Про ніч

ПРО НІЧ

На добраніч, ніч

Анна Ахматова

 

Ніч… Це друга частина нашого життя, та частина, яка є найпотаємнішою. Коли пітьма приходить до нас, ми не можемо ніде сховатися, це вона нас ховає. Але від чого?

Людина живе своїми думками, і ці думки можуть мати різний характер, але саме в темряві ми починаємо згадувати все сумне, що траплялося в житті. У темряві ти залишаєшся сам із собою, ніхто тебе не турбує, не відволікає… У темряві можна знайти спокій, сховатися від усього, тому що там тебе не може знайти ніхто.

Коли настає ніч − зникає світло, ти дивишся в небо і можеш побачити зорі та місяць, але навіть вони не можуть дати стільки світла, щоб перевершити Сонце. А інколи зірок немає, і небо здається таким темним і навіть пробуджує страх. Страх перед невідомим, таємним і здається – порожнім.

Можливо, саме через ці переживання ми думаємо в цей час про погане та сумне? Адже коли темрява втопила тебе у безодні ночі, важко знайти промінчик світла та надію. Тому ми чекаємо на світанок, який принесе світу сяйво та новий день.

Але ніч не перестає існувати. Вона − невід’ємна частина нашого життя. Захід сонця зачаровує нас грою кольорів, а світанок дарує почуття спокою та нового початку. Удень ми живемо важливими справами, а вночі поринаємо у свій темний світ думок та переживань.

Ми ділимося на два світи, де наше життя наче живе своїм життям, а ми тільки його гості та перехожі.

 

ЧЕРНЯЄВА Лєрка

Щорічний літературний альманах «Горлиця» №3, 2015

автор: ЧЕРНЯЄВА Лєрка

видання: Щорічний літературний альманах «Горлиця» №3, 2015, час видання: 2016


19/03/2016