Друге десятиліття музичного свята

Друге десятиліття музичного свята

Валерій ЛИСЕНКО

 20.09.2008

 

Концерти у громадських садах, за європейськими зразками, почались у Києві ще понад століття тому. Останнє ж десятиліття до літньої естради Маріїнського парку приваблюють "Київські літні музичні вечори", що проводяться під егідою Міжнародного благодійного фонду конкурсу Володимира Горовіца (horowitzv.org).

Концерти на відкритому повітрі – це завжди несподіванки, відкритість і хорошому, і поганому. То долине шум із сусідніх стадіону чи площі, то птахи розкричаться. Відвідувачі приходять всякі – і у вечірніх вбраннях, і у мандрівничих камуфляжах, на роликах чи велосипедах, з малими бешкетними дітками і з собачками. Траплялось, над концертним майданчиком пролітали навіть повітряні кулі, з яких теж було чутно музику.

Хочеться пригадати кілька суто побутових випадків. Часом з дніпрових обширів налітає негода. Якось буря розгулялась просто під час концерту. Тендітна солістка за кожним ударом грому ледь не ховалась під рояль – між тим ні разу не зфальшивила, не збила з ритму великий симфонічний оркестр!

А який був колись джем-сейшн: джазовий драйв тривав ледь не до одинадцятої вечора! А що погода була геть кепська, то слухачі обліпили сцену, сидячи навіть за спинами музик.

Хіба можна забути ці роки нашого шаленого кохання! І навіть коли до нас забрідали випадкові п’яні волоцюги, їх миттєво приструнчували одними лиш поглядами.

В грудні 2005 р. музична громадськість вшановувала 10-літній ювілей "Київських літніх музичних вечорів". У колонному залі Філармонії не бракувало теплих поздоровлень, пишних букетів, і музики, музики, музики! А після концерту радісні іменинники пригощали тортом і легкими веселими винами.

Отже, є в нас такий бастіон, який стоїть в обороні справжньої, за найвищими критеріями, культури!

 

Лисенко Валерій Миколайович        Valery_Lysenko@mail.ru      т. 067-179-5326

автор приватного Інтернет-проекту “1000-ліття української культури” 1000years.uazone.net

 

 

 

Х-й Міжнародний фестиваль "Київські літні музичні вечори" 2007

 

...

 

На завершення, 20-29 липня – Концерти талановитої музичної молоді світу Міжнародна літня музична академія. Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України. Диригент: заслужений діяч мистецтв України Наталія Пономарчук. Симфонічний оркестр "Філармонія" Диригент - Микола Сукач

 

Концерти проводяться на літній відкритій естраді, біля Маріїнського палацу та стадіону "Динамо", початок о 19.00, вхід безкоштовний. Tel. 38 044 2883238, 2881566 e-mail: horowitz@horowitzv.org

автор: Валерій ЛИСЕНКО, викладач Інституту філології та масових комунікацій Університету "Україна"

видання: Інтернет-проект “1000-ліття української культури”, час видання: 2008

адреса видання: http://1000years.uazone.net


13/06/2012