У Володарці здобувають фахову освіту

У ВОЛОДАРЦІ ЗДОБУВАЮТЬ ФАХОВУ ОСВІТУ

 

Рік тому на базі Володарської загальноосвітньої школи №1 було створено Володарський локальний центр дистанційного навчання Університету «Україна», місією якого є якісна і доступна вища освіта для людей, котрі прагнуть повної особистісної самореалізації на користь суспільства.

Мета - надання вищої освіти усім бажаючим, у тому числі молоді з особливими потребами, через впровадження новітніх освітніх технологій. Дистанційна форма навчання дозволяє найкращим чином досягти стратегічної мети університету, спрямовуючи концентрований потік знань до студента, в кожен населений пункт України, у кожен дім.

Загалом дистанційне навчання - це сучасна перспективна технологія здобуття високоякісної вищої освіти. Такі провідні університети світу, як Британський відкритий університет (Великобританія), Національний центр дистанційної освіти (Франція), Сучасний гуманітарний університет (Росія) з успіхом використовують технології дистанційного навчання.

При дистанційному навчанні 20 відсотків навчального часу відводиться на лекції, комп'ютерні, лабораторні, практичні заняття, а 80 - на самостійне опанування навчального матеріалу. Заняття проходять парами, як у всіх вузах. Є графік консультативних годин.

А як же проходить навчання у Володарському локальному центрі дистанційного навчання, власний кореспондент газети «Копійка» поцікавилася в завідувача-декана В'ячеслава Володимировича Пільганчука.

- Насамперед, розкажіть, будь ласка, скільки студентів навчається у Володарському локальному центрі університету і за якими спеціальностями?

- Сьогодні у нас навчається 75 студентів, а коли розпочинали навчання - їх було вдвічі менше. Опановують наші студенти чотири спеціальності: фінанси, бухгалтерський облік, діловодство і правознавство.

- А які ж тривалість навчання й оплата?

- На таких спеціальностях, як діловодство і бухгалтерський облік, необхідно навчатися 2,5 роки, щороку виплачуючи по 1900 гривень, тобто 4750 гривень за весь курс навчання. Здобуваючи спеціальність фінансиста, в рік необхідно платити 2400 гривень, а за весь курс 2,5 роки - 6 тисяч гривень. Дещо дорожче «коштує» правознавство - за рік навчання 2,5 тис. гривень, а за весь курс - 3,5 роки - 8750 гривень.

На базі ЛЦДН студенти після закінчення навчання отримують диплом молодшого спеціаліста, потім бакалавра державного зразка. Учні 10-11 класів теж можуть навчатися в ЛЦДН і отримати не тільки атестат, а й диплом.

Ті ж, хто бажає продовжити своє навчання і одержати диплом спеціаліста, магістра поза конкурсом, можуть бути зараховані на 2 курс київського Університету «Україна» на очну чи заочну форми навчання. У 2007-2008 навчальному році міністр освіти України дав держзамовлення на 500 випускників київського Університету «України», тобто всі вони будуть працевлаштовані.

Для дітей-інвалідів, дітей-сиріт є пільги в оплаті за навчання. А також є пільги для двох чи більше дітей із однієї сім'ї, котрі водночас навчаються в нашому навчальному закладі.

У нас не існує вікового бар'єру: навчаються учні 10-11 класів і ті, кому вже за 40 років.

- В'ячеславе Володимировичу, принагідно хочеться запитати про умови навчання. Чи належні вони? Чи забезпечені Ваші студенти всім необхідним?

- Одразу розпочну з книг. Усі наші студенти забезпечені високоякісною навчально-методичною літературою. У підручниках є запитання, теми для самоконтролю. Консультації, фахову та методичну допомогу надають досвідчені викладачі. Щодо умов навчання, то вони на належному рівні. ЛЦДН створено на базі Володарської ЗОШ №1. Студенти навчаються у п'яти класах, серед яких є клас, де встановлено 12 комп'ютерів. Планується відкрити ще один клас зі стількома ж комп'ютерами - ними допомагаємо і місцевій школі: вже два встановили, а ще один плануємо. Є в нас і офісний кабінет завідувача - декана і викладачів.

- А щодо викладацького складу: як вдалося забезпечити навчальний заклад висококваліфікованими спеціалістами?

- Справді, серед викладачів локального центру лише кращі вчителі селища з вищою і 1 категоріями, фахівці підприємств і установ. Для викладачів були організовані курси, вони пройшли атестацію в Києві. Є також викладачі з Києва та Білої Церкви - кандидати, доктори наук. З нагоди річниці створення Володарського локального центру дистанційного навчання від Президента Університету «Україна», нашого земляка, Петра Михайловича Таланчука отримали подяки п'ятеро викладачів: історії України - Ю.В. Бухонський; філософії, релігієзнавства, культурології й політології - Л.М. Бернадська; інформатики та організаційної техніки - В.М. Заїка; української мови, стилістики ділового мовлення та професійної етики - О.М. Турніцька; англійської мови - А.О. Защитинська. Колектив нашого центру вже сформований, плідно працює, намічає плани для свого розвитку.

- А що ж студенти, чи задоволені дистанційною формою навчання?

- Ми вже переконалися, що локальний центр потрібен, і не тільки мешканцям Володарки чи району. Навчаються у нас студенти, котрі мешкають у сусідніх Сквирському, Тетіївському, Білоцерківському, Ставищенському, Жашківському районах. Чи, скажімо, такі студенти, батьки яких проживають у Володарці, а вони живуть і працюють у нашій столиці.

Відрадно, що з нагоди Дня студента, знову ж таки від Президента університету, було відзначено наших кращих студентів і вручено пам'ятні сувеніри Зінаїді Лемешко, Ларисі Кравець, Любові Бучок, Тетяні Руденко і Наталії М'якшило.

Звичайно, студенти задоволені такою формою навчання, яка дає змогу здобути освіту на рівні високих вимог сьогодення, заощаджуючи при цьому і кошти, і час. А це так важливо зараз.

Отож, ми запрошуємо майбутніх абітурієнтів поєднати свою долю саме з нашим ЛЦДН. Тут ви набудете високий рівень знань і здобудете улюблений фах.

 

 

Підготувала Людмила Короленко

Газета «Копійка», 6 березня 2008 року

автор: Людмила Короленко

видання: Газета «Копійка», 6 березня 2008 року, час видання: 2008


14/06/2010