«У Німеччині на тисячу мешканців близько двадцяти юристів, а в Україні всього лише три»

«У Німеччині на тисячу мешканців близько двадцяти юристів, а в Україні всього лише три» 

Думка викладача 

- Як не парадоксально, але сьогоднішня економічна криза зіграла на руку юристам, - розповіла в інтерв'ю «Вечерком» директор Інституту права і суспільних відносин Університету «Україна» Наталія Сухицька. - Це пояснюється тим, що зараз виникає дуже багато порушень законодавства як з боку держави, так і з боку підприємців, тому професія юриста дуже потрібна. Окрім цього, криза для них - це свого роду іспит, оскільки сьогоднішні умови виявлять справжніх фахівців і таких, хто на цій сфері мало знається.

- Кажуть, що в нашій країні дуже багато юристів, тоді чому в нас стільки правового беззаконня?

- Це не зовсім так. Якщо брати розвинені країни, то, наприклад, у Німеччині на 1000 мешканців 17 юристів, в Японії - 14, а в Україні всього лише 3. Про яке перенасичення можна тоді говорити? Інша справа, що в нас, як правило, готують спеціалістів широкого профілю, а зараз ринок потребує якраз вузькоспеціалізованих професіоналів. Тобто ті юристи, які знають все, але потроху, нікому не потрібні.

- Зараз в Україні з'явилося багато приватних ВНЗ, чи можуть вони підготувати справжніх фахівців?

- Я б взагалі не робила поділ на державні і приватні ВНЗ. Адже викладач, який працює у державному ВНЗ, працює і у приватному. Підручники і там, і там - однакові. Тобто фактично відмінність лише у назві, а на випуску дипломи – однакового рівня.

- Тоді чому зараз йдеться про досить низький рівень освіти?

- Тут справа ще й у студентах. Низький рівень знань - це наслідок їх зниженої мотивації і бажання отримати диплом лише тому, що це ніби-то престижно. Також іноді вибирають спеціальність, виходячи з критерія, що лиш одна модна «палітурка» тут же забезпечить престижну роботу. Окрім цього, є проблема в тому, що багато студентів, аби оплачувати навчання, працюють і тому не можуть заглибитися в ту науку, яку вивчають. При цьому часто такі студенти працюють не за фахом, наприклад, офіціантами або продавцями. Зрештою вони отримують диплом, а вміють лише смажити картоплю. Але з іншого боку, якщо вони не працюватимуть, їм нема за що буде вчитися.

 

За матеріалом із газети «Вечерком» від 30 січня 2009 року

видання: Газета "Вечерком", час видання: 2009


15/03/2010