Жінка-муза, жінка-сирена, жінка-легенда

Жінка-муза, жінка-сирена, жінка-легенда

 

22 листопада у концертному залі Тернопільської обласної філармонії відбулася музична вистава до 140-ї річниці від Дня народження Соломії Крушельницької за мотивами п’єси Богдана Мельничука та Івана Ляховського «Соломія Крушельницька», яку мали приємність відвідати студенти Тернопільського коледжу Університету «Україна».

У ролі славетної Соломії на сцені з’являлися Заслужена артистка України Віра Самчук (Народна артистка України Любов Ізотова, Заслужена артистка України Наталія Лемішка, артистка філармонії Оксана Малецька). Читець – Андрій Оленин. Дійство відбувалося за участю симфонічного оркестру філармонії (диригент – Заслужений діяч мистецтв України Мирослав Кріль).

Образ Соломії Крушельницької став уособленням справжньої жіночої вроди у виставі та й у реальному житті, великого таланту і рідкісної природи голосу. Голосу, що вражав, полонив, бентежив... Який, якось почувши, вже неможливо було забути. Вона стала символом української оперної сцени. Її неперевершене сопрано полонило Італію, країни Європи, Південної Америки. З нею були щасливі співати уславлені світові співаки Енріко Карузо, Тітто Руффо, Федір Шаляпін...Такою вона була, Соломія Крушельницька. Жінка-муза, жінка-сирена, жінка-легенда.

Вистава зробила нам екскурс у життя великої співачки, талановитого митця, чарівної та граційної жінки.

Актори філармонії провели нас у дитинство Соломії, коли її талант лише прокидався; юність, коли відбувалося її життєве самовизначення; молодість, яка позначилася її становленням як непересічної особистості у музичному мистецтві; зрілості, коли всі лаври музичного світу були біля її ніг.

Музична вистава нам дуже сподобалася, святкова атмосфера з якісною музикою, іноді з нотками ностальгії, талановиті та харизматичні актори і музиканти. Особливо приємно, що одним із «батьків» вистави був усіма нами глибоко шанований наш викладач Богдан Іванович Мельничук, у якого повчитися, перейняти його досвід можна не лише на парах, а навіть у театрах та філармоніях, споглядаючи неперевершені постановки його п’єс, які надихають, хвилюють та залишають слід у серці та пам’яті.

Хочемо подякувати за теплу атмосферу та побажати всім артистам, авторам і музикантам наснаги в роботі, високих злетів та ще більше овацій публіки.

видання: Тернопільський коледж Університету «Україна», час видання: 2012


22/12/2012