Шукай спосіб самовиразитися, інакше виникне запитання - навіщо взагалі жити?

Шукай спосіб самовиразитися, інакше виникне запитання - навіщо взагалі жити?

 

Іноді виникає химерне запитання: університет для студента, чи студент для університету. Щоб відповісти на нього, варто спробувати... очолити в цьому університеті який-небудь рух. Наприклад, студентський самоврядний. Наша розмова з керівником студентського самоврядування університету "Україна" Ніною Гаєвською

- Ніно, посада голови органу студентського самоврядування, судячи з усього, досить непроста. Кажуть, з такої посади починається шлях у самостійне життя. Але що для вас було перше - самостійність, що привела до самоврядності, чи самоврядність, яка вчить самостійності?

- Людина чомусь має довірити своє майбутнє. Необхідно знайти якусь відправну точку, спосіб самовираження. Інакше рано чи пізно кожен буде змушений поставити собі запитання – навіщо взагалі жити? Не так часто людина самостійно доходить думки, що вона сама відповідальна за те щоб, її життя мало сенс. І якщо не докласти певних зусиль сам по собі сенс нізвідки не з’явиться. Але слід усвідомити, що не існує і універсальної істини, є тільки досвід "тут і зараз". От у цьому досвіді – шлях до життєвого сенсу. Для кожного він, звичайно, свій…

-  Але якщо повернутися до студентського самоврядування...

- Студентське самоврядування відкриває нові можливості для молоді. Це і є певний життєвий досвід. Для мене, можливо, пошук життєвого сенсу, адже, краще один грам практики, ніж тонна теорії…

- Чому саме такий шлях?

- Органи студентського самоврядування – це добровільні об’єднання студентів. Ніхто нас не силує. І займаємося ми якраз тим, що великою мірою робить нас вільними - захищаємо права студентів, організовуємо ефективне дозвілля, боремося зі шкідливими звичок. Найцікавіше, як на мене, те, що студентське самоврядування має дві сторони впливу на процес самореалізації: «внутрішня» – безпосередньо на людей, що займаються організацією та «зовнішня» – це люди, на яких спрямована діяльність.

Робота студентського активу надзвичайно різноманітна, і тут можна легко знайти себе, спробувавши у різних сферах діяльності. Студенти не бояться експериментів, бо все, що тут робиться, теж є навчанням. Але не лишається дитячою забавкою - ми організовуємо справді масштабні заходи. А найкраще вони розвивають лідерські та організаторські якості, вміння працювати в команді. Ця робота дає змогу зрозуміти, що людина має вплив на зовнішній світ і може його змінювати.

Є ще одна можливість – впливати на студентів, які беруть участь в заходах, які організовує студентське самоврядування. Ми організовуємо концерти, фестивалі, виставки – учасники проявляють творчі здібності; організовуємо конференції – проявляються здібності розумові; на спортивних змаганнях – фізичні.

- Звучить надзвичайно красиво і переконливо. Але схоже на ідеал. А якщо чесно: на практиці студентське самоврядування справді має таку силу? 

- Як на мене, проблема лише одна - студенти мало про нас поінформовані. Хотілося б, аби більше знали і активніше приєднувалися до роботи. Якщо ж говорити про силу, то не сумнівайтеся, 80 відсотків проблем наших студентів ми можемо розв’язати на рівні ректорату. Звичайно, якщо воно варте такого серйозного підходу.

- До речі, а що за заходи, про які не могли мріяти?

- Наприклад, акція "Від серця до серця". Це акція масштабу Києва, ми задіяли більше 100 волонтерів і організували збір коштів на приладдя діагностики та реабілітації хворих дітей. Таких акцій було декілька, остання була для збору коштів на діагностику і реабілітацію дітей з проблемами зору. Готуються ще кілька акцій.

- Така активна громадська діяльність не заважає навчанню?

- Іноді вчитися доводиться ночами (сміється). Але ніби встигаю, проблем з сесією ще не було жодних…

 

Розпитував Богдан РАДЧЕНКО

Tuesday, 16 June 2009 19:06

Трибуна України,

www.ukrtribune.org.ua

 

автор: Богдан Радченко

видання: Інтернет-видання "Трибуна України", час видання: 2009

адреса видання: http://ukrtribune.org.ua


25/02/2010