Про Україну в них усі думки

Про Україну в них усі думки

 

Можна почути, прочитати часто діаметрально протилежні думки про сучасну молодь. Одні політики, науковці, експерти дорікають їй за байдужість, прагматизм, інші вважають, що громадське, особисте життя юнаків та дівчат таке, яке і повинно бути. А що ж насправді? Які в цьому відношенні студенти Університету «Україна»? В цьому нашим читачам певною мірою допомогла анкета викладача навчального закладу, кандидата філософських наук Н.М. Кочури. Її вихованці відповіли на запитання: «Які цінності, на Ваш погляд, необхідно здобувати особистості і спільноті, щоб побудувати успішну, сильну й процвітаючу країну та щасливу в ній людину». Вміщуємо (повністю чи частково) відповіді студентів.

К. Литвиненко,

Вважаю, що для побудови процвітаючої країни «вищі» люди, тобто ті, хто керує нашою державою, повинні стати людянішими, щирими, а не тільки думати про себе. Якщо в Україні настане злагода, то і люди в ній будуть добрішими. На жаль, у наш час усе впирається в гроші, тобто в матеріальні цінності, без яких, як дехто вважає, нам не прожити.

Владислав Лістовський,

Щоб була міцна держава, в першу чергу, потрібно бути дружними та допомагати один одному, бо без цього ми не підемо далеко. Зараз у нашій країні така ситуація, що ладні гризтись за копійку.

Потрібні стабільність та справедливість. Скоїв лихо – відповідай за це перед законом. А то вносять заставу і спокійно розгулюють на волі.

Гарно виконуй свою роботу та роби все, як для себе. А то в нас широко побутує вислів: «Не моє, не шкода».

С. Останов,

На мій погляд, в українському суспільстві не вистачає єдності, а для особистості – терпіння та розуміння інших людей. Якщо ми будемо єдиними в прагненнях і вчинках, то побудуємо сильну та міцну країну, в якій відійдуть у минуле, стануть винятком обман та шахрайство. Треба утверджувати впевненість у собі та розуміти, що і одна людина може багато чого зробити для себе й держави.

Поліна Повєткіна,

Що робить країну сильною, успішною? Лише щасливі люди. Що робить людей щасливими? Тоді, коли задовольняються їхні потреби. Уявімо собі таку побутову картину. На вулиці холодно, біля будинку мерзне безхатченко. Якщо інша людина нагодує його, подарує теплий одяг, то чи стане цей бомж щасливим? Так, хоч на мить, але стане. Завдяки людяності – гарній людській рисі.

Друга риса – згуртованість. Це, коли людей єднають спільні думки й учинки.

Яна Наймибурка,

Завжди й у всьому бути щирим, гуманним. Допомагати за скрутних обставин іншим людям. Адже на взаємодопомозі і підтримці будується суспільство. Демократичне, гуманне.

Ольга Тітенко,

Нам усім потрібно поважати одне одного, цінувати думки інших людей, уміти слухати співрозмовника. Тоді з’явиться більше нових ідей, технологій, що змінять на краще всю країну.

Віктор Гамаш,

На мій погляд, у нашій країні людям не вистачає стратегічного мислення. За всі роки незалежності нам нав’язували хибні стереотипи, підходи, які українці чомусь приймали на віру та беззастережно. Багато людей зовсім не хочуть думати, аналізувати, робити щось успішне і є лише слухняними виконавцями.

Валерія Хлинцова,

Треба кожному українцю виховувати в собі такі риси, як людяність, чесність, гідність, прагнення добиватися успіху в роботі й громадському житті.

Побудувати сильну й заможну країну можна тільки тоді, якщо цього захочуть усі люди, якщо вони ставитимуться до держави як до матері, якщо шануватимуть, цінуватимуть, любитимуть її. Якщо люди злі, пригнічені, песимісти, то і країна, і народ у цілому будуть такими ж.

Тетяна Столяр,

Дуже важливо бути в побуті, у повсякденному житті щирими, відвертими, пунктуальними, відповідальними, рішуче відкинути згубні звички. Чи всі ми є прикладом у цьому? На жаль, далеко не всі. Захоплення алкоголем і тютюнокурінням більш поширене, ніж відвідини музею, театру чи концертного залу. Люди знищують у собі гарні звички, вміння гарно спілкуватись. Здоровий спосіб життя не став пріоритетним у значної частини молоді.

Аріна Онищенко,

Для мене найбільшою цінністю є родина. Це рідні мені люди, які завжди підтримають, а найголовніше – з повагою й розумінням ставляться до мене. Саме батьки терпляче й тактовно, на власному прикладі вчили мене, як правильно жити, поводитись. А головне – патріотизму, любові до рідної землі, народу. Я люблю свою країну, родину, ціную, поважаю навколишніх людей.

Альона Яцишина,

Не може бути успішною країна, що побудована на безчесності, обмані, корупції. А ці негативні риси притаманні Україні, що, здобувши незалежність, не стала й не могла поки що стати сильною, заможною. Подолаємо ці вади, негаразди – піднімемось із колін, підемо вперед із гордо піднятим прапором.

Наша країна дуже багата як у духовному, так і в матеріальному аспектах. Якщо правильно використати ті можливості, що дали нам Бог і природа, то Україна розправить крила, стане прикладом для інших держав. Прикро, що наші очільники думають не про суспільні, а про власні інтереси.

Анна Віткович,

Без чесності, на обмані щастя не побудуєш. Навіть для себе. А що тоді говорити про все суспільство, всю країну? А як у нас будуються, створюються владні структури? На обіцянках, які й не думають виконуватися, на популізмі, на ігноруванні суспільних потреб. Обов’язок перших людей у будь-якій державі, а в нашій, молодій, особливо,– бути прикладом у всьому. І не тільки в державницькій діяльності, що є, звичайно, найголовнішим, а й в особистому житті. Бути прикладом для всіх, хто їм висловив довір’я, повірив у них.

А в кожній родині мають панувати любов, злагода і тільки світлі думки.

Є. Ісаєнко,

Доброта – ось що повинно бути найголовнішим у житті кожної людини. На жаль, це не завжди помічається й належно оцінюється суспільством. Але ж справжня доброта безкорислива і не розрахована на якісь нагороди чи відзнаки.

Олексій Згардан,

Щоб змінити свою країну, потрібні успішна економіка й сильна армія.

Анастасія Безруких,

Всі народи світу пишаються своїми культурними надбаннями, бережуть і розвивають їх, водночас намагаючись робити їх елементами суспільного життя.

У житті людини дуже важливими є почуття правди і добра. Культура доповнює ці два поняття ще й красою.

Світлана Сидоренко,

Найсуттєвіші зміни в країні починаються зі зміни у свідомості більшості людей. Якщо мої співвітчизники будуть рішуче налаштовані на те, щоб зробити Україну сильною, заможною, справді європейською й цивілізованою, нас усіх чекає успіх. Але не споглядати, ні в якому разі не сподіватись, що краще життя настане саме по собі, без наших зусиль та рішучої, безкомпромісної боротьби зі злом, несправедливістю.

Вікторія Латишева,

Мені здається, що багатьом із нас потрібно стати сміливішими у своїх висловлюваннях, діях. Значна кількість людей день у день пливе за течією і не прагне щось змінювати у своєму житті, в житті суспільства. Так, наче все їх улаштовує. Мовляв, хай хтось інший переживає, сумнівається, шукає якісь виходи, обдумує варіанти й ситуації.

Кожна особистість повинна починати будь-які добрі справи із себе, зі своєї поведінки. Саморозвиток – один із найголовніших чинників нашого успіху. В народі справедливо кажуть: «Під лежачий камінь вода не тече».

Ілля Бієнко,

Країни та культури завжди залежать від людей, які їх створюють. Тож усі ми маємо бути вихованими, розумними, обстоювати честь, правду, справедливість, рішуче та безкомпромісно боротися з негараздами. Творімо добро, зла і так занадто багато.

Андрій Юськов,

Потрібно завжди бути Людиною. Необхідно цінувати культуру, традиції, всі найкращі духовні й матеріальні надбання наших пращурів. І щоб такими були і всі наші можновладці, в тому числі і Президент. Тоді й люди будуть щасливими, а держава – успішною, процвітаючою.

 

Газета «Університет «Україна» №5-6 (181-182), 2017

видання: Газета «Університет «Україна» №5-6 (181-182), 2017, час видання: 2017


09/07/2017