Психологічна допомога воїнам АТО можлива і потрібна!

 

9 листопада 2016 року

Війна нівечить не лише людські тіла. З такою самою легкістю вона наносить важкі поранення душам. За статистикою Міноборони, у 80% військових, волонтерів, біженців, котрі повернулися із зони АТО, діагностують психологічні порушення. Не рідко допомоги потребують і члени їхніх родин.

Проблема психологічних наслідків переживань людиною травматичного військового стресу є досить актуальною і надалі потребуватиме все більше і більше уваги. Оскільки учасники АТО повертаються додому з величезним багажем психологічних переживань, це вносить значні зміни у світогляд і звички людини: вчорашній боєць уже сьогодні стикається із проблемами непорозуміння в сім’ї, з родичами, з колегами по роботі та в соціумі, недовірою, відсутністю емоцій або надмірною силою їх сприйняття і прояву, спалахами гніву, відчуттям провини за товаришів («я вижив, а вони – ні»), потребі в адреналіні, глибокій та часто приховуваній депресії.

Розуміючи те, наскільки важливо в такій ситуації допомогти жертвам військового стресу адаптуватись у мирному житті, Новокаховський гуманітарний інститут не лишився осторонь наболілих проблем українського соціуму. Так, у результаті плідної співпраці між провідними фахівцями Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» та Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України було випущено посібник «Особистість у кризових ситуаціях: огляд сучасних психодіагностичних методик», співавтором якого є доктор психологічних наук, професор кафедри психології Новокаховського гуманітарного інституту Наталя Олексіївна Євдокимова.

Оскільки посібник присвячено аналізу сучасних зарубіжних методик дослідження кризових ситуацій, копінг-стратегій і можливостей постстресового відновлення, він є запитуваним як для роботи практичних психологів у зоні АТО, так і для використання волонтерами, соціальними робітниками, психологами та представниками громадських організацій, що співпрацюють із захисниками в мирному середовищі. Адже важливим напрямком психологічної допомоги бійцям є надання їм відчуття безпеки в домашньому середовищі і розуміння того, що їх приймають і люблять такими, якими вони є.

Тож, слова подяки на адресу адміністрації Новокаховського гуманітарного інституту в особі ректора Г.І. Севрюкова лунають чи не щодня з найвіддаленіших куточків України. Оскільки зразки-примірники даного посібника було відправлено до воїнів АТО, передано в родини семи студентів Новокаховського гуманітарного інституту, які наразі стоять на варті державного суверенітету й незалежності Батьківщини, а також розповсюджено поміж громадських організацій та волонтерських загонів України, що опікуються питанням реабілітації відважних воїнів сучасності.

Пережити травматичні події тим, хто сповна відчув на собі все лихо війни, – можливо і потрібно! Однією міцною родиною побратимів зі спільним горем та єдиною на всіх надією на краще! Віримо, що разом ми зможемо з’єднати минуле, теперішнє і побудувати гідне майбутнє!