Вищу освіту можна здобути й у Володарці День відкритих дверей — щодня

Вищу освіту можна здобути й у Володарці

День відкритих дверей щодня

 

Кажуть, щоб повірити, потрібно бачити. Саме цього домагалися організатори Дня відкритих дверей, що відбувся у суботу, 9 червня, у приміщенні загальноосвітньої школи № 1, де розміщено локальний центр дистанційного навчання Університету «Україна». Того дня сюди завітали учні шкіл, працівники підприємств та установ Володарщини.

Мета подібного заходу — наочно ознайомити земляків із роботою навчального закладу, його можливостями. Присутні мали змогу поспілкуватися з викладачами, студентами, відвідати уроки у класних кімнатах. Із деякими з гостей і викладачами університету, що на той час були там, я поспілкувався й попросив поділитися враженнями від побаченого й почутого.

 

 

Я - приватний підприємець, маю власний бізнес у сфері послуг. Свого часу закінчив фінансовий інститут, і навіть працював бухгалтером. Засновуючи власну справу, вважав, що набутих знань буде достатньо. Згодом, коли довелося працювати з комп'ютером, спеціально запрошував для цього людину. Пробував самотужки опанувати техніку, та тільки даром час згаяв. Дізнавшись про День відкритих дверей локального центру дистанційного навчання, зацікавився. Прийшов сьогодні сюди, й був приємно здивований. Навіть раніше й не уявляв, що подібний заклад можливий у нашому селищі. Навчаючись у вузі, я і мріяти не міг про таке навчально-методичне забезпечення, що є тут, про чудовий, добре оснащений комп'ютерний клас. Твердо вирішив - подаю документи на факультет діловодства, заодно й опаную комп'ютер.

 

С. КРАВЕЦЬ, приватний підприємець.

 

Цього року моя онучка закінчує десятий клас, а оскільки я читаю свою улюблену районку, то взнала, що можна поєднувати навчання в 11-му класі й разом відвідувати локальний центр. Про сьогоднішній День відкритих дверей довідалась теж із газети. То ж порадила онучці більш детальніше дізнатися про все, побачити на власні очі. Ось ми і тут, разом. Те, що побачили, вражає. Привітні, досвідчені викладачі, вдосталь потрібних посібників, комп'ютерний клас. Наше рішення остаточне - онучка буде навчатися в університеті вже восени. Залишилося визначитися із професією.

 

Л. ТАРНАВСЬКА, пенсіонерка.

 

Поєднуючи роботу з навчанням

Перший етап комплексної програми впровадження дистанційної освіти в Університеті «Україна» базується на «кейс»-технології, за якою навчально-методичне та дидактичне забезпечення у твердих копіях надається студентам для самостійного вивчення, з можливістю періодично відвідувати заняття та консультації в локальному центрі дистанційного навчання, що в селищі. Тут студенти забезпечені високоякісною навчально-методичною літературою, консультативною, фаховою та методичною допомогою досвідчених викладачів. Щосуботи вони відвідують оглядові лекції, практичні, лабораторні, комп'ютерні заняття. Студенти постійно спілкуються з викладачами-консультантами, що здійснюється індивідуально.

Навчання в нашому локальному центрі дає можливість студентам здобувати вищу освіту без відриву від основної діяльності.

Всі студенти нашого ЛЦДН отримують набір («кейс») навчальних матеріалів. Їх навчання проводиться за блочно-модульною системою. Тобто студенту пропонується для вивчення та засвоєння 3 дисципліни одночасно, кожна з яких структурована у вигляді залікових модулів. На один такий модуль виділяється 27 навчальних годин, із них 4 години аудиторських занять. Решта часу студенти працюють самостійно. Після оглядової лекції і практичного заняття вони поглиблено вивчають матеріал, виконують завдання, готуються до проміжного контролю у вигляді захисту контрольної (модульної) роботи.

Після вивчення і проходження проміжного контролю з усіх залікових модулів студенти отримують дозвіл на проходження підсумкового контролю (залік, екзамен) із даної дисципліни. Всі вони, котрі відвідують регулярно заняття в університеті та здають проміжний контроль на «4» і «5», автоматично отримують оцінку за підсумковий контроль.

Система навчання тут досить гнучка, й ми намагаємось працювати в індивідуальному плані з кожним студентом, враховуючи можливості, вік для більш ефективного навчання. Й для того, щоб бажаючі змогли детальніше дізнатися про наш локальний центр дистанційного навчання, ми й запровадили тут, а, думаю, це вже буде традицією, День відкритих дверей.

 

О. КУЗЬМЕНКО,

фахівець ЛЦДН з наукової роботи,

вчитель фізики.

Підготував С. Бойко.

Газета «Голос Володарщини», 23.06.2007

автор: С. Бойко

видання: Газета «Голос Володарщини», 23.06.2007, час видання: 2007


14/06/2010