З любов'ю до рідного слова

З ЛЮБОВ'Ю ДО РІДНОГО СЛОВА

 

На недавніх загальних зборах колективу нашого університету його Президент П.М. Таланчук закликав присутніх активніше підтримувати рідну мову, зробити службове спілкування нею загальним правилом. Це повною мірою стосується і студентів. Для таких юнаків і дівчат на нашому факультеті створене «Наукове товариство з української мови».

Є ще гурток «Культура мовлення». Його завдання — розвивати творчі здібності студентів, залюблених у художнє слово. Ми вивчаємо доробок відомих майстрів, аналізуємо й оцінюємо власні спроби в поезії, прозі, журналістиці. Заодно члени товариства опікуються науковими пошуками студентів: обговорюють наукові доповіді про історію української мови, її розвиток та сучасний стан, про її долю в минулому та майбутньому, про її функції у різних сферах спілкування.

Підготовкою і відзначенням видатних дат, проведенням вечорів та урочистих свят ми прагнемо прищепити нашим студентам інтерес до української мови, загалом до прекрасного, вміння самовиражатися і вільно володіти собою та своїм словом. Мета висока і благородна — виховати наших студентів свідомими патріотами, справжніми господарями своєї держави — України.

Початки творчої і наукової роботи студентів закладені ще два роки тому, коли був організований гурток культури мовлення. Хлопці та дівчата виступали зі своїми творами. Разом із відділом виховної роботи, який очолює В. Дика, готували вечір до 130-річчя від дня народження Л. Українки, до свят Калити та Івана Купала.

А схильним до дослідницької роботи теж є чим зайнятись. Вони виступають на наукових конференціях із доповідями в університеті та поза його стінами. Зокрема, наші студенти брали участь у Міжнародній конференції — разом із Інститутом журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, міжнародних читаннях в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології НАН України.

Наше бажання — не пропустити жодної нагоди, яка б згуртувала і розкрила таланти творчої молоді. Найближчим часом ми сподіваємося відзначити День української писемності (9 листопада цього року), а 3-го грудня — взяти участь у заходах, присвячених людям із особливими потребами. До цього ми ретельно готуємося.

Тож, шановні студенти: якщо ви любите українську поезію, прозу, якщо у вас є здібності до віршування, написання творів, то раді вас бачити на засіданнях гуртка "Культура мовлення" та творчих вечорах і святах. Запрошуємо вас також до участі в Науковому студентському товаристві української мови.

 

Валентина ГНАТИШЕНА,

голова товариства та гуртка "Культура мовлення",

студентка II курсу

(спеціальність "Видавнича справа та редагування"),

Газета «Університет «Україна», №9, 2002

автор: Валентина Гнатишена, голова товариства та гуртка "Культура мовлення", студентка II курсу (спеціальність "Видавнича справа та редагування")

видання: Газета «Університет «Україна», №9, 2002, час видання: 2002


24/02/2010