КНР: зміна поколінь лідерів, правонаступність політики

КНР: ЗМІНА ПОКОЛІНЬ ЛІДЕРІВ, ПРАВОНАСТУПНІСТЬ ПОЛІТИКИ

 

Валерій Бебик,

доктор політичних наук, професор,

голова Всеукраїнської асоціації політичних наук

 

Наприкінці 2012 р. відбувся 18 з’їзд Комуністичної партії Китаю, що є правлячою в цій глобальній державі світу, який обрав нове керівництво КПК (окрім КПК у Китаї беруть участь в управлінні державою ще 8 політичних партій).

Генеральним секретарем ЦК КПК обраний доктор юридичних наук, професор Сі Цзіньпін, який змінив на цій посаді Ху Цзіньтао.

Нам приємно відзначити, що колишній Генеральний секретар ЦК КПК, голова КНР (президент) Ху Цзіньтао свого часу відвідав Україну. Був в Україні і новообраний керівник КПК і китайської держави проф. Сі Цзіньпін, а разом із ним і троє з членів нового Постійного комітету Політбюро ЦК КПУ.

Сучасна КНР – це 1.344 млрд. людей 56 національностей, які проживають у 22 провінціях, 5 автономних районах і 4 містах центрального підпорядкування. Ця країна має найбільшу територію в Азії – 9.6 млн. кв. км і третю в світі, після Росії та Канади.

За запасами гідроенергетики вона посідає перше місце у світі. В цілому ж КНР по мінеральних ресурсах забезпечує собі 92% первісних джерел енергії, 80% промислової сировини і 70% засобів сільськогосподарського виробництва.

Китай займає 1 місце в світі – по запасах: вольфрама, олова, сурми, тартана, тітана і рідкоземельних металів; 2 місце – по запасах: руд ванадія, молібдена, ніобія, беріллія, літія; 4 місце – по запасах цинка; 5 місце – по запасах заліза, свинцю, золота і срібла.

КНР – має другу за потужністю економіку світу: валовий внутрішній продукт цієї країни у 2011р. становив 7.318 трлн. USD, а золотий запас – 3.3 трлн. USD. Щороку Китай (не маючи українських чорноземів!) вирощує 500 млн. тон зернових, які забезпечують продовольчу незалежність китайської держави.

Два роки тому, на запрошення Інституту Європи і Азії при Голові КНР політологи Всеукраїнської асоціації політичних наук зустрічалися «без краваток» з китайськими колегами.

Під час розмови ми дізналися, що вказаний інститут (аналог нашого Національного інституту стратегічних досліджень) зазвичай дає свої автентичні доповіді і пропозиції із зовнішньої політики голові КНР, колишньому голові КНР і майбутньому голові КНР.

Отже, нинішній Генеральний секретар ЦК КПК проф. Сі Цзіньпін, будучи два роки тому заступником Голови КНР Ху Цзхіньтао, отримував ту ж саму інформацію, що й тодішній керівник китайської держави. Вже тоді було визначено, що проф. Сі Цзіньпін (директор Вищої партійної школи при ЦК КПК і заступник Голови КНР) буде обраний на найвищу посаду КНР. І він відповідним чином готувався до передачі влади і здійснення правонаступності китайської політики.

Сьогодні ми публікуємо доповідь колишнього Генерального секретаря ЦК КПК Ху Цзхіньтао 18-му з’їзду КПК (листопад 2012 р.) і в цьому зв’язку повинні звернути увагу на те, що даний документ – продукт колективної творчості, який береться до виконання новообраним керівництвом КПУ і КНР.

Ми дякуємо посольству КНР в Україні за допомогу в отриманні тексту офіційної доповіді Генерального секретаря ЦК КПК на 18 з’їзді Комуністичної партії Китаю і сподіваємося, що українським викладачам суспільних наук, аспірантам і студентам, українським політикам буде цікаво дізнатися про стан сучасного китайського суспільства і напрямки його розвитку в світі, що глобалізується.

 

 

Джерело: Український науковий журнал

«Освіта регіону: політологія, психологія, комунікації» №1, 2013

 http://www.social-science.com.ua/

 

автор: Валерій Бебик, доктор політичних наук, професор, голова Всеукраїнської асоціації політичних наук

видання: Український науковий журнал «Освіта регіону: політологія, психологія, комунікації» №1, 2013, час видання: 2013

адреса видання: http://www.social-science.com.ua/


18/07/2013