Жіноча конкуренція

ЖІНОЧА КОНКУРЕНЦІЯ

 

Дорогі дівчата, жінки, давайте поговоримо про те, що ми вважаємо нормою і невід’ємним елементом нашої реальності, – про жіночу конкуренцію. Мало хто із нас називає це явище саме такими словами. Справді, важко зізнатися одна одній в тому, що, вдягаючи високі підбори, короткі сексуальні платтячка, роблячи манікюри і зачіски, ми конкуруємо за чоловічу увагу. Навіть найкращі подруги подумки бажають втерти одна одній носа своїм виглядом, своїм вбранням чи подарунками від кавалера.

Ми змагаємося за звання кращої, красивішої, більш звабливої. Але чи думали ми коли-небудь, що конкуренція між жінками – неприродна, що вона нав’язана нам штучно, що ми страждаємо і мучимо себе даремно. Чому я вважаю жіночу конкуренцію неприродною? Адже нам з дитинства розказували, що ми живемо в світі тварин, і що в чоловіків на думці лише секс, тому гарне тіло – це єдиний інструмент жінки в боротьбі за виживання…

Почнемо з того, що природним у даному контексті я називаю те, що йде від душі, від серця, від Бога. А неприродним – все те, що нав’язане соціумом, пресою, модою – словом те, що йде від людського Его. І, повірте, наше Его, породжене страхами і обмеженістю, далеко не завжди праве. Я сказала би, що воно переважно помиляється і нав’язує нам ті моделі поведінки, які призводять до страждань і дисбалансу.

Знаєте, колись я сама грала в цю гру під назвою «Стань кращою». Скільки ранків, приходячи в школу, я думала лише про одне: «Що скаже моя подруга на нову спідницю чи зачіску? Чи буду я виглядати гірше за неї?» Я брала участь у конкурсах краси, ходила в модельну школу, стала Міс Інституту журналістики. Це приносило деяке хвилинне задоволення. Але, перемагаючи на конкурсах, я бачила засмучені обличчя, заздрість і розчарування тих, хто стояв зі мною на одній сцені. І, навіть після отримання компліментів і нагород, я все одно залишалась незадоволена собою – своєю зовнішністю, фігурою, одягом, вміннями.

Скільки днів я провела в роздумах на тему, як покращити свій вигляд, щоб бути схожою на Анжеліну Джолі:)) Креми, чудодійні засоби, косметика, відвідування салонів краси, увага чоловіків – все це ніколи не приносило мені істинного задоволення собою. Адже завжди був хтось красивіший і більш талановитий, тож я вкотре почувалася нікчемою…

Після років роботи над собою я зрозуміла, що конкуренція, змагання, порівняння себе з іншими – це хибний шлях. Єдиний шлях до жіночого щастя, гармонії і любові – це прийняття себе такою, як є. І прийняття інших такими, які вони є.

Ми довгий час жили в патріархальному світі, де нам нав’язували тваринні закони виживання. Чоловіки змагалися за жінок, вибирали собі найкращий «трофей». Вони влаштовували конкурси краси, як оглядини коней, зброї чи машин. І ми, жінки, перестали помічати, як принизили самих себе до статусу товару. Як почали поводитися, наче товари у магазинах: «Купи мене, купи: я краща за неї». Ми перетворили своє безцінне життя на нікому не потрібні змагання за багатих і успішних самців. Так, наче самі по собі ми нічого не варті.

Але ні, ми – не просто жінки, ми всі – Духовні Істоти, які прийшли пізнавати життя в жіночих тілах. І ми не повинні змагатися за першість. У цьому немає жодного сенсу. Як немає сенсу порівнювати, хто кращий: троянда, ромашка, нарцис чи фіалка… Кожна квітка в Божественному Саду Життя – унікальна, прекрасна і цінна саме тим, що вона – неповторна.

І зараз я хочу сказати кожній із вас, кожній, хто сумнівається у своїй красі й цінності. Перестань себе порівнювати з іншими. Ніколи не порівнюй себе ні з ким. Адже ти – унікальна, ти – особлива, ти – така одна. Кожна твоя клітинка, риса обличчя, кожна волосинка – це безцінний дар. Ти прекрасна вже тим, що ти є. Ти – улюблена дитина Бога. Ти – коштовність у скарбничці Першотворця. Квітни і радій, приймай себе і отримуй задоволення від себе. Танцюй на хвилях життя вільно і невимушено. Оцінки, похвала, судження – все це просто ілюзія. Ти справжня, ти природна – безцінна і безкінечно красива. Можливо, не всі люди можуть це побачити. Людське Его оцінює форми і риси, але я знаю, моє Серце відчуває всю твою неперевершену, унікальну красу. Я люблю тебе. Люби себе і ти, будь доброю до себе, даруй собі увагу і підтримку кожної миті свого життя.

 

Тала Пруткова(c)

автор: Тала Пруткова

час видання: 2015


11/03/2015