Центр художньої творчості: культура, гармонія, краса

Центр художньої творчості: культура, гармонія, краса

 

Вівторок, 16 червня 2009 18:51

Інтернет-видання «Трибуна України»

 

В Університеті «Україна» давно зрозуміли: молодь слід розвивати всебічно. Іншими словами, мало виховати просто фахівця в якійсь галузі, слід виростити гармонійну особистість, не зациклену на якійсь вузько спеціальній діяльності. Таких широко освічених людей свого часу називали «людьми ренесансу».

 

 

 

 

Наукова база університету цілком спроможна виховати висококласного знавця – теоретика чи практика. Але цього замало. Тому в 2003 році при університеті було створено Центр студентської творчості, основне його покликання - підвищити культурний та духовний рівень студентів, надати їм можливість реалізувати свій творчий потенціал. Зараз при Центрі працюють декілька прекрасних колективів: вокальний ансамбль "Дніпрові зорі", фольклорний ансамбль "Мальва", вокально-інструментальний ансамбль "Камертон", театральна студія "Данко" і танцювальний колектив "Плай".

Треба сказати, що це справді чудові колективи. Цінність їх якраз у тому, що учасники не тільки стають справжніми професіоналами, це само собою. Цінне те, що творчі групи перетворюються у колективи спражніх однодумців єдиних у бажанні творити, жити сценою. Працюють самовіддано: приходять о шостій на репетиції, і працюють до десятої-одинадцятої години, викладаються до останнього. А найцікавіше те, що випускники університету не йдуть із гуртів, лишаються тут - працюють з новачками, виступають.

До речі, не варто ставитися до наших колективів як до простих самодіяльних груп. Із учасниками серйозно працюють прекрасні спеціалісти. Так, керівник театральної студії "Данко" актор київського театру "Колесо" Андрій Лелюх проводить класи акторської майстерності. З танцюристами колективу "Плай" працює артист балету з величезним стажем Борис Борисов, а вокалістів готують викладачі консерваторії та училища імені Глієра.

Відповідно, маємо великі успіхи. Так, театр-студія "Данко" у червні їде на V телевізійний фестиваль творчості "Морська сушля-2009" у м. Сазополь (Болгарія). Повезуть прекрасну тіньову виставу "Шепіт підсвідомості - сни", режисер-постановник Андрій Лелюх. На цей же фестиваль поїде і фольклорний ансамбль "Мальва" (керівник Тетяна Кисляк) із українськими народними піснями, що виконуються а-капела.

Найбільше тішить те, що наші студенти не потерпають від якихось безглуздих комплексів. Якщо вже вирішили прийти до Центру творчості, то не дуже переймаються невмінням або недостатньою підготовкою. Просто приходять і просять навчити їх. Нажаль, наші можливості дещо обмежені, і ми не можемо відкрити, скажімо, клас фортепіано. Але в основному готові прийняти, навчити, надати сцену. В університеті проходять найрізноманітніші фестивалі. Нещодавно пройшов фестиваль "Студентське літо-2009". До наступного, новорічного, фестивалю, сподіваємося побачити багато нових яскравих талантів.

видання: Інтернет-видання "Трибуна України", час видання: 2009

адреса видання: http://ukrtribune.org.ua


19/02/2010