Дистанційне навчання — якісна вища освіта. Не студент іде до вищого навчального закладу, а вищий навчальний заклад іде до студента

Дистанційне навчання якісна вища освіта

 

Уже звичним стало бачити на вулицях нашого селища юнаків і дівчат, чи й людей старшого віку, із симпатичними кейсами з логотипом Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна». Цей навчальний заклад у володарчан і жителів сусідніх із нами районів користується все зростаючою популярністю. Помітно більшає бажаючих навчатися у Володарському локальному центрі дистанційного навчання Університету «Україна», що свідчить про його перспективність. Що є цілком зрозумілим, оскільки не кожна людина, навіть дуже здібна, спроможна сьогодні отримати належну освіту в містах. У когось немає коштів для навчання у дорогих столичних вузах, хтось не має змоги навіть на певний час залишити сім'ю, іншим стають на перешкоді фізичні вади. Університет «Україна» надає можливість отримати вищу освіту всім бажаючим, у тому числі молоді з особливими потребами, через впровадження новітніх освітніх технологій.

Отже, володарчанам повезло, що рік тому саме у нас відкрито філію відомого столичного вузу. Рік — перша ювілейна дата Володарського локального центру дистанційного навчання Університету «Україна». З цієї нагоди й відбулась наша розмова із завідуючим-деканом ЛЦДН В’ячеславом Володимировичем ПІЛЬГАНЧУКОМ, котрий розповів про вже зроблене й перспективи на майбутнє.

 

Не студент іде до вищого навчального закладу, а вищий навчальний заклад іде до студента

 

21 грудня 2007 року була річниця створення Володарського локального центру дистанційного навчання. Від президента Університету «Україна», нашого земляка Петра Михайловича Таланчука отримали подяки п'ятеро викладачів ЛЦДН, котрі стояли біля витоків нашого центру: історії України Ю.В. Бухонський; філософії, релігієзнавства, культурології й політології Л.М. Бернадська; інформатики та організаційної техніки В.М. Заїка; української мови, стилістики ділового мовлення та професійної етики О.М. Турніцька; англійської мови А.О. Защитинська.

А 17 листопада минулого року з нагоди Дня студента було відзначено п'ятеро найкращих наших студентів - Зінаїду Лемешко, Ларису Кравець, Любов Бучок, Тетяну Руденко, Наталію М'якшило. Усі вони отримали пам'ятні сувеніри.

Свої перші свята наш локальний центр зустрів уже сформованим колективом, який плідно працює, намічає плани для свого розвитку, живе насиченим цікавими подіями життям. Зараз уже аж не віриться, що лише 23 грудня 2006 року наші студенти разом із педагогічним колективом зібралися разом на перші уроки в ЛЦДН. Тоді на трьох спнціальностях діловодство, фінанси, бухгалтерський облік - навчалося 37 студентів. Детальніше інформування через районну газету та спілкування з місцевими жителями сприяли тому, що студентів у нас суттєво побільшало.

А скільки зараз студентів у Володарському локальному центрі університету?

Сьогодні у нас 82 студенти. Та тих, хто по-справжньому бажає вчитися, відібрано 73. Зроблено вже чимало. Й про те, що локальний центр потрібен, до того ж не тільки жителям нашого селища, а й сусідніх населених пунктів, свідчать заяви бажаючих тут навчатися. Є у нас студенти зі Сквирського, Ставищенського, Тетіївського, Жашківського районів. Є юнаки й дівчата, котрі працюють у Києві, а батьки їхні живуть у Володарці, й вони успішно навчаються у нас. Наприклад, Інна Смілянська, Галина Когут, Володимир Ануфрієв. Світлана Буяшева живе і працює у Білій Церкві, а їздить навчатися до нас. Дистанційна форма навчання є дуже зручною.

В чому переваги дистанційного навчання?

Одразу нагадаю, що місія Університету «Україна» якісна доступна вища освіта для людей, котрі прагнуть повної особистісної самореалізації на користь суспільства. Мета надання вищої освіти всім бажаючим, у тому числі молоді з особливими потребами, через впровадження новітніх освітніх технологій. Дистанційна форма навчання дозволяє найкращим чином досягти стратегічної мети університету, спрямовуючи концентрований потік знань до студента, в кожен населений пункт України, у кожен дім.

Власне, дистанційне навчання це сучасна перспективна технологія здобуття високоякісної вищої освіти. Такі провідні університети світу, як Британський відкритий університет (Великобританія), Національний центр дистанційної освіти (Франція), Сучасний гуманітарний університет (Росія) з успіхом використовують технології дистанційного навчання.

При дистанційному навчанні 20% навчального часу відводиться на лекції, комп'ютерні, лабораторні, практичні заняття, а 80% на самостійне опанування навчального матеріалу. Заняття проходять по парах, як у всіх вузах. Є графік консультативних годин. Скажімо, з української мови о 14 годині у п'ятницю; з інформатики й обчислювальної техніки о 12 годині у понеділок і т.д. Консультативні заняття індивідуальні з кожним студентом.

Чи мають Ваші студенти належні умови для навчання?

Якраз у Володарці є всі необхідні умови. ЛЦЦН створено на базі загальноосвітньої школи № 1 селища. Сама атмосфера школи вже налаштовує студентів на навчання.

Навчаються наші студенти у п'яти класах, серед яких є і комп'ютерний клас. Ще є офісний кабінет для завідуючого-декана й викладачів.

До речі, серед викладачів локального центру лише кращі вчителі селища з вищою і І категоріями, фахівці підприємств і установ. Для викладачів були організовані курси, вони пройшли атестацію у Києві.

Є у нас викладачі й з Києва та Білої Церкви кандидати, доктори наук. На відкриття нашого ЛЦЦН приїжджав проректор з наукової роботи В. М. Колосов.

Чи мають студенти підручники?

Всі наші студенти забезпечені високоякісною навчально-методичною літературою, консультативною, фаховою та методичною допомогою досвідчених викладачів. У підручниках є запитання, тести для самоконтролю. Студент, коли йде на консультацію до викладача, вже знає, що йому зрозуміло, що ні.

В'ячеславе Володимировичу, а які перспективи має Володарський ЛЦДН?

Передусім, у 2009-ому році ми маємо випустити молодших спеціалістів. І бажаючі продовжать навчання на бакалавра ще рік. Поки що наш ЛЦДН має ліцензію на підготовку молодших спеціалістів і бакалаврів. Та після 2010 року є перспектива ліцензуватися на право готувати фахівців із повною вищою освітою. Столичний же Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» є вищим навчальним закладом класичного типу, тобто в ньому представлений широкий спектр спеціальностей різних напрямів філології й журналістики, біомедичних, пакувальних, інженерних, автомеханічних, комп'ютерних, соціальних технологій, економіки і менеджменту, правознавства і міжнародних відносин.

Які спеціальності опановують студенти Володарського ЛЦДН?

Наші студенти опановують чотири спеціальності: фінанси, бухгалтерський облік, діловодство та правознавство. Найбільшою популярністю користуються спеціальності «Фінанси», «Бухгалтерський облік» і «Діловодство».

Тривалість навчання на цих трьох спеціальностях 2 роки, а на «Правознавстві» 3 роки.

На базі ЛЦДН студенти по закінченні навчання отримають диплом молодшого спеціаліста, потім бакалавра державного зразка. Важливо, що учні 10-11 класів теж можуть навчатися в ЛЦДН й отримати не тільки атестат, а й диплом.

Ті ж, хто бажає продовжити своє навчання й одержати диплом спеціаліста, магістра, поза конкурсом можуть бути зараховані на 2-ий курс до київського Університету «Україна» на очну чи заочну форми навчання. До речі, у 2007-2008 навчальному році Міністр освіти України дав держзамовлення на 500 випускників київського Університету «Україна». Тобто, всі вони будуть працевлаштовані.

Принагідно ще хочу нагадати, що для дітей-інвалідів, дітей-сиріт є пільги по оплаті за навчання. Є пільги також для двох чи більше дітей із однієї сім'ї, котрі водночас навчаються у ЛЦДН.

Всі послуги за навчання оплачуються в будь-якому з банків на рахунок університету.

У нас не існує вікового бар'єра. Поруч навчаються учні 10-11-х класів і ті, кому вже за 40. Ми раді бачити всіх, хто хоче здобути вищу освіту у стінах нашого навчального закладу. Ми допоможемо отримати освіту, мати знання, такі необхідні, щоб бути на рівні високих вимог сьогодення.

С. ЗІНОВ'ЄВА

Газета «Голос Володарщини» №7,

26 січня 2008 року

автор: С. Зінов'єва

видання: Газета «Голос Володарщини» №7, 26 січня 2008 року, час видання: 2008


14/06/2010