Урок у музеї Лесі Українки

 

 

 

 

Завідуюча музеєм Щукіна Ірина Анатоліївна розповідає студентам 1-го курсу спеціальності "Видавнича справа та редагування" про родину Лесі Українки у залі з портретами сестер поетеси.

 

 

2001 рік оголошений ЮНЕСКО роком Лесі Українки

 

УРОК У МУЗЕЇ ЛЕСІ УКРАІНКИ

 

Україна - надзвичайно багата на талановитих людей земля. Здавна пишаємось гетьманами, усілякими діячами на благо незалежності. Так, вони герої. Але вони чоловіки. Їм за природою належить бути сильними та мужніми.

Лесю Українку видатний поет Іван Франко в одній зі своїх статей називає "єдиним мужчиною на всю соборну Україну". Чому? Адже вона була хворою, слабосилою жінкою, на чию долю випало аж надто багато страждань та випробувань. Вона підвелась. Перемогла. І житиме вічно.

25 лютого 2001 року відбулася значна подія -130-річчя від дня народження великої української поетеси. Рік її народження - 1871 - взагалі багатий на геніїв. Серед них Агатангел Кримський, Микола Вороний, Василь Стефаник та інші видатні особистості. У цій плеяді Леся Українка сяє провідною зіркою, що намагалася вивести націю з рабства та темної безодні. Її творчість - невід'ємна частина передумов духовного розвитку та становлення нашого народу. Геній Лесі Українки належить до ряду історичних постатей, які залишаються сучасними для всіх наступних поколінь.

Приємно, що "тезка" геніальної поетеси Лесі Університет "Україна" - по-своєму тепло та родинно відзначав ювілей національної героїні. Ця подія знайшла відголос у серцях багатьох студентів, що організували вечір пам'яті Лесі Українки в її будинку. Лунали вірші, лунали особливо символічно в стінах, де були створені.

 

 

 

Співає студентка Євгенія Квітницька.

У будинку, де кожна річ промовляє до нас Лесиним голосом, і не могло бути інакше. Завітали до музею на наш урок і гості: професор Міжнародного університету лінгвістики і права Михайло Васильович Гуць, викладачі Університету "Україна", працівники музею і просто відвідувачі музею, які не байдужі до творчості Лесі Українки.

Леся Українка - не тільки людина, а й символ нації, країни. Наша провідна зірка. Україна, українці, Українка. Вона боронить нас, вказує єдино правильний шлях. Боротися наш шлях.

Зараз творча спадщина Лесі Українки є надзвичайно актуальною та сучасною. У часи великих перетворень люди завжди потребували своєрідного духовного поводиря, який є зразком палкого та відданого патріота. Зараз саме такі часи. Основної мети вже досягнуто - Україна незалежна. Але нашому суспільству бракує стабільності, а найстрашніше те, що немає щирого патріотизму.

Твори Лесі заповіт для тих, хто прагне кращої долі для України. Звернімося до них. Матимемо могутню наснагу до творчості та боротьби за наше майбутнє.

До того ж її твори - довершені художньо та поетично, вони - відгомін співу ніжної та ліричної жіночої душі...

 

Ганна ФІОНІК,

студентка 1-го курсу

(спеціальність "Видавнича справа та редагування")

Газета «Університет «Україна», № 6, 2001

автор: Ганна Фіонік, студентка І курсу (спеціальність "Видавнича справа та редагування")

видання: Газета «Університет «Україна», № 6, 2001, час видання: 2001


27/02/2010