Останній ривок і канікули

Є періоди у році, коли студенти найсильніше відповідають словниковому тлумаченню своєї назви: вони ... вчаться!!! З конспектами і кресленнями, книжками та шпаргалками, курсовими та рефератами, ноутбуками та мобільними телефонами – на лавках, на підвіконнях, в аудиторіях та їдальнях, навіть під парасолькою, якщо дощить, – студентство терміново хоче вчитися! Направду, іспити – це не тільки форма контролю, а й форма найпотужнішого навчального процесу.

На жаль (а, можливо, на щастя) в такому напруженні студентські голови перебувають не надто довго. Вже найближчими днями літня сесія для студентів закінчиться. Далі їх очікує практика та заслужений відпочинок – як навища нагорода за старання протягом навчального року.

Тільки випускників чекає не стільки омріяна свобода, скільки суворі будні життя та пошук роботи. Але поки-що вони не мають часу тим журитися: наполегливо здають іспити, заліки та "хвости". Щоб, бува, не залишитися без диплома, на який вони так гірко працювали декілька останніх років.

Студентство з кожним роком прогресує, але дехто не відмовляється і від старих (перевірених часом) традицій та звичаїв студентства в період сесійний. Крученяк Михайло розповів про студентські прикмети: «Мій співмешканець кричить перед екзаменом у відкрите вікно: «Халява, прийди». Моя щоразу кладе 5 копійок собі під п’яту, коли йде здавати екзамен… Я таке бачив, але я – не забобонна людина. Все залежить тільки від самого студета. Від його бажння. Від його вміння».

Отож і ми бажаємо всім студентам успішно скласти сесію та наповну насолодитися канікулами. А наступного року з новими силами взятися гризти такий гіркий граніт науки.

 

 

Джерело: Сторожинецький коледж Університету «Україна»

видання: Сторожинецький коледж Університету «Україна», час видання: 2014


17/10/2014