Хто ж такі ці письменники?

Хто ж такі ці письменники?

 

Для людини важливо самовиражатися. Але іноді простих слів буває замало, щоб висловити всі свої почуття. Для цього ми часто звертаємось до поезії. Завдяки цьому чарівному інструменту можна надати слову особливого забарвлення. В кожній людині живе письменник, але в багатьох людях він спить. Тому й не в усіх виходить створювати метафоричні образи та римувати строфи (строки). Спробуйте стати тим самим письменником, зануртеся у чарівний світ: непередбачуваний та дивовижний.

А от хто ж такі ці письменники? В словнику написано що, письменник – це людина, яка займається створенням словесних текстових творів, призначених, як правило, для визначеного кола читачів, так чи інакше для суспільного «споживання». Але на практиці письменником часто називають людину, для якої написання книг є основним видом занять, за які вона отримує певний прибуток. А от насправді, письменником може називатися людина, яка була визнана письменницькою спільнотою, літературними критиками.

Гарний письменник повинен досконало володіти мовою; точно, яскраво, образно викладати всі свої думки; передавати відтінки почуттів, настрою; і головне – мати талант.

Якщо хтось хоче стати письменником, то спочатку слід дізнатися, які вони бувають у наш час. Зараз існують три найпоширеніші групи письменників: графомани, комерційні автори і «невизнані генії».

Графомани – (графо - пишу, манія – люблю, тобто «люблю писати») – ці люди пишуть заради самого процесу написання. Їм часто байдуже навіть, що писати і для кого.

До комерційних авторів належать люди, які використовують своє вміння для того, щоб заробити. Так би мовити, торгують своїм талантом. Вони добре знають, що потрібно видавцеві. А насамперед видавцеві потрібно, щоб письменник писав, як мінімум, 3 книги на рік!

Особлива група письменників – це «невизнані генії». Вони, так би мовити, підвид «графоманів». Дуже ненавидять видавців. Вважають, що читачі ще не розвинулись до їх «шедеврів».

Також є невелика група письменників, які не бігають за швидким успіхом, а продовжують писати. І видавець, рано чи пізно, сам їх знаходить.

Письменнику-новачку потрібно знати, навіщо люди читають і пишуть книги у наш час.

А навіщо взагалі люди читають книги? Спитайте самі себе.

На мою думку: по-перше – щоб отримувати необхідні знання, дізнаватися щось цікаве. По-друге – для втечі від реальності. По-третє – для звичайного «вбивства» часу (наприклад, у транспорті), хоча зараз більш популярним способом є прослуховування музики через МРЗ. І по-четверте – для колекціонування улюбленого автора (букініст).

І ось ми підходимо до питання: Чому в наш час люди пишуть і стають письменниками?

Існує декілька думок. Наприклад, людина пише, заробляючи на своєму таланті або заради визнання та самореалізації. Чи, взагалі, творять «для душі», тобто пишуть заради задоволення від подачі своїх думок – і це не рідкість. Та нерідко всі ці причини можуть поєднуватися.

А як Вам думка, що суспільство творить письменників? Автор пропускає крізь себе все, що прочитав він сам або йому навіяло середовище. Творчість письменника не може бути відірваною від сучасного йому суспільства, оскільки він у ньому живе, співпереживає певним ідеям, подіям, людям – всьому що відбувається у світі.

...Історичний роман, наукова праця, кулінарний рецепт – все це вже десь і колись було. Все, що існує навколо автора, все, що він пам'ятає, його фантазії та буденність, він перетворює у своїй голові, дивиться на це під тим кутом, що видно тільки йому одному, і створює свій шедевр, що буде хоч і подібний до інших, але й відрізнятиметься своєю неповторністю.

Потрібно пам'ятати, що письменник – це не професія. Так, Ви можете отримувати гроші за свої книги, але ніколи у вас у трудовій книжці не буде стояти «Професія: письменник», у кращому випадку – журналіст. Письменник – це поклик душі або, як уже згадувалося вище, спосіб здобути славу і гроші.

Як розвивати талант письменника? Головна порада – пишіть! Пишіть щодня, на різні теми, і в різних стилях. І читайте класичну літературу, визнану поколіннями! Успіхів Вам!

 

Дмитро Богдан

Студентський інформаційний часопис «СІЧ»

Експериментальний випуск студентів ІІ курсу

Інституту філології та масових комунікацій

Університету «Україна»

2011

автор: Дмитро Богдан

видання: Студентський інформаційний часопис «СІЧ», Експериментальний випуск студентів ІІ курсу Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна», час видання: 2011


15/07/2011