Скарби колишні і теперішні. Прем'єра у гімназії

СКАРБИ КОЛИШНІ Й ТЕПЕРІШНІ. ПРЕМ’ЄРА У ГІМНАЗІЇ

 

17.05.2013 року

 

Карпати... Сині гори в білих шапках наче підтримують безкрайнє небо. А десь там, на високогір’ї, одинока хмарина зачепилася за шпиль красуні-смереки. Та виглянуло сонце – розтанула, розчинилася серед туманних вершин, зникла... Здається, ожили верхи й доли, розправили могутні крони кедри, буки, модрини, яскравішим став зеленоквітний килим карпатських полонин, веселіше зазвучала мелодія гірських потоків.

Скільки чарівної краси містить магічне слово – Карпати! В задумах застигли величні гори. Квітнуть барвисті килими полонин. Стрімкі ялини стоять, мов почесна варта, вітаючи вас легкими помахами верховіть. А мешканці розповідають чимало цікавого про Олексу Довбуша, котрий став уособленням справедливості й найсвятішої любові до рідної землі.

Гадаю, що кожен чув чимало розповідей про цього героя. Пам’ять про Олексу Довбуша глибоко увійшла в усну народну творчість, надихнула до праці багатьох прозаїків, поетів, художників, композиторів. Ще за життя він став легендою. 11 квітня у Тернопільській українській гімназії ім. І. Франка відбулася прем’єра музичної вистави-казки «Скарби Довбуша». За п’єсою місцевих авторів Світлани Львівської та Богдана Мельничука. Музику до неї написав теребовлянець Василь Сорока. Режисер – Віра Янушевська, музичне оформлення – Світлани Кліщ. Під час перегляду вистави ми побували не тільки у своєму часі, але й повернулися в минуле, побачили молодого Довбуша. Дуже цікавий сюжет казки, де сучасні діти, котрі дізнаються про заховані скарби Олекси Довбуша, вирішують відшукати їх та віддати у дитячі будинки. Та героїв чекає безліч випробувань, адже для того, щоб знайти скарб, у них повинні залишатися чистими помисли. Присутнім вистава дуже сподобалася. Незважаючи на те, що юні актори грали вперше, публіка була зачарована. Директор гімназії Анатолій Крижанівський аж світився від щастя. П’єса була реалізована на невеликій сцені, поруч із глядачами, і це допомогло їм максимально проникнути у внутрішній світ героїв. Варто також відзначити прекрасні декорації гірського краєвиду та незабутню гру світла.

Головні ролі виконували: Олеся – Тетяна Марчак; Андрій – Володимир Царик; Василь – Дмитро Басок; Марія – Мар’яна Бенькалович; Марта – Міла Кучеренко; Довбуш – Марек Гілюта; Іван – Олег Нагорняк; Ногоблуд – Вікторія Рожанська; Гірдух – Ольга Питель. Завдяки молодим акторам глядачі побачили й відчули тогочасні образи-символи, прониклися карпатським духом. Звучало багато пісень, що чарували нашу уяву, захоплювали, викликали незабутні почуття. Ми повинні пишатися тим, що у нашій країні є такі талановиті юнаки та дівчата.

Погодьтеся, що ці молоді люди у сіру буденність несуть чарівну веселку нових відчуттів та думок. Саме гімназисти зі своїми наставниками, котрі допомагали здійснити постановку музичної вистави-казки, миттєво переносять нас у казковий світ дитинства, де сонце щиро всміхається, а добро завжди перемагає. Тож дякуємо всім, хто доклав працю й частинку душі у реалізацію п’єси. Я впевнена, що такі заходи роблять людей добрішими, змушують замислитися над своїми думками та вчинками.

Я вважаю, що це театральне дійство допомогло глибше усвідомити основну думку авторів: необхідно робити людям добро. Навіть у фінальній пісні діти закликають до дружби. Музична вистава «Скарби Довбуша» – це чарівна подорож у завжди таємничий і казковий світ природи, це – година дитячих яскравих уявлень.

 

Леся Наливайко, студентка

спеціальності «Видавнича справа та редагування»

Тернопільського коледжу Університету «Україна»

Джерело: 

Веб-сайт Тернопільського коледжу

Університету «Україна»

:

http://vmurol.te.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=229:2013-05-17-07-08-12&catid=3:2010-09-30-18-55-22&Itemid=10

 

 

 

 

 

автор: Леся Наливайко, студентка спеціальності "Видавнича справа і редагування" Тернопільського коледжу Університету "Україна"

час видання: 2013

адреса видання: http://vmurol.te.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=229:2013-05-17-07-08-12&catid=3:2010-09-30-18-55-22&Itemid=10


24/05/2013