Перші іспити у місцевих студентів

Перші іспити у місцевих студентів

 

Більше, ніж півроку у Володарці працює локальний центр дистанційного навчання Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна». Сьогодні тут на трьох факультетах, а саме, бухгалтерський облік, фінанси й діловодство, навчаються 44 студенти-першокурсники. Того дня, коли побував у місцевій загальноосвітній школі № 1, де працює Центр, студенти факультету «Бухгалтерський облік» складали іспити з філософії, й з деякими мав розмову про їх бачення переваг такої форми навчання над іншими, побажання бажаючим теж прийти сюди здобути вищу освіту. Окремо на цю тему висловилися й педагоги освітнього закладу.

 

Людмила Миколаївна БЕРНАДСЬКА, спеціаліст із питань охорони історико-духовної спадщини і туризму райдержадміністрації, викладач вищої категорії локального центру дистанційного навчання за контрактом, має філософську, астропсихологічну та бібліотечну вищі освіти:

- Людмило Миколаївно, що спонукало вас стати викладачем навчального закладу з досить нетрадиційною формою навчання - дистанційною?

- Насамперед, мені дуже приємно, що одним із засновників дистанційного навчання в Україні є наш земляк Петро Михайлович Таланчук, сподвижник освіти й науки, постійний її реформатор. Державний діяч, доктор технічних наук, професор, дійсний член Академії педагогічних наук, член 4-х міжнародних академій, він був першим міністром освіти незалежної України.

 

Я понад 20 років працювала в системі професійно-технічної освіти й паралельно з викладацькою діяльністю займалася питаннями підвищення професійного рівня інженерно-педагогічних працівників, втіленням у навчально-виробничий процес прогресивних педагогічних технологій. Коли до мене як керівника методичної служби організатори центру звернулися із пропозицією про співпрацю, погодилася. Перш за все тому, що мене зацікавила сама форма дистанційного навчання студентів.

- Що саме викладаєте сту­дентам і як ця дисципліна згодиться їм у подальшому?

- Викладаю курси філософських дисциплін у відповідності з навчальними планами і програмами Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна». Зі студентами проводимо навчальні заняття-консультації, оглядові, проблемні лекції, виконуємо проектні завдання, пишемо реферати, здійснюємо контрольно-перевірочні заходи блочно-модульної системи засвоєння знань.

Перед людством все нагальніше постають завдання осягнення таємниць світу, природи, буття, вирішення проблем планетарного масштабу - екологічних, ядерної безпеки, формування єдиного інформаційного поля. Ці об'єктивні процеси гостро обумовлюють необхідність глибинних трансформацій стилю та форм мислення, переходу від корпоративної, блокової свідомості людства до розуміння єдності життя на планеті. Можна з упевненістю говорити про те, що формування нової соціально-економічної, політично ідеальної реальності перебуватиме у прямій залежності від того, наскільки в них пануватимуть принципи здорової критичності, соціальної свободи, плюралізму думок, високої моральної відповідальності та національної культури. Ці поняття є центральними у вивченні предметів філософського спрямування, через використання яких можна звертатися до душі і серця кожного студента, передати йому загальнолюдські цінності, вплинути на формування нового світогляду, самовизначення у світі, прагнення до осягнення духовних реалій і буття.

- Ваші бачення щодо подальшого розвитку локального центру дистанційного навчання.

- Будь-яка людина сподівається на краще. Ми, працівники Центру на чолі з його керівником, сподіваємося спільними зусиллями досягти якісної вищої освіти для сільської молоді через впровадження у навчальний процес новітніх освітніх технологій. Переконана, нашому педагогічному колективу під силу виконання завдань духовного відродження, підвищення свідомості молоді, розкриття багатств їхньої душі, мудрості й талантів.

 

Юрій Володимирович БУХОНСЬКИЙ, заступник директора Володарського ліцею з науково-методичної роботи, викладач з історії України локального центру дистанційного навчання за контрактом:

- На мій погляд, відкриття локального центру дистанційного навчання слід розглядати з двох позицій. По-перше, це знакова подія для нашого району. Маючи відділення Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», наш район постає в ряд із іншими містами Київщини, що мають вищі навчальні заклади. Отже, зростає імідж райцентру. Адже нині, окрім такого навчального закладу нового типу, як Володарський ліцей, у селищі працює й філія вищого навчального закладу. По-друге, й це дуже важливо, що наші земляки мають можливість отримати диплом про вищу освіту паралельно з виробничою діяльністю, заощадити кошти на переїзди, проживання в інших містах України. Плата ж за навчання в Центрі, як на мене, виважена й досить помірна. Окрім того, студентом можна стати ще будучи учнем загальноосвітньої школи, навчаючись паралельно. Коли отримав запрошення від керівництва Центру дистанційного навчання читати лекції з курсу історії України, після певних консультацій із директором цього навчального закладу В.В. Пільганчуком, дав згоду. Та й педагогічний колектив зібрався тут досить фаховий у своїх галузях. Це Л.М. Бернадська, В.М. Заїка, У.В. Остапчук. Деякі фахові спеціальності будуть викладати науковці університету з Києва. Зауважу, що науково-методичне забезпечення курсу навчання (підручники, посібники тощо) є сучасним і сприяє хорошому засвоєнню студентами навчального матеріалу. Загалом, всі, хто прийшов до університету, задоволені й бажають отримати вищу освіту, а тому зичу їм успіху в реалізації поставленої мети.

 

Підготував С. БОЙКО. Фото автора.

Газета «Голос Володарщини» 3 квітня 2007 року

автор: С. Бойко

видання: Газета «Голос Володарщини» 3 квітня 2007 року, час видання: 2007


14/06/2010