Співачка, яка... вразила самого Пласідо Домінго

СПІВАЧКА, ЯКА... ВРАЗИЛА САМОГО ПЛАСІДО ДОМІНГО

 

Партії, які виконувала Оксана

Крамарьова: Аїда і Норма в однойменних операх Верді і Белліні, Леонора в опері «Трубадур» (Верді), Ярославна («Князь Ігор», Бородін), Ліза («Пікова дама», Чайковський), «Реквієм» (Верді, партія сопрано), Восьма симфонія Г.Малера (партія першого сопрано).

 

Оксана Крамарьова (сопрано) на оперній сцені з 2004 року, а на сцені Національної опери України – з 2005 року, куди її запросив син легендарного співака Анатолій Соловяненко-молодший (режисер Національної опери).

На міжнародному конкурсі молодих вокалістів Operalia, який регулярно, щороку проводить Великий іспанський співак, зірка світової величини Пласідо Домінго (цього року конкурс проходив у Канаді, у старовинному місті Квебеці) Оксана Крамарьова, солістка Національної опери України, отримала з рук великого тенора, організатора і диригента конкурсу Operalia другу премію і Приз глядацьких симпатій. Минулого року такої нагороди в Парижі (саме там проходив конкурс) був удостоєний також соліст Національної опери України тенор Дмитро Попов. Оксана Крамарьова дізналася про цей конкурс від своїх колег-друзів, які наполегливо радили їй взяти у ньому участь.

На конкурс було прислано понад 800 аудіо-відеокліпів солістів, які претендували на участь, але було відібрано лише 44 виконавці, які і приїхали до Квебеку. Виконавці були зі всього світу: з Америки, Австрії, Греції, Мексики, Італії, Іспанії, Австрії, Росії, була ще одна українська виконавиця (меццо-сопрано), але вона вже давно живе в Швеції. У другий тур конкурсу пройшли 22 людини, а в третій тур конкурсу вийшло лише 14 учасників і Оксана Крамарьова зокрема. Вона виконувала арію Аїди з однойменної опери Дж. Верді. У складній і потужній драматичній сопрановій партії її голос звучав без надриву і перекривав на фортіссімо загальне звучання оркестру. У цьому можна було переконатися, слухаючи по каналу «Меццо» у прямому ефірі трансляцію третього туру конкурсу Operalia з Канадського Квебека. Перша премія присуджена дуже талановитій співачці Марії Кацарава з Мексики, яка працює в Опері молодих виконавців у Лос-Анжелосі. Молоді співаки виконували арії з опер на тлі декорацій відповідних опер. За всю історію існування конкурсу, а він проводиться з 1993 року, це був другий випадок (після Дмитра Попова), коли лауреатом стала представниця України. Цього року був дуже сильний склад конкурсантів, особливо серед жінок. Члени журі говорили, що 8 років не було такого сильного складу учасників. І їм було дуже складно вибирати. Конкурс Operalia проходив 10 днів, причому повністю за рахунок організаторів цього грандіозного заходу.

На 1-му і 2-му турах виконавцям акомпанувала чудова піаністка Ніно Саникідзе (американка грузинського походження), яка зараз працює у Лос-Анжелосі, в Опері молодих виконавців. На 3 турі оркестром диригував сам Великий Пласідо Домінго.

До виступу Оксану Крамарьову готували її педагоги: професор, заслужений діяч мистецтв Цуркан Людмила Георгіївна і концертмейстер Фесенко Костянтин Іванович.

У журі конкурсу входили директори провідних оперних театрів світу, такі як Джен-П’єр Броссман – театр Шатле (Париж), Іоанн Холендер – театр Штатсопера (США), Петер Катона – театр Ковент Гарден (Лондон), Джоан Матабош – театр Лісеу (Барселона), Антоніо Морал – театр Ріаль (Мадрид), Грегуар Легендре – театр Квебек (Канада), дружина Пласідо Домінго – Марта Домінго і багато, багато інших метрів оперного мистецтва. Це був справжній ярмарок талантів, і Оксана Крамарьова отримала декілька цікавих пропозицій, про які зараз говорити ще рано. Після конкурсу директор оперного театру Грандопера у Квебеці запросив Оксану Крамарьову і ще трьох конкурсантів разом із канадськими вокалістами взяти участь у гала концерті. У залі цього оперного театру дуже любив виступати найвідоміший італійський оперний тенор ХХ століття Франко Кореллі, оскільки там приголомшлива акустика (Легендарний диригент Берлінського філармонійного оркестру Герберт фон Караян назвав голос Ф. Кореллі «голосом грому, блискавки, вогню і крові»).

На конкурсі була дуже доброзичлива атмосфера, «таке відчуття, нібито все відбувалося в казці». «Пласідо Домінго – людина з великої Літери. Мало того, що він прекрасний музикант, диригент, співак, він ще і дуже хороша людина. Кожного, хто не проходив у третій тур, він завжди морально підтримував, утішав. Говорив, що це не означає, що ви гірші або кращі за інших: це просто так склалася доля. Надалі Вам обов'язково пощастить». (Пряма мова Оксани Крамарьової).

 Так, справжні оперні голоси в ціні були завжди і підтвердженням тому наше прекрасне сопрано. У 2004 році Оксана Крамарьова – лауреат 1-ої премії Міжнародного конкурсу ім. А. Солов’яненко, але справжню популярність принесла їй перемога в 2005 році на Міжнародному конкурсі вокалістів Олени Василівни Образцової, що проходив в Імператорському Михайлівському театрі у Санкт-Петербурзі. Тут Оксана Крамарьова отримала першу премію за виконання арії Аїди (Дж. Верді), Лукреції Борджіа (Доніцетті), Катерини Ізмайлової (Д. Шостаковича) і приз за краще виконання романсу Рахманінова. Після цього у Оксани Крамарьової встановилися гарні творчі стосунки з керівником Імператорського Михайлівського театру (Санкт-Петербург) Оленою Василівною Образцовою. Вона запросила Оксану на гастрольну поїздку з театром до Японії, де та виконувала партію Ярославни (опера «Князь Ігор» Бородіна). Вже у червні 2008 року О.В.Образцова запросила Оксану Крамарьову для виконання партії Лізи з «Пікової дами» Чайковського на грандіозну виставу «Моя тисячна зустріч із моєю Графинею», де вона виконувала партію Графині.

А зовсім недавно О. Крамарьова повернулася з Москви, де брала участь у концерті, присвяченому 45-ій річниці творчої діяльності Народної артистки СРСР Олени Василівни Образцової, де О. Крамарьова виконала арію Аїди.

Оксана Крамарьова вражає слухачів не тільки виконавською свободою, багатством тембрової палітри, політністю свого голосу, але й акторським темпераментом, глибиною створених нею вокальних образів. Сьогодні співачка у творчому розквіті свого таланту. Їй аплодує не тільки Україна, але й меломани країн, де вона виступає. Прекрасний старт! Відмінної творчої кар'єри нашому обдаруванню!

 

 

На фото Оксана Крамарева в образі Аїди.

Фото автора.

 

Ігор Александров

автор: Ігор Александров, журналіст

час видання: 2010


19/02/2010