"Зірка+зірка": успішним в Україні можна бути, лише "включивши дурку"?

«ЗІРКА+ЗІРКА»: УСПІШНИМ В УКРАЇНІ МОЖНА БУТИ, ЛИШЕ «ВКЛЮЧИВШИ ДУРКУ»?

 

14 жовтня, 2010

Ніна ГОЛОВЧЕНКО, для «Трибуни України»

 

Зручно вмостившись на м’якому домашньому кріслі «под лаской плюшевого пледа» (М. Цвєтаєва), обняла філіжаночку запашної кави, включила телевізор – й із задоволенням відповіла на хитрувату посмішку телеведучого Юрія Горбунова, який разом із Наталкою Могилевською презентував на телеканалі «1+1» новий розважальний проект «Зірка + зірка».

Одразу виникло побоювання через те, що телепартнеркою Юрія нині є не просто гарна жінка (як це було з Інною Цимбалюк і Тіною Кароль), а гарна жінка… з характером. Чи не затьмарить непередбачувана Наталя Могилевська зірку розважальних шоу «на плюсах» Горбунова? Мої побоювання справдилися вже на другій програмі: задерши спідницю міні-сукенки Наталка в арт-кав’ярні нахабно виспівувала перед російським плейбоєм Ігорем Вєрником. Партнерка Ігоря Даша Астаф’єва на тлі розкутої Могилевської просто зів’яла. Що ж, звичаї шоу-бізнесу…

Організатори шоу традиційно об’єктивно намагалися структурувати суддівську колегію. Класичний шоу-бізнес представлений досвідченою співачкою, танцівницею із прекрасним відчуттям стилю Лаймою Вайкуле; найстабільніший «шоу-бізнес-проект» – продюсером Таїсії Повалій Ігорем Ліхутою; Вєрка Сердючка в ролі судді асоціюється з найуспішнішим шоу-образом в Україні (друге місце на конкурсі Євробачення-2007); Олексій Потапенко (він же Потап, продюсер і соліст гурту «Потап і Настя Каменских») втілює образ «відкриття шоу-бізнесу».

І якщо всі судді виважено, помірковано, а Вєрка Сердючка дещо стомлено, через силу, відпрацьовують свої ролі в розважальній програмі, то Потап фонтанує афоризмами, жартами, прискіпливими коментарями й епатує об’єктивними оцінками. Запам’яталися його окремі ситуативні, дещо саркастичні, зауваження. Про учасника шоу, гламурного рафінованого перукаря-стиліста Сєргєя Звєрєва у ролі сталевара: «Я всегда говорил: одень на Серегу картуз и дай в зубы беломорину – вылитый тракторист!» Про дещо вульгарну інтерпретацію пісні із репертуару групи «Комбінація» у виконанні Марії Берсєньєвої та Насті Каменських: «Спасибо, девочки, за репортаж с Окружной дороги!»…

Ідея самого шоу «Зірка+зірка» полягає в поєднанні у співочій парі фахового співака й партнера іншої професії – драматичного актора, танцівниці, телеведучої тощо. Проте голосна назва шоу, на мій погляд, не виправдала сподівань телеглядачів. Серед його учасників зірок найвищого ґатунку практично немає, хіба що таким можна вважати Володимира Гришка. А хто сказав, що Лєна Перова, Вася Фролова, Даша Астаф’єва, Лєна Сєдакова та ін. – зірки першої величини? Та навіть не другої, і не двадцять другої! Через те перше враження про шоу було просто ніяким. До речі, відсоток людей із неадекватною оцінкою своїх талантів, як переконливо засвідчив інший телепроект на СТБ − «Х−фактор», − приблизно однаковий як серед пересічних громадян, так і серед «акул» шоу-бізнесу. Різниця полягає в тому, що звичайні люди співають або на 800-метровій глибині в шахті, або в полі для череди корів. А шоу-бізнес нав’язливо лізе на ТБ, на радіо, в інтернет, на мобільний, засмічуючи весь можливий простір…

Таким учасникам програми, які, позиціонуючи себе як співаки, практично не вміють співати або не мають достатніх даних для цього, голосового діапазону, зокрема, не варто, мабуть, брати участь у співочих шоу. Йдеться насамперед про Васю Фролову, Олену Шоптенко, Олексія Паніна. Також, як з’ясувалося, класичний романс не під силу рокеру Валерію Харчишину. Вітя Бронюк не може виконувати ліричні пісні. А Олег Скрипка, виявляється, співає лише українською і французькою (саме мовна обмеженість рокера-патріота обумовила, мабуть, абсолютно бездарну інтерпретацію і української народної пісні «Ти ж мене підманула», і кінохіта 80-х років ХХ ст. «Песня про зайцев», через що пара Скрипка – Шоптенко майже одразу вибула зі змагань).

Феноменальним явищем в Україні є красиві фактурні драматичні актори чоловічої статі. Маючи акторську освіту та зовнішні дані голівудсько-плейбоївського типу, вони практично ніколи не стають суперзірками, подібно до Ален Делона чи Арнольда Шварценеггера. Нині найвідомішим і найуспішнішим актором театру і кіно в Україні вважається Богдан Ступка, хоча класичним красенем його не назвеш, але акторська харизма його є неперевершеною.

Син Анатолія Хостікоєва Георгій − просто мачо! Але для того, щоб він розкрився й заграв найліпшими акторськими барвами, мабуть, треба було запрошувати в шоу не Лєну Перову, а Діану Арбеніну, або заповзятливого кума Богдана Бенюка, або відому актрису Наталю Сумську. Шкода, що гарний і талановитий хлопчина не встиг виявити себе в популярному телепроекті й вибув за першими ж його підсумками.

На такому невиразному тлі суперників одразу виокремилися пари-лідери: Володимир Гришко–Руслана Писанка, Гарік Кричевський–Сергій Писаренко. Руслана, досвідчена учасниця мікшованих розважальних телепрограм («Танцюю для тебе»), активно режисує кожен виступ, скеровує оперний спів Гришка. Саме буркотливі коментарі Володимира про те, що «ним ніхто і ніколи не може керувати» переконують глядачів у протилежному. Але експресивні, динамічні виступи цієї пари, що демонструють і гарний спів у не притаманній їм манері, й акторську майстерність формують сприймання її як потенційного переможця.

Гарік і «Сирьожа» набирають високі бали завдяки почуттю гумору, шаленій енергетиці, сценічному досвіду та чарівливому нахабству. Бо сказати, що хтось у цій парі є класичним співаком із діапазоном у 2−3 октави не можна.

Таким чином, серед лідерів, як і серед суддів, бачимо певну гармонію. Класичні види мистецтв (театр, опера) та фахові артисти (Руслана Писанка і Володимир Гришко) урівноважені іронічною шоу-бізнесовою самодіяльністю «кавеенщика» з Тюмені Сергія Писаренка та лікаря-рентгенолога – представника українського російськомовного шансону – Гаріка Кричевського. Здатність таких артистів майстерно розширювати спектр своїх акторських талантів, можливо, і є запорукою успіху розважальних телешоу.

Отже, формулу «талант + почуття гумору» можна вважати формулою успіху?

 

Інтернет-видання «Трибуна України» ukrtribune.org.ua

автор: Ніна Головченко

видання: Інтернет-видання «Трибуна України», час видання: 2010

адреса видання: http://ukrtribune.org.ua/


03/11/2010