Бойовий гопак і Євробачення

Бойовий гопак і Євробачення

 

Головною подією травня в культурному житті Європи став пятдесятий ювілейний конкурс Євробачення-2005. Для України, на чию долю припала організація і проведення даного конкурсу, це стало і відповідальним іспитом, і водночас шансом репрезентувати на світовому рівні самобутню культуру своєї країни, додати їй позитивного іміджу в очах євроспільноти.

На сьогодні цей іспит складено. Київське Євробачення визнали чи не найкращим за всю історію проведення конкурсу. Сцена, звук, світло, спецефективсе відповідало світовим стандартам.

Протягом кількох днів Україна зустрічала гостей ближнього і дальнього зарубіжжя та знайомила їх із кращими надбаннями своєї культури. «Останні аборигени Європи» - так називають українців за збереження національної культурної спадщини: пісень, танців, народно-прикладного мистецтва і т. д., які були широко представлені в рамках розважальної програми конкурсу.

Історично склалося так, що візитною карткою України завжди були славні лицарі, запорізькі козаки уособленння сили і величі нашого народу.

Тож особливого національного колориту додали виступи показової групи школи бойового гопака під керівництвом засновника даного стилю, президента Міжнародної федерації бойового гопака (МФБУ) Володимира Степановича Пилата.

Ще на початку травня було відзняте спеціальне відео в Музеї народної архітектури с. Пирогове, фрагменти якого демонструвались на екрані між трансляціями власне пісенного конкурсу у прямому ефірі.

Чимало мешканців та гостей столиці мали можливість побачити все це на власні очі. З 18 по 21 травня показові групи з різних регіонів України, де є осередки школи, демонстрували свою бойову майстерність усім бажаючим на головних сценах Майдану Незалежності та Труханового острова. Особливо відзначилися групи зі Львова, Києва, Рівного, Ковеля, Павлограда.

20 травня вони успішно виступили на закритій вечірці в розважальному комплексі Arena city.

Але головним та наймасштабнішим заходом, проведенням якого займалася школа бойового гопака, став фестиваль «Козаки крізь віки», що відбувся 20 травня на Майдані Незалежності. Ідея фестивалю та координація роботи належать заступнику голови МФБГ В.А. Шерстюку, завдяки старанням якого він власне й відбувся.

Під час двохгодинного дійства перед глядачами постали численні показові виступи гопаківців різних рівнів майстерності та вікових категорій. Вони вправно демонстрували композиції з елементів бойової техніки та володіння традиційною національною зброєю: шаблею, ціпом, довбнею, косою, серпом і т. п.

Родзинкою фестивалю став виступ юних послідовниць амазонок, дівчат із самобутньої львівської школи «Асгарда».

В останній день Євробачення, в Українському домі відбулася конференція «Буття українців», до якої ШБГ активно залучилася, представивши, крім показової програми, цілий виставковий стенд зі своїми книгами, буклетами, газетами і календарями, що привернуло неабияку увагу відвідувачів.

Загалом же, всі заходи, проведені школою бойового гопака, мали успіх. Для іноземних туристів це було унікальною українською екзотикою, а для наших співвітчизників - гордістю та живим підтвердженням того, що козацькому роду нема і не буде переводу.

 

Наталія Приступ,

студентка III курсу спеціальності

«Українська мова та література»,

Газета «Університет «Україна», №4-5, 2005

автор: Наталія Приступ, студентка III курсу спеціальності «Українська мова та література»

видання: Газета «Університет «Україна», №4-5, 2005, час видання: 2005


27/02/2010