У 2009-ому у Володарському локальному центрі Університету «Україна» перший випуск

У 2009-ому у Володарському локальному центрі Університету «Україна» перший випуск

 

Непомітно збігає час. Здається, ще вчора сталася у нас добра подія — у Володарці було відкрито локальний центр дистанційного навчання Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна». А вже незабаром — у лютому 2009 року — в ЛЦДН перший випуск.

Наскільки успішно оволодівають студенти знаннями, чи мають можливість випускники отримати роботу за фахом — про ці та інші питання йдеться в інтерв'ю із завідуючим Володарським ЛЦДН В’ячеславом Володимировичем ПІЛЬГАНЧУКОМ.

 

— В'ячеславе Володимировичу, скільки зараз студентів навчається у локальному центрі дистанційного навчання, який ви очолюєте?

Зараз у нас 76 студентів. І ще 21 розпочнуть навчання із січня 2009 року. Ця новонабрана група навчатиметься 2 роки і 6 місяців й вивчатиме «Фінанси» і «Діловодство».

У лютому 2009 року у Володарському ЛЦДН перший випуск завершують навчання 33 наших студенти, котрі отримають дипломи державного зразка молодшого спеціаліста. З б грудня 2008 року по 17 січня 2009 триває виробнича практика для студентів старшого курсу з подальшим захистом практики. А 3-4 лютого в м. Києві проходитиме державний екзамен. Складатиметься він письмово, відповісти потрібно буде на 5 запитань: 1 гуманітарне, З за спеціальністю й 1 правове. Прийматимуть іспит викладачі Університету «Україна», а голова комісії незалежний з іншого навчального закладу.

Чи хвилюєтесь, як складуть державний іспит ваші перші випускники?

Чи хвилююся? Швидше від усієї душі кожному зі студентів локального центру зичу успіхів. Я впевнений у кожному з них. Адже це їхній свідомий вибір. Усі вони працюють, чимало хто має вже свої власні сім'ї. А прийшли навчатися, щоб отримати освіту, досконало оволодіти тією чи іншою спеціальністю. Всі серйозно ставляться до навчання. Академічної заборгованості немає ні в кого.

Наскільки високий рівень знань дає ЛЦДН студентам?

Одразу хочу сказати, що сам цей вищий навчальний заклад був створений в Україні 1999 року. Й до сьогодні його локальні центри розміщені майже в усіх областях країни, що засвідчує перспективу даної форми навчання й на майбутнє.

Справді дистанційне навчання це сучасна перспективна технологія здобуття високоякісної вищої освіти. Базується дистанційне навчання на використанні комбінованої технології організації навчального процесу. Всі, без винятку, студенти отримують чітко структурований комплект навчально-методичних матеріалів (навчальні програми, посібники, завдання для самостійного контролю знань тощо). Для студентів, котрі виконують програму першого курсу, організовані очні консультації в локальному центрі дистанційного навчання, що дозволяє значно збільшити реальний час спілкування з викладачами-консультантами. Дистанційне навчання здійснюється у вигляді навчальних занять, виконання проектних завдань, практичної підготовки контрольних заходів. Основним же видом навчальних занять є самостійне вивчення навчального матеріалу дистанційного курсу. Коли ж людина оволодіває матеріалом самостійно і серйозно, то знання обов'язково матиме. В цьому їм дуже допомагають викладачі.

Всіх наших студентів ми повністю забезпечуємо літературою як підручниками, так і в електронному варіанті. Вони користувачі Інтернету, електронною поштою передають нам в університет свої виконані завдання.

— Хто викладає у ЛЦДН?

Всі наші викладачі дають гарні знання. «Бухгалтерський облік» і «Фінанси» викладають Н. Бурмістрова, Н. Повшедна, Т. Короленко. Нещодавно прийшла до нас новий викладач Н. Ганжалава. Вже 2 роки працює у нас кандидат економічних наук В. Заболотній, чудовий спеціаліст, дуже добре до нього ставляться студенти.

«Документознавство» викладають А. Самусенко, О. Гуренко, В. Заїка, котрий належні знання дає з інформаційних технологій.

Поки що ми навчаємо своїх студентів за трьома напрямками «Економіка та підприємництво», «Документознавство та інформаційна діяльність» та «Облік і аудит». Хотілося б відкрити ще один напрямок «Правознавство», та це буде накладно студентам із фінансової точки зору.

— Скільки зараз платять студенти за навчання?

Хто оволодіває, скажімо, «Фінансами» й «Бухгалтерським обліком», платять 2800 грн. за рік; хто «Діловодством» 2400 грн. за рік.

— А якщо хтось бажає отримати повну вищу освіту?

То має можливість без екзаменів продовжити навчання в Університеті «Україна» в Білій Церкві чи в Києві.

— Наскільки реально для ваших випускників знайти роботу за фахом чи таку, яка їм подобається?

Якщо людина серйозно навчається, має знання, працювати обов'язково буде. У нас є студенти, котрі взяли довідки, що здобувають у нас освіту й мають зараз гарну роботу. Працевлаштувалися після того, як почали у нас навчатися, Тетяна Руденко, Лариса Кравець, Сергій Назарчук та інші.

Гарно навчаються й наші випускники Руслан Ганіфаєв, Яна Кривуца, Наталя М'якшило та інші.

Впевнений, що в усіх наших студентів добре складеться життя, вони матимуть гарну роботу. Адже це серйозні, наполегливі люди, котрі ставлять перед собою мету і вміють її досягати.

 

С. ЗІНОВ'ЄВА

Газета «Голос Володарщини», 23 грудня 2008 року

 

 

автор: С. Зінов'єва

видання: Газета «Голос Володарщини», 23 грудня 2008 року, час видання: 2008


14/06/2010