У черзі за книгою

У черзі за книгою

 

15.09.2014

Михайло Пінчак, студент І курсу,

спеціальність «Видавнича справа та редагування»

 

З 10 до 14 вересня 2014 р. у Львові проходив ХХІ Форум видавців, який був започаткований ще у вересні 1994 року.

У рамках Форуму відбулися як традиційні заходи, так і багато інноваційних. До співпраці тепер активно залучаються не лише відомі українські та закордонні письменники й видавці, а й зірки шоу-бізнесу та спорту, представники влади, громадські та благодійні структури. Місцем проведення традиційно став Львівський Палац мистецтв. Це унікальне місце, де можна було переглянути нові видання з цілої України, побувати на презентаціях книг вітчизняних і закордонних письменників, послухати новинки відомих поетів, письменників, знайти однодумців і, звісно ж, поповнити свою бібліотеку.

На Форумі мені вдалося поспілкуватися із представниками видавництв: «Компаньйон» (м. Київ), «Навчальна книга — Богдан» (м. Тернопіль), «Книжкова лавка» (м. Київ), «Брайт Букс» (м. Київ) та «Підручники і посібники» (м. Тернопіль). Кожне із видавництв презентувало книги на Форумі не вперше. До прикладу «Навчальна книга — Богдан» цьогоріч відвідала Форум двадцять перший раз, тому на сьогодні є одним із почесних фундаторів Форуму. Видавництво представило свої новинки, зокрема «Цвіте терен» Лесі Романчук, «Сарматське море» Ганни Осадко та ін. На запитання відносно того, що змінилося за роки існування Форуму, Оксана Анатоліївна Давидова, заступник головного редактора видавництва «Підручники й посібники», відповіла: «Форум став менш представницьким». Щодо запитань про те, чи збільшилась кількість відвідувачів, відповіді розходяться. Також різняться відповіді стосовно того, яка література зараз найпопулярніша. Та все ж можна виокремити декілька головних напрямків. Це — філософія, релігія, історія; романи, наукова та дитяча література.

Із загальної атмосфери, яка панувала на Форумі, можна зробити висновок, що захід підтримують усі та планують приїздити також і в найближчі роки. Форум проводиться настільки чисто і прозоро, що, переступивши поріг, можна легко визначити мету зібрання — привернути увагу громадськості до найактуальніших проблем сучасного українського книговидання. А ми в свою чергу повинні цінувати те, що для нас роблять, і допомагати розширювати межі світогляду всім, хто нас оточує.

автор: Михайло Пінчак, студент І курсу, спеціальність «Видавнича справа та редагування»

видання: Тернопільський коледж Університету "Україна", час видання: 2014


15/09/2014