Історія Червоного Хреста

Історія Червоного Хреста

МАТЕРІАЛИ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОЇ НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ 2012 р.

КАФЕДР СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ НАУК, ГЛОБАЛІСТИКИ ТА СОЦІАЛЬНИХ КОМУНІКАЦІЙ І МІЖНАРОДНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

УНІВЕРСИТЕТУ «УКРАЇНА»

«СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ТА СОЦІО-КУЛЬТУРНІ

АСПЕКТИ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА»

Секційні доповіді

 

Сучіліна М.

Миколаївський міжрегіональний інститут розвитку людини «Україна».

VІ курс, група С-61, спеціальність «Соціологія».

Науковий керівник: Позднікіна Н.О., канд. філос. наук, доцент.

 

Історія Червоного Хреста сягає своїм корінням у XVII століття. Під час російсько-турецької війни мирне населення надавало допомогу пораненим і хворим. Широке розповсюдження отримала добровільна допомога у час Вітчизняної війни 1812 р., на зібрані кошти на користь поранених була надана матеріальна допомога сотням інвалідам. Подальший розвиток цей рух отримав у період кримської війни 1853-1856 рр.

Першим кроком на цьому шляху стало заснування в 1854 р. у Петербурзі Хрестовоздвиженської громади сестер піклування про поранених і хворих воїнів. Керівництво здійснював великий російський хірург М.Пирогов. Протягом eсього періоду бойових дій члени громади ділили з діючою армією всі негаразди і лишення війни. 17 сестер Хрестовоздвиженської громади загинули при виконанні своїх обов'язків. Навіть після закінчення бойових дій, аж до жовтня 1856 р., сестри милосердя продовжували працювати в госпіталях, надаючи допомогу пораненим і хворим.

Створення Червоного Хреста тісно пов’язане з ім’ям громадянина Швейцарії Анрі Дюнана, який під час франко-італо-австрійської війни протягом трьох днів перев'язував, годував, поїв поранених, незважаючи на те, хто цей солдат - ворог чи свій. На закиди товаришів по службі, навіщо він доглядає за австрійцями, Дюнан відповів: «Всі люди брати». Ідея Червоного Хреста зародилася у Анрі Дюнана під враженням цієї страшної картини. За традицією 8 травня 1828 р., дата народження А.Дюнана, - відзначається Всесвітній день Червоного Хреста.

У жовтні 1863 р. за призовом Міжнародного комітету неофіційні делегати з 16 країн, включаючи лікарів, схвалили революцію Женевського комітету, в якій державам пропонувалося сприяти створенню пов'язаних одна з одною громадських організацій з метою сприяння роботі військово-медичних служб.

З цією метою з ініціативи швейцарського уряду в серпні 1864 р. в Женеві була скликана Дипломатична конференція, де дипломати 12 європейських країн підписали «Конвенцію про поліпшення долі поранених у діючих арміях». Сьогодні цю Конвенцію підписала 181 держава, в тому числі і Україна. Після підписання Міжнародної конвенції в Женеві створюється штаб-квартира Міжнародної організації. Підписано Статут, затверджена емблема червоний Хрест на білому полотні прапора -як символ недоторканності на війні закладів та осіб, які забезпечують надання допомоги пораненим і хворим воїнам. Якщо Червоний Хрест був заснований Конвенцією 1864 р., то друга емблема - червоний півмісяць -з'явилася лише кілька років тому. Незважаючи на те, що червоний хрест був обраний лише як данина поваги до Швейцарії і не ніс у собі ніякого релігійного значення, у час російсько-турецької війни в 1876 р. оттоманське товариство допомоги пораненим все-таки замінило його півмісяцем. Ця емблема з тих пір прийнята низкою країн ісламського світу. Вона визнана рівноправною з емблемою Червоного Хреста. Використання емблеми має суворо регламентуватись урядами держав. Емблема може використовуватися тільки медичним персоналом на машинах, літаках, судах, будівлях й укриттях, призначених для траспортування та розміщення поранених. Забороняється використовувати емблему Червоного Хреста і Червоного Півмісяця в цілях комерції або реклами.

В ході Першої світової війни Міжнародний Червоний створює в 1914 р. спеціальне агентство з розшуку військовополонених. За період 1941-1944 рр.. Агентство склало картотеку розшуку на 53 млн чол. У табори військовополонених Червоний Хрест відправив 36 млн посилок з продовольством і одягом. Під прапором Червоного Хреста кораблі, поїзди, автомашини і літаки відвозили на батьківщину поранених, хворих, інвалідів, звільнених воюючими сторонами обміну. У ході Другої світової війни 175 делегатів Міжнародного Комітету Червоного Хреста 11000 раз побували в таборах для військовополонених, де вели переговори про дотримання Женевської Конвенції.

Сьогодні Товариство є, однією з наймасовіших в Україні благодійних організацій, яка згідно зі своїми загальновизнаними гуманним принципам прагне допомогти знедоленим людям, захистити їх гідність, зробити свій внесок у систему адресної допомоги.

 

Журнал "Освіта регіону: психологія, політологія, соціальні комунікації", № 4, 2012

автор: Сучіліна М., Миколаївський міжрегіональний інститут розвитку людини Університету "Україна", VІ курс, група С-61, спеціальність "Соціологія" Науковий керівник: Позднікіна Н.О., канд. філос. наук, доцент.

видання: Журнал "Освіта регіону: психологія, політологія, соціальні комунікації", № 4, 2012, час видання: 2012

адреса видання: http://www.social-science.com.ua/


08/04/2013