Високе покликання

ВИСОКЕ ПОКЛИКАННЯ

Важко переоцінити роль бібліотек у суспільному й особистому житті людей. Це скарбниця культурного здобутку і центр просвіти. Чимало читачів називають бібліотеку Храмом, який завдяки бібліотекарям відкритий для всіх.

Наша робота пов'язана, передусім, із пропагандою і збереженням культурної, наукової, історичної спадщини народу.

Бібліотека вищого навчального закладу є навчально-виховним і науковим підрозділом ВНЗ. Вона забезпечує літературою та необхідною інформацією навчально-виховну і наукову роботу, допомагає у підготовці висококваліфікованих спеціалістів.

І хоч наш університет ще дуже молодий (нещодавно йому виповнилося п'ять років), у ньому створено і створюються належні умови для цього. Одним із свідчень того - бібліотечний фонд. Станом на 30 вересня цього року він налічує понад 55 тисяч примірників.

Тісно та плідно співпрацює наша бібліотека з багатьма державними видавництвами.

Серед них - „Либідь", „Наукова думка", „Освіта", „Техніка", „Знання", „Академвидав". До названого слід додати видавництва провідних навчальних закладів столиці національних імені Т.Г. Шевченка, імені М. Драгоманова, економічного та торговельно-економічного університетів та інших. Із ними укладено договори про співпрацю та обслуговування студентів. Добре зарекомендували себе акції „Подаруй бібліотеці книгу". Вони проводяться щорічно і стають масовішими. Завдяки таким акціям значно поповнюється бібліотечний фонд.

Ми всіляко сприяємо пропаганді книжкових новинок, урізноманітнюємо її форми. У центральній та факультетських бібліотеках постійно діють книжкові виставки. Організовані систематичні каталоги, діє бібліотечна програма „УФД / Бібліотека , яка дала змогу автоматизувати нашу діяльність, забезпечила автоматизацію виробничих циклів.

Нещодавно ми відзначили професійне свято - Всеукраїнський день бібліотек. Воно ще раз засвідчило увагу суспільства до так необхідної кожній людині професії. Але хотілось би, щоб такі увага і допомога були не лише на свята, а щодня, і щоб добрі слова підкріплювались добрими справами.

Правду кажуть, що бібліотекар - не професія, а стан душі. І саме цей особливий стан, зумовлений любов'ю до книги, до безпосереднього людського спілкування, бажанням допомогти читачеві розібратися не просто у книжковому морі, а в сучасному інформаційному океані, подвигає наших бібліотекарів якнайкраще виконувати свій професійний обов'язок.

 

Тетяна ДІДЕНКО,

завідуюча бібліотекою

Університету „Україна".

На знімку: Тетяна Діденко — завідуюча бібліотеки (праворуч) і

Олена Рудешко — заступник завідувача бібліотеки,

Газета « Університет «Україна», № 9-10, 2004

автор: Тетяна Діденко, завідуюча бібліотекою Університету „Україна"

видання: Газета « Університет «Україна», № 9-10, 2004, час видання: 2004


25/02/2010