ХЕНД-МЕЙД БУМ!

ХЕНД-МЕЙД БУМ!

 

Для тих хто прагне, але не знає, ЯК...

Чи пам'ятаєте ви, як тремтячими дитячими руцями дарували матусі свій власноруч зроблений шедевр? Багато води відтоді збігло, та й часи змінились кардинально. Тепер на товари хенд-мейд, а точніше «зроблено руками» — попит. Чи не тому тепер сотні творців не тільки виготовляють цікаві, а часом унікальні речі, вони ще й продають їх.

Припустимо ти, читачу, не маєш хобі, або маєш, але тобі кортить зайнятись ще чимось. І якщо в тебе є хоч трохи смаку, терпіння, фантазії, хенд-мейд — це для тебе! І не бійся, що не маєш досвіду, в цій справі головне — це досвід, який набувається з часом.

Для початку розповім про найбільш популярні види «зроби сам» — листівки, прикраси та декор.

Існує безліч способів та технік, аби створити власними руками магію, але не будемо забувати просту істину: щоб виготовити щось незвичайне, не обов'язково мати спеціальну підготовку. Наприклад, більшість із вас вміє вишивати хрестиком, такі невеличкі візерунки можна використовувати в декорі листівок.

Для початку знадобляться ножиці, двосторонній скоч, картон, папір, а далі вже за потребами. У пригоді може стати будь-яка річ, яка завалялась у скриньці швейного приладдя... головне тут — увімкнути фантазію. Далі вже можна придбати фігурні ножиці та фігурний прокол, які нададуть паперу більшої вишуканості, або підкреслять особливу атмосферу листівки. Інструментів для створення листівок у наш час безліч, проте скуповувати все одразу не раджу, вже з накопиченням досвіду та просуванням роботи буде видно, що конче вам необхідно. Для маленьких деталей краще використовувані супер-клей для паперу, але пам'ятайте: працювати треба обережно і швидко, клейова спроможність цього засобу надзвичайно сильна.

Ще один популярний нині вид «зроби сам» — це прикраси. Особисто в мене безліч знайомих, які займаються цією справою, навіть щось заробляють. Aле зауважу, що братися за хенд-мейд потрібно лише заради жаги до прекрасного. Не виключено, що ви зможете щось заробити, та це має стояти для вас не на першому плані — інакше нічого не вийде. Прикраси роблять із багатьох речей. Я розповім про моду на вироби з полімерної глини. Ви ліпили в дитинстві з пластиліну? Особисто я — так! І мені дуже хотілося, щоб пластилін застиг і більше не танув . Тепер це стало можливим. Адже полімерна глина нагадує пластилін, тільки такий, що твердне.

Що потрібно для початку? Звичайно, глина. Вона буває закордонна (Cernit, Fimo, Sculpey, Pardo) та вітчизняна (Цветик, Conner). Я віддаю перевагу Fimo, тому що вона зручна у використанні, має багато кольорів і в мене з нею ніколи не виникало проблем. З глиною якось розібралися. Інструменти, які необхідні нам для роботи, можна знайти просто вдома. Щоб розкатувати глину на тонкі пласти, потрібна скляна баночка від ліків, щоб різати — лезо, голка для надання текстури, папір (до нього пластилін не липне) або скло.

Де шукати ідеї для ліплення? Є безліч сайтів із уроками ліплення з полімерної глини. Але не обов'язково повторювати чуже. Ніхто не забороняє увімкнути фантазію та виліпити оригінальну річ, яку підказала ваша уява.

Коли виріб завершено, його потрібно запікати в духовці. Зазвичай це триває 30 хвилин при температурі 110°С (у моїй духовці це найменша позначка). Тільки не перевищуйте час і температуру запікання, адже, якщо глина «підгорить», дим від неї шкідливий. Приміщення потрібно буде терміново провітрити та залишити.

Та не будемо про сумне. У кожній справі є свої тонкощі і труднощі, але, якщо в них розібратися, можна отримати безліч задоволення. У вас зникнуть питання, що подарувати другу, чим йото вразити... Як не крути, а ексклюзивна річ ніколи не вийде з моди!

 

Вікторія Прасол

Студентський інформаційний часопис «СІЧ» №1,

Експериментальний випуск студентів ІV курсу

Інституту філології та масових комунікацій

Університету «Україна»,

травень 2010

 

ДО РЕЧІ

Отримати навички хенд-мейд можна не тільки на Інтернет-просторах. Цікаві майстер-класи проходять на спеціалізованих виставках, а також у крамничках хенд-мейд, де можна не тільки придбати потрібні речі, але й отримати якісь навички. Такі магазини, як Aзyp (http://azur.com.ua/), бутік «Вещичка» (Оболонь, проспект Оболонский, 1б, РТЦ «Dream Town», 3 поверх), періодично проводять їх.

Сайти, бажані для прочитання перед початком роботи:

http://polymerclaycity.ru/,

http://community.livejournal.com/polymerclayfimo/,

http://www.zrobysama.com.ua/

автор: Вікторія Прасол

видання: Студентський інформаційний часопис «СІЧ» №1, Експериментальний випуск студентів ІV курсу Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна», час видання: 2010


09/08/2011