Що заважає бути щасливим у XXI сторіччі?..

Що заважає бути щасливим у XXI сторіччі?..

 

Настя БОЛЬБУХ,

студентський Медіа-центр Університету «Україна»

 

Для початку потрібно детально розглянути поняття «щастя». Щастя – це стан людини, при якому вона відчуває внутрішню гармонію та вдоволення своїм життям, із усіма його умовами, оточенням та внутрішніми почуттями. Простими словами, щастя – це коли людина залишається сама собою, вона має почуття внутрішньої свободи та самореалізацію.

Та що ж заважає нам бути щасливими? На мій погляд, основними перешкодами є переконання людини. Ми всі переконуємо себе в тому, що щастя − це невпинний плід перешкод, які ми повинні постійно долати, це відсоння важких життєвих ситуацій, і що ця велика забаганка тільки для тих, хто її вартий. Маячня! Кожен має право на щастя, але не кожен це усвідомлює.

Саме низька самооцінка заважає нам бути щасливими, нав’язуючи якісь стереотипи. Ми перестали мислити самостійно, прислухаючись до загальної думки. Це одна із причин, яка заважає пізнати людське щастя.

Ще однією причиною, на мою думку, є «страх бути щасливим». Нерідко я зустрічала людей, які просто бояться насолоджуватися життям і жити для себе. Вони вважають це непристойним, а деякі навіть не знають, як бути щасливим, вони просто намагаються наздогнати це щастя, не знаючи, що воно десь поряд. На превеликий жаль, так можна все життя грати в наввипередки, так і не пізнавши істини.

Тому, щоб стати щасливим, насамперед, варто зрозуміти, що для ВАС означає слово «щастя». Згадайте якісь моменти з життя, коли ви були по-справжньому щасливими. Те, що одразу спаде на думку, повинно бути пов’язане не з матеріальними благами, а з емоціями, бо, як вам відомо, щастя – це стан душі.

Надалі, дозвольте собі насолодитися кожним моментом цього життя, спробуйте стати спостерігачем власного життя, котрий приймає різного роду життєві ситуації з цікавістю, супроводжуючи себе девізом «все на краще», не зважаючи на те, як може скластися фінал. Із високо піднятою головою, не беріть до уваги висловлювання, що «щастя потрібно заслужити», таке трактування писали люди, обмежені у своєму виборі та бідні на духовну силу. Загартовуйте себе зсередини, і ні за що в житті не варто скаржитися, особливо, якщо Ви − здорова людина. Бо ті, хто сидять в інвалідних візочках, найчастіше сильніші духом та розумом, вони щасливі лишень через те, що Бог дав їм життя, і воно того варте.

Пам’ятайте, що щастя – це стан душі, і щасливим може бути кожен, чия душа до цього прагне.

автор: Настя БОЛЬБУХ, студентський Медіа-центр Університету «Україна»

час видання: 2014


03/04/2014