальна система супроводу студентів із особливими потребами, що діє в Університеті «Україна», передбачає не лише використання передових світових методик для забезпечення якісної освіти в інтегрованому середовищі, але і всебічний розвиток особистості, максимальну адаптацію та повноцінну соціальну реабілітацію. Непросто це робити, коли в суспільстві духовна криза, аморальність на кожному кроці, коли девальвуються совість, честь, милосердя, сімейна вірність. На яких прикладах виховувати, вчити дітей? У добрій нагоді стала популярна телепередача «Ключовий момент».

Свідками життєвих драм і величі духу, а також активними «суддями» героїв передачі стали студенти Факультету інженерних технологій і кафедри «Дизайн», які побували в павільйоні студії «Укртелефільм» на зйомках чергового сюжету, як завше щемливої історії людей із непростою долею. Кожен міг поспілкуватися з героями сюжетів; зблизька спостерігати непросту працю знімальної групи і ведучої - актриси Наталії Сумської.

На знімальному майданчику змінювалася герої й сюжети: через багато років зустрічалися розкидані по світах сестри; син обнімав знайдену матірзозулю»; доросла дочка - свого легковажного татуся-багатоженця; брат-зрадник, який заради кар'єри відвернувся від рідної сестри, спокутувався перед нею і всім світом, а інфантильний батько зі сміхом відхрещувався, всупереч незаперечним доказам, від доньки, схожої на нього, як дві краплі води... Як у калейдоскопі, змішувалися добро і зло, щирість і байдужість, любов і ненависть, правда і брехня. А ведуча делікатно добирала потрібний ключик до серця кожного, щоб розтопити лід у душах, установити істину і налагодити розірвані стосунки, прибравши стіну непорозуміння і відчуженості.

Емоції переповнювали й учасників, і глядачів. Молодь дуже щиро реагувала на події: то, затамувавши подих під час найдраматичніших моментів, крадькома витирала сльози, то вибухала шквалом схвальних оплесків і сяяла радісними усмішками.

Зйомки продовжувалися до пізнього вечора. Йдучи вечірнім Києвом, аналізуючи побачене, обмінюючись враженнями після пережитого, студенти Університету «Україна» були одностайними: легковажність і нерозбірливість у молоді роки переростає згодом у життєві драми, і дійшли висновку, що вчитися на чужих помилках краще, ніж спокутувати свої гріхи, коли завдано лиха й собі, й дорогим людям.

 

Таїсія СВЯТЕНКО,

«Вечірній Київ» 18 квітня 2006, С.3

автор: Таїсія Святенко

видання: Газета "Вечірній Київ", час видання: 2006


15/03/2010