Народження міжнародного університету

Народження міжнародного університету

 

Не за горами той день, коли тисячі наших юних земляків, долаючи тремтіння у колінах, вперше переступлять поріг вищого навчального закладу в новій іпостасі - іпостасі студента. Однак чимало вчорашніх випускників шкіл, проваливши вступні іспити, залишилися за бортом студентського життя. Ця інформація має їх зацікавити. Віднині на Черкащині існує дистанційна форма навчання, а це означає, що кожен бажаючий може стати студентом у будь-який зручний для нього день і час. Таку можливість надає Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», створений у 1999 році за підтримки Київської міської адміністрації, а також обласних та міських рад регіонів України. У ньому навчається понад 25 тисяч студентів за 47 спеціальностями різних напрямків: філології та журналістики, біомедичних, пакувальних, інженерних, автомеханічних, комп'ютерних технологій, економіки і менеджменту, правознавства і міжнародних відносин. Сьогодні Університет «Україна» нараховує 26 філій майже в усіх областях нашої держави. Навчання у вузі здійснює висококваліфікований колектив викладачів, який очолює Петро Таланчук - доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, ініціатор створення і президент Академії інженерних наук України. Цей університет - єдиний вуз у нашій державі, на базі якого спільним рішенням Міністерства освіти і науки та Академії педагогічних наук України здійснюється експеримент із впровадження дистанційної форми навчання. З першого вересня його філія починає роботу на Черкащині.

У чому ж відмінність дистанційної форми навчання від заочної та стаціонарної? По-перше, навчальний рік кожного студента починається індивідуально - від моменту підписання контракту між ним та вузом. По-друге, більша частина навчання проходить у найзручнішому для студента місці - вдома чи на роботі. Крім того, дистанційна освіта дешевша за стаціонарну чи заочну, усі студенти обов'язково забезпечуються підручниками, де, крім викладення навчального матеріалу, містяться контрольні завдання, тести, завдання для самоперевірки та самоаналізу якості навчання. Основним видом занять, звичайно, є самостійне вивчення матеріалу. Бажаючі можуть відвідувати оглядові лекції, консультації, тематичні семінари, практичні та лабораторні заняття. При цьому застосовується блочно-модульна система засвоєння знань, за якою засвоюється 2-3 дисципліни. Заняття в локальних та базових центрах Університету «Україна» (вони є майже в усіх районах Черкащини) проводять місцеві викладачі-консультанти або викладачі університету не менше одного-двох разів на тиждень. Навчання за спеціальностями «Фінанси», «Діловодство», «Бухгалтерський облік» триває 2 роки, а за спеціальністю «Правознавство» - 2 роки 10 місяців.

Студентам пропонується 4 варіанти організації навчального процесу. Перший варіант розрахований на слухачів, які мають можливість отримати запропоновані освітянські послуги у повному обсязі. Другий розрахований на тих, хто не в змозі щотижня відвідувати базовий центр, третій - на тих, хто не може відвідувати його протягом усього семестру, а четвертий - для тих студентів, які не мають можливості перебувати на навчанні протягом року. Кожен варіант передбачає свою систему засвоєння знань та контролю. По закінченні навчального процесу слухачі отримують дипломи молодшого спеціаліста державного зразка. Бажаючим отримати кваліфікацію спеціаліста чи магістра університет пропонує продовжити навчання. Стати студентом Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» дуже просто. Для цього необхідно звернутись до локального чи базового центру (у Черкасах він знаходиться по вул. Чехова,72) і подати певний перелік документів - про це детальніше розкажуть на місці. Навчання в університеті платне, але передбачає гнучку систему знижок. Отже, кожен, хто не встиг вступити до вищого навчального закладу, або бажає отримати освіту, не відриваючись від роботи (навчання в іншому вузі), має реальну можливість вже сьогодні стати студентом Відкритого міжнародного університету розвитку людини. Бажаємо успіхів.

 

Газета «Земля черкаська» №34, серпень 2004

видання: Газета «Земля черкаська» №34, серпень 2004, час видання: 2004


14/06/2010