Країні потрібен Голос!

Країні потрібен Голос!

Мій голос потрібен моїй державі! Але не голос у бюлетені, бо його вже вміють не чути. Мовне питання опинилося серед найпростіших передвиборчих обіцянь, які вирішили таки виконати. На жаль. Сьогодні я зрозуміла, що варто не просто знати та принципово писати у документах у графі «рідна мова» - українська. І, хоча усе своє свідоме життя я переважно спілкувалася російською, відтепер варто надати українській мові голос, мій голос.

Зізнаюся, буде не просто. Мовою бізнесу є англійська та російська. Мова батьків також російська. Мова друзів, на жаль, також переважно російська. Єдиним центром української мови є університет. Але кожен день сесій Верховної Ради дарує нові сюрпризи, а разом із тим руйнує впевненість у тому, що освіта залишатиметься українською. Я всіляко за знання якомога більшої кількості мов та їх використання. Але не варто поліглотам втрачати рідну мову. Моя рідна мова – українська.

З сьогоднішнього дня рішуче намагатимуся спілкуватися рідною мовою. Дуже прошу вибачити мене за незручності, які можуть виникнути. Хочу підкреслити, що нікого не змушую робити той самий вибір. Якщо вам не зручно спілкуватися українською, я можу висловити свої думки англійською та російською. Обіцяю, що на виправлення, прохання перекласти чи говорити іншою мовою ображатися не буду. В той же час дуже прошу вашої допомоги мені особисто та українській мові в цілому.

Мабуть, це потрібно було зробити п’ять років тому. Та сьогодні цей крок для мене дійсно свідомий і змістовний.

Дякую за розуміння. Прошу вас для себе, без пафосу, зізнатися – якій мові потрібен ваш голос? Яка мова рідна для вашого голосу? (Це не заклик до дискусії)

Анна Піхота

 

 

 

Піхота Анна Андріївна 

Дата народження: 15.09.1989 

Вік: 20 років 

Місце народження: м. Київ  

Закінчила у 2006 році із золотою медаллю за відмінне навчання Слов`янську гімназію. Переможець конкурсу-захисту наукових робіт МАН у секції «Фольклористика». 

У 2006 році вступила до Київського національного університету імені Тараса Шевченка, що знаходиться за адресою вул. Володимирська, 64
  01601 Київ, на філософський факультет спеціальність «Політологія». Неодноразовий учасник наукової конференції «Дні науки». Теми робіт: «Демократія — майбутнє людства, чи явище Західної цивілізації?», «Політичні вчення Томаса Пейна», «Критерії ефективності виборчих систем».
 

З першого курсу навчається на відмінно та веде активну діяльність у Студентському парламенті університету (СПУ) та Студентському парламенті філософського факультету (СПФФ) в якості заступника голови СПУ та голови СПФФ відповідно. З другого курсу є головним редактором студентської газети філософського факультету «Fresh», яку організувала «з нуля». У 2008 році стала головою Інформаційного відділу Всеукраїнської студентської ради (ВСР) при МОНУ. Неодноразово приймала участь в організації та проведенні розважальних та соціальних заходів університету таких як: День Першокурсника, акція «Подаруй дитині усмішку», студентський бал «Молодь проти СНІДу» та інші.

Життєва позиція: Молодість не буває двічі. Тому не варто поспішати ставати дорослими, але вже час виховувати в собі такі якості, як сумлінність, відповідальність, щирість, толерантність, робоча хватка, креативність та багато інших.

 

PS: Натрапивши на це послання молодої людини, студентки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, активістки студентського самоврядування Ані Піхоти, я не могла не розмістити його на сайті Університету «Україна» - воно йде із самого серця та промовляє просто до душі кожного українця. Україна може пишатися своєю молоддю.

Проректор зі стратегії розвитку Університету «Україна

Коляда О.П.

автор: Анна Піхота


12/03/2010