Зупиніть глобальну інформаційну атаку на український простір!

Зупиніть глобальну інформаційну атаку на український простір!

 

33 канал - №13 від 23 березня 2011 року

 

Ось і 20 років, відколи Україна стала самостійною державою. За цей час уже закінчили середню школу наші юнаки і дівчата. Більшість учнів вивчили одну чи дві іноземні мови в обсязі, достатньому для мовного спілкування, в тому числі й російську.

Але, на жаль, не всі школярі у незалежній самостійній соборній державі Україна володіють державною українською мовою. Підкреслюю – 20 років! Якщо говорити про покоління, то пройшло одне шкільне покоління.

Чому ж так повільно займає українська мова свій законний державницький статус? Адже прийнятий ще за радянського періоду, підтверджений Конституцією України, Закон про мову українську як державну ніхто ще не відмінив. Чому ж не виконується Закон про мову? Причин більше ніж достатньо. Взагалі не виконувати закони – це всесвітнє досягнення всього бюрократично-адміністративного апарату України, яка ґрунтовно підтверджує давно відому народну мудрість: риба гниє з голови. У голові, як відомо, знаходяться мізки…

Коли мова йшла про статус депутата Верховної Ради України, то в першому варіанті одним із пунктів було обов’язкове досконале володіння українською, тобто державною мовою. По дорозі до затвердження статусу депутата цей пункт десь загубився, вірніше, його вкрали ревнителі російської мови в Україні. І що дивно: ні один Голова Верховної Ради не звернув на це увагу. Висновок один і конкретний – не володієш досконало українською мовою, тобі зась займати будь-яку посаду в органах державної влади, державних підприємствах та інших державних закладах чи установах, а тим більше бути депутатом будь-якого рівня. Для дуже цінних працівників можливе полегшення, яке полягає у наданні можливості оволодіти українською мовою протягом 6 місяців.

Нам дуже дивно, що з боку гаранта Конституції держави Україна немає ніякої реакції на вибрики ненависника української держави голови Адміністрації Президента міста Одеси, який вольовим методом перевів діловодство у своєму «приватному» підприємстві на російську мову в державі Україна! Мабуть, чиновник переплутав своє особисте і державне: чи це не мовна корупція?

Закриваючи українські школи на Донеччині, вороги України хитрують, мотивуючи свої дії так званою «економічною доцільністю». Та якщо і так, то чому цю економічну доцільність потрібно, в першу чергу, вирішувати за рахунок українських шкіл? Адже діти, які досконало володіють українською мовою – це майбутнє України. Невже майбутнє української держави забезпечать діти, яких з дитинства вчать ненавидіти державну українську мову? На жаль, така політика до української нації продовжується з моменту загибелі Київської Русі. Тому економічна доцільність, яку пропонують з’їсти українській громадськості, не що інше, як шоколадна цукерка з холерними вібріонами. Отже, постає питання, чи варто творити економічну доцільність на майбутньому України? Не варто – відповість розумна людина. Якщо поглянути навколо, то для проведення економічної доцільності існує багато джерел...

Скажіть, чи виникає питання про економічну доцільність у наших олігархів, коли вони всіх своїх чад вчать у закордонних університетах? Відповіді не чути. То чому ця антидержавна політика викристалізовує «економічну доцільність» як соломинку для спасіння України? Невже виконавці українського лінгвоциду вважають український народ за отару овець, якій неодмінно потрібен баран-провідник? Мова не йде про манкуртів, холуїв, хохлів і їм подібних, тих, що в Україні будують російськомовну Україну. Якщо… немає, то Бог прощає. Невже не вистачає поняття, що існує дві незалежні сусідські держави зі своїми генетичними, родовими, сімейними особливостями, і вони мусять як розумні сусіди жити в мирі, і кожен за своїми власними законами розвитку? Чому не можна розійтися подібно чехам і словакам?

Звертаємося безпосередньо до Голови Верховної Ради як законодавчого органу, що закони творить, приймає, затверджує, друкує, але, на жаль, не виконує їх сам, без сорому і совісті демонструє всьому світові свою параноїчну безвідповідальність, безпринципність і шкідливість для українського суспільства. Як можна платити заробітну плату людині, яка без поважних причин не вийшла на роботу? Таку людину виганяють з роботи. У Верховній Раді цей принцип не тільки грубо порушений, але ще й добре оплачується. Виявляється, що відсутній у залі депутат фактично на роботі присутній, про що свідчить його голос, зареєстрований з його картки. Отже, «Фігаро тут і Фігаро там» – свідчить про миттєву швидкість, а депутату ВР ця швидкість непотрібна, – він одночасно перебуває у двох точках географічного простору і саме за це отримує заробітну плату тут і десь там, де він у цей момент перебуває.

І на закінчення. Слід пам’ятати здатність живого організму: на посилення тиску з боку зовнішніх сил внутрішні сили здорового організму мобілізуються, консолідуються і чинять протидію, яка не дозволяє виникненню патологічних змін. Зупиніть глобальну інформаційну атаку на український простір! Людський організм як фізична і духовна сутність людини має певну межу спокою і витримує інколи великі шуми. Але при наростанні шуму людина виключає його джерела...

Не потрібно багато глузду, щоб зрозуміти просту істину – потяг пішов, його не наздогнати і не зупинити. Україна сталася! Але якщо ви сіли у цей потяг і їдете разом із усіма пасажирами, не розхитуйте вагон, він може перевернутись, а в катастрофі гинуть практично всі, виживають одиниці…

 

Василь БЕРКО,

канд. мед.наук, старш. наук. співр., чл.-кор. АМСКП,

відмінник охор. здор., заслужений лікар України,

член НСЖУ, поет, доцент кафедри фізичної реабілітації

Вінницького соціально-економічного інституту Університету «Україна»

http://www.33kanal.com/11-13/1893-11-13-11

автор: Василь БЕРКО, канд. мед.наук, старш. наук. співр., чл.-кор. АМСКП, відмінник охор. здор., заслужений лікар України, член НСЖУ, поет, доцент кафедри фізичної реабілітації Вінницького соціально-економічного інституту Університету «Україна»

час видання: 2011

адреса видання: http://www.33kanal.com/11-13/1893-11-13-11


23/04/2012